Arytmia serca. Domowe sposoby na zaburzenia pracy serca

 

naturalne terapie i profilaktyka

Arytmia serca, nieregularna praca, bóle w okolicy mostka  nawet jeśli nie zagrażają bezpośrednio życiu, to powodują strach i dyskomfort.

Może je powodować wiele czynników takich jak nerwica, podniecenie psychiczne zarówno pozytywne jak i negatywne, choroba wieńcowa, nadmierny stres lub przeciążenie organizmu, stany zapalne, zaburzenia hormonalne oraz  nietolerancja pokarmowa, która coraz częściej występuje, a jest nierozpoznawalna i ma przykre następstwa. Czasem serce nierównomiernie zaczyna pracować zupełnie bez powodu.

Istnieje wiele domowych sposobów, które są znane od wieków i niezmiennie skuteczne

 

Miód i pestki moreli
Do ½ szklanki miodu dodać 10 zmielonych w młynku pestek moreli i 4 łyżki otartej skórki  cytryny bez pestycydów lub jeśli nie ma pewności  je usunąć. Dokładnie wymieszać. Przyjmować 2 razy dziennie rano i wieczorem po łyżce przed posiłkami.
Ta mieszanka nie tylko stabilizuje i wzmacnia serce, ma również działanie antynowotworowe.

slice apricot on white background

Herbatka z jemioły
Łyżkę jemioły zalać  szklanką przegotowanej, chłodnej wody. Odstawić do naciągnięcia na 10 godzin. Pić leczniczo 3 szklanki dziennie, profilaktycznie szklankę.

Herbatka z rozmarynem
Przez 10 dni pić 3 razy dziennie po 1/3 szklanki herbatki przyrządzonej z 1 łyżeczki rozmarynu parzonej w 1 szklance wrzątku pod przykryciem przez 10 minut.

Sok ze świeżych liści i łodyg jemioły
Przed wyciśnięciem w sokowirówce starannie umyć i osuszyć.
Codziennie rano, na  ½ godziny przed śniadaniem i  kolacją zażywać 25 kropli.

Wywar na arytmię serca
Zmieszać w równych proporcjach korzeń kozłka lekarskiego, liść melisy, ziele serdecznika i korzeń arcydzięgiela.
Łyżkę mieszanki gotować przez 5 minut w szklance wody. Pić napar w przypadku arytmii.

Crataegus monogyna

Napar z głogu
Łyżkę suszonych kwiatów lub owoców głogu zalać szklanką wody i podgrzewać pod nakryciem, nie dopuszczając do wrzenia przez 20 minut. Pić  2 razy dziennie po ½ szklanki.
Wzmacnia i reguluje pracę serca i ciśnienia tętniczego.

Syrop z dziewanny wg przepisu francuskiego zielarza Maurice Mességué

2 pełne garści świeżych liści i kwiatów dziewanny pokroić i zalać ok. 1,5 L wody. Podgrzewać przez godzinę pod przykryciem, aż ilość plynu zmniejszy się do ok. 0,5 litra. Odcedzić, dodać 3 łyżki melasy i opcjonalnie ½ łyżeczki gliceryny – jako konserwantu, by syrop dłużej był przydatny do spożycia.  Stosować 1 łyżkę stołową 2 razy dziennie. Pomaga na palpitacje serca, dusznicę bolesną i innych chorobach wieńcowych.

dziewanna

Kawa z głogu
Wysuszone owoce głogu prażyć na suchej patelni aż do uzyskania brązowego zabarwienia, zmielić na proszek lub rozdrobnić tłuczkiem.  przechowywać w zamkniętym szczelnie słoiczku. Łyżeczkę  proszku zalać szklanką wrzątku. Można dodac konfitury owocowej np. z bzu czarnego do smaku. Kawa głogowa wzmacnia mięsień sercowy, rozkurcza tętnice, zapobiega arytmii, miażdżycy i zakrzepom.

Okłady
Przyspieszony rytm serca można spowolnić stosując zimny kompres na klatkę piersiową w okolicy serca, by przyspieszyć zbyt wolną pracę – ciepły okład. Stosować w obu przypadkach 10-15 minut.

Akupresura
Wszelkie zaburzenia rytmu pracy serca i bolesności bardzo pomocny jest rytmiczny ucisk opuszka środkowego palca.  W tym celu palec środkowy jednej ręki obejmujemy kciukiem i palcem wskazującym drugiej ręki i dość silnie w rytmie zbliżonym do bicia serca uciskamy 25-30 razy. Ten sam zabieg powtarzamy na drugiej ręce.

Oddychanie
W przypadku kołatania serca wziąć głęboki wdech, zatrzymać powietrze w płucach jednocześnie napinając mięsnie brzucha. Bardzo powoli zrobić wydech. Powtarzać do skutku.

Czytaj także: jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi
oraz
Jak miesiąc wcześniej rozpoznać objawy zbliżającego się zawału serca

 

Przeczytaj także...

loading...
  • sekretyzdrowia

    tak jak w przepisie podano, jest sprawdzony i prawidlowy – powinien byc uzyty termin wywar

  • lilalu

    Czy to też działa na przyśpieszone tętno?

  • http://www.lenimenti.com Lenimenti

    Ciekawe podejście do tematu :) akurat ziół nie próbowałem na taką przypadłość, ale wiem, że mogą być skuteczne.

%d bloggers like this: