REKLAMA

Napój ziołowy na astmę, zapalenie oskrzeli i kaszel

Ten wyjątkowy napój z babki lancetowatej i tymianku jest polecany szczególnie osobom cierpiącym na astmę, chorym na zapalenie oskrzeli, płuc oraz przy kaszlu alergicznym, kaszlu palacza, kaszlu na tle nerwowym,  zanieczyszczonych płucach i oskrzelach.

Napój ziołowy na astmę, zapalenie oskrzeli i kaszel

 

Składniki:

½ litra wody
2 grube plastry cytryny
1 łyżeczka babki lancetowatej
1 łyżeczka tymianku

Sposób przygotowania:

Do garnka z wodą najpierw odcisnąć nieco soku z 2 plastrów cytryny, po czym wrzucić je do wody. Całość doprowadzić do wrzenia. Gotować przez 2 minuty. Ostrożnie wyjąć cytrynę, wrzucić zioła, zamieszać i parzyć pod przykryciem 30 minut.

Sposób użycia:

W czasie infekcji, nasilenia się objawów astmy lub oczyszczająco pić 4 razy dziennie tuż po zaparzeniu.

 

Tymianek dzięki olejkiem eterycznym i związkom flawonowym nie tylko działa antybakteryjnie ale rozkurczowo na oskrzela  przeciwzapalnie, przeciwutleniająco, odkażająco i wykrztuśnie. Oczyszcza drogi oddechowe, działa korzystnie na serce i ciśnienie tętnicze, podnosi odporność.

Polscy badacze z Zakładu Farmakologii i Toksykologii  Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykazali, że olejki eteryczne zawarte w tymianku działają silniej niż antybiotyki  wobec wszystkich szczepów bakterii klinicznych, w tym opornych na antybiotyki.

Z kolei liście babki lancetowatej są bogate w śluzy, pektyny, garbniki, kwasy organiczne, flawonoidy i glikozydy o działaniu antybiotycznym, przeciwzapalnym i bakteriostatycznym. Poza tym witaminy A,C,K i szereg cennych minerałów w tym krzem, miedź, których brakuje we współczesnej żywności.

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • Malwina

    Nie rozumiem, co ma na celu gotowanie cytryny?

REKLAMA
%d bloggers like this: