REKLAMA

Cierpisz na migrenę? jak uśmierzyć ból w ciągu kilku minut

 

 

Szacuje się, że z powodu migreny cierpi nawet jedna na pięć osób. Niekiedy bóle są tak dotkliwe, że dosłownie paraliżują życie.

Środki przeciwbólowe w przypadku migreny najczęściej okazują się mało skuteczne lub wręcz nieskuteczne, ponadto po pewnym czasie organizm uodparnia się na nie a dodatkowo – nie są obojętne dla zdrowia.

Istnieje prosta sprawdzona metoda by zatrzymać lub znacznie złagodzić ból migrenowy w ciągu zaledwie kilku minut przy pomocy tylko dwóch składników – soli i cytryny.

Sposób przygotowania:sposob na migrene - sol himalajska i sok z cytryny

Jeśli masz pod ręką organiczną cytrynę – zetrzyj na tarce skórkę, dodaj wyciśnięty sok z cytryny, dodaj sól himalajską – tyle aby uzyskać wysokie stężenie – zwykle łyżeczka soli na sok z jednej cytryny wystarcza.

Następnie zalej ½ szklanki wody – wymieszaj i od razu wypij.
Jeśli masz cytrynę niewiadomego pochodzenia – użyj do mikstury samego soku, bez skórki.

 

Ból głowy ustanie lub znacząco się zmniejszy w ciągu 3 do 5 minut.

 

UWAGI!

Nie powinny tej metody stosować osoby z wysokim ciśnieniem krwi

Należy używać tylko dobrej jakości soli kamiennej – idealnie nadaje się do tego celu sól himalajska (zawiera m.in. 84 minerały, liczne pierwiastki śladowe, elektrolity), może być także morska nierafinowana, nieoczyszczona.

Mikstura ma paskudny smak – dlatego należy wypić ile można jednym haustem, nie małymi łykami

Źródło

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
 • Schimek Mikuno

  Inna podobna metoda ,którą stosowałem aż do prawie całkowitego ustąpienia objawów [kiedyś miałem bardzo silne bóle migrenowe dwa 3 razy w miesiącu teraz słabe 1 -2 na 3lata.Cała cytryna albo półtora + 100 gram ginu wypić natychmiast.Ból ustępuje w ciągu 5 minut.

  • sprawiedliwa

   mi pomogła dieta Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi

 • Edyta

  Witam, bardzo dobrym sposobem jest wypicie, że tak powiem na siłę 😉 dwóch dużych szklanek ciepłej przegotowanej wody. Nawet jak się pojawi migrena to tylko na chwilę. Ja wypijam jak tylko poczuję, że się zbliża. Bardzo skuteczne.
  Pozdrawiam

REKLAMA
%d bloggers like this: