REKLAMA

Tonik o właściwościach antybiotycznych – tradycyjna receptura Amiszów

Tonik leczniczy o właściwościach antybiotycznych wg tradycyjnej receptury Amiszów, stosowany jako uniwersalny środek przy przeziębieniu i grypie, wszelkiego rodzaju infekcjach, zapaleniach dróg oddechowych i obniżonej odporności. W  skład toniku wchodzą produkty z kuchennej szafki i zioła.

Tonik o właściwościach antybiotycznych - tradycyjna receptura Amiszów

Społeczność Amiszów żyje w pewnego rodzaju odizolowaniu – nie są odcięci od świata jak to się powszechnie określa, bo przecież Świat to nie wyłącznie zdobycze cywilizacji. Są nienowocześni, ale nie prymitywni. Przede wszystkim są samowystarczalni. Uprawiają ziemię bez grama chemii, sami szyją ubrania, budują domy, wytwarzają narzędzia. Jedzą to, co daje im praca własnych rąk, a ich wspólnoty cechują głębokie więzi rodzinne i społeczne.

W królestwie konsumpcji USA wspólnoty Amiszów żyją niemal po sąsiedzku z McDonaldsem i Walmartem, mimo to nie znają ani korporacji ani centrów handlowych – wolą żyć zgodnie z rytmem natury.
I chociaż nowoczesne społeczeństwa pogardliwie kpią z Amiszów, to jednak nie powinno nam być do śmiechu. Ze statystyk wynika bowiem, że ci  znani z pogodnego usposobienia ludzie żyją na luzie i w spokoju, zadowoleni z tego co mają, nie wiedzą co to depresja, nie dotykają ich choroby cywilizacyjne, wśród ich dzieci nie ma przypadków autyzmu. A jeśli już zdarzy im się zachorować kurują się lekami z Bożej Apteki – w większości członkowie ich wspólnot nie poddają się pomocy zachodniej medycyny.

Uniwersalny tonik o właściwościach antybiotycznych – receptura Amiszów

10 drobno pokrojonych ząbków czosnku
½ szklanki świeżego chrzanu drobno pokrojonego lub startego na tarce
1 pokrojona w kostkę biała cebula
½ szklanki świeżego, drobno pokrojonego korzenia imbiru
2 ostre papryczki jalapeno – pokrojone w plasterki
2 cytryny jak się da to ze skórką pokrojone w plasterki
2 łyżki stołowe suszonego lub świeżego rozmarynu
1 łyżka kurkumy
¼ łyżeczki pieprzu cayenne
Ocet jabłkowy najlepiej domowy lub ekologiczny niefiltrowany z tzw. matką i miód wg rodzaju 

Do dużego wyparzonego słoja wrzucić warzywa i zioła. Zalać octem jabłkowym w takiej ilości by w całości je pokryć. Słoik szczelnie zakręcić odstawić na 3-4 tygodnie w ciemne chłodne miejsce. Codziennie wstrząsnąć. Po tym czasie odcedzić płyn starannie odciskając. Dodać sporo miodu, wymieszać. Przelać do butelki przechowywać w chłodzie, można w lodówce.

Sposób użycia
Dodawać 2-3 łyżki toniku do szklanki gorącej wody lub herbaty. W razie potrzeby powtarzać 2-3 razy dziennie. Profilaktycznie zażywać raz dziennie 1-2 łyżki.

Receptura pochodzi z książki Georgia Varozza „99 Favorite Amish Home Remedies” , Harvest House Published, Eugene, Oregon

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: