Home

 

ludzie

 

Rozwój cywilizacyjny przyniósł nam wiele zdobyczy, ułatwień i dobrych rozwiązań, ale równocześnie wiele odebrał.

W pogodni za jutrem utraciliśmy to, czym człowiek żył przez tysiące lat, wszystko to co intuicyjnie wiedzieli nasi przodkowie, a o czym współczesny człowiek zapomniał.

Jesteśmy częścią natury i aby zachować dobre zdrowie, harmonie i równowagę należy przestrzegać jej praw.

Inaczej wcześniej czy później będziemy cierpieć.

Organizm ludzki, w przeciwieństwie do przetworzonej żywności, środków gospodarstwa domowego i pielęgnacyjnych nie został zmodyfikowany, jest taki sam jak setki i tysiące lat temu i do prawidłowego funkcjonowania zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym potrzebuje naturalnego pożywienia, spokojnego snu i właściwego odpoczynku.

Nic więc dziwnego ze w ostatnich latach najbardziej rozwijającą się gałęzią przemysłu stał się przemysł farmaceutyczny, a nowe apteki wyrastają jak grzyby po deszczu.

W naszej podświadomości zakorzeniło się przeświadczenie, ze na każdą chorobę znajdzie się odpowiednia pigułka.

Ale cudownej, uniwersalnej pigułki nie ma i nie będzie. Mało tego wielu specjalistów i lekarzy twierdzi, ze stosowane dzisiaj środki lecznicze jeszcze bardziej obciążają dodatkowa porcja chemii już tak zatruty organizm.

Co zrobić, aby wyrwać się z tego zaklętego kręgu?

Trzeba znaleźć równowagę pomiędzy światem, w którym przyszło nam żyć mądrze korzystając ze współczesnych zdobyczy a mądrością i doświadczeniem naszych przodków, skąd możemy czerpać garściami.

Nasz organizm jest najlepszym lekarzem, musimy tylko wsłuchać się w jego potrzeby i nauczyć się na nowo odpowiednio go traktować, a odwdzięczy się zdrowiem, pięknym wyglądem i dobrym samopoczuciem.

W naszym serwisie przedstawiamy informacje, ciekawostki, porady, przepisy, wyniki badań naukowców z całego świata i na nowa odkrywaną mądrość naszych przodków.

Zachęcamy do współtworzenia serwisu i dzielenia sie własnymi opiniami i poradami.