3 dniowa dieta oczyszczająca

 

Organizm sam potrafi usuwać szkodliwe związki. Problem pojawia się, gdy toksyny przekraczają pewien poziom, wątroba i nerki nie są w stanie wszystkiego eliminować. Przekroczenie tej magicznej granicy nie jest trudne przy dzisiejszym trybie życia. Stres przyczynia się do kumulacji toksyn, które wnikają do organizmu wraz z pożywieniem, kosmetykami, farmaceutykami i zanieczyszczonym powietrzem.

Od czasu do czasu warto więc przeprowadzić detoks, który wyeliminuje toksyny, oczyści układ pokarmowy, wzmocni system odpornościowy, poprawi kondycje skóry, doda energii i pomoże zrzucić kilka kilogramów.

Zalecana żywność w ciągu tych 3 dni:

Owoce: jabłka, winogrona, kiwi, cytryny, truskawki, gruszki, jagody

Warzywa: karczochy, buraki, brokuły, jarmuż, kapusta, koper włoski, imbir, marchew, seler, sałata, szpinak, pietruszka, ogórek, cebula, pokrzywa

Codziennie rano należy wypić łyżkę zmielonych nasion lnu namoczonych w szklance wody. Należy unikać kawy, herbatek owocowych słodzonych, najlepiej poprzestać na wodzie, sokach własnoręcznie przyrządzonych i herbatkach ziołowych

woda ciepla z cytryna

Dzień 1: Rano wypić szklankę ciepłej wody z sokiem z połową cytryny. Przez resztę dnia jeść winogrona lub owoce sezonowe, w momencie gdy poczuje się głód. Można zjeść 1 kg owoców i należy wypić co najmniej 8 szklanek płynu – wody, niesłodzonych herbat ziołowych np. z mięty, rumianku lub z dodatkiem imbiru, i świeżo wciśnięte soki z marchwi, selera i jabłka.
Dzień 2: Rano wypić wodę z sokiem z cytryny. Przez resztę dnia pić soki, wodę i herbaty ziołowe.
Dzień 3: Na śniadanie zjeść jak najwięcej świeżych warzyw. Przez cały dzień pić  wodę i herbatę ziołową. Na wczesny obiad zrobić sałatkę z 2-3 wybranych warzyw. Po południu ugotować zupę jarzynową.

salatka warzywna detoks

UWAGI:

W czasie tych 3 dni organizm może być osłabiony, mogą wystąpić nieprzyjemne dolegliwości jak bóle głowy, nudności, senność, rozdrażnienie.
Do posiłków należy wybrać ulubione warzywa i owoce z listy lub możliwie dostępne bez pestycydów.
Po skończonej diecie stopniowo wracać do normalnego odżywiania, na początku nie jeść tłustych smażonych, ostro przyprawianych potraw aby nie podrażnić przewodu pokarmowego.

 

Przeczytaj także...

loading...
%d bloggers like this: