Bezpieczne odchudzanie – naturalny spalacz tłuszczu

naturalny spalacz tłuszczu  - sok pomidorowy

 

Naukowcy z Tajwańskiego Uniwersytetu przeprowadzili eksperyment na grupie kobiet,  które nie zmieniały swojej codziennej diety  ani stylu życia, jedynie włączyły sok pomidorowy.

Przez 2 miesiące kobiety poddane eksperymentowi piły ok. 280 ml soku pomidorowego dziennie, rezultaty okazały się zdumiewające. Najszybszą i najbardziej widoczną  zmianą była utrata kilogramów i zmniejszenie obwodu w pasie,  i nie chodzi o usuwanie wody z organizmu, ale o złogi tłuszczu. Źródło

 

 

Eksperyment pokazał również, że sok obniżył poziom cholesterolu i zwiększył poziom likopenu.

Sok pomidorowy przy okazji wzmacnia odporność, chroni przed chorobami serca, zmniejsza ryzyko rozwoju raka, pomaga w trawieniu, zapobiega chorobom pęcherza moczowego, trzustki, wątroby i płuc. Jest również doskonały dla skóry i zapobiega skurczom mięśni ze względu na duże ilości potasu i magnezu, jest źródłem witamin.

Do kuracji odchudzającej najlepiej używać 100% naturalny sok bez dodatków chemicznych lub  przygotowywać domowym sposobem.

Przepis:

6 kg dojrzałych pomidorów
2 łyżki soli
opcjonalnie: 2 łyżki cukru lub 3 łyżki oliwy z oliwek

Pomidory sparzyć, obrać ze skórki, pokroić na kawałki, wrzucić do garnka z grubym dnem, podlać odrobiną wody i rozgotować (ok. 45-60min). Przetrzeć przez sito, ponownie wrzucić do garnka, dodać sól, ewentualnie cukier lub oliwę i ponownie gotować przez ok. 5 min. Gorący wlewać do wyparzonych słoików do wysokości ok. 2 cm poniżej wieczka, szczelnie zamknąć i ustawić do góry dnem do wystygnięcia. Przechowywać w chłodnym miejscu.

 

domowy sok pomidorowy spalacz tluszczu

Przeczytaj także...

loading...
  • Sylwia

    No dobrze, ale co wartościowego zostaje z pomidorów gotowanych przez godzinę?

    • sekretyzdrowia

      nie od dziś wiadomo ze pomidory przetworzone maja więcej wartościowych substancji niż świeże,

%d bloggers like this: