REKLAMA

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, bardzo ważny jest właściwego przepływ krwi do mięśni i tkanek. Gdy krew nie przepływa prawidłowo, zaczyna się zastój i stwarza warunki odpowiednie dla powstania choroby. Dzięki niektórym technikom  można szybko zwolnić blokady w organizmie spowodowane stagnacją krwi.

Jedną z technik jest masaż punktów na szyi i twarzy.

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

 

Punkty 1 – 2

To właściwie linia od końca płatka ucha do polowy połowy obojczyka.

Bardzo lekko i powoli od góry do dołu, ledwie dotykając czubkami palców. Wykonać po 10  razy po jednej i drugiej stronie.

 

Punkt 3

Ten punkt znajduje ucha w odległości około 1cm od ucha w kierunku nosa.

Należy masować ten punkt przez około minutę z każdej strony, w sposób ciągły. Mocno naciskać, ale nie tak mocno, aby poczuć ból, nie ma znaczenia czy w prawo czy lewo.  .Ruch może być w prawo, ale to nie ma znaczenia, że dużo, kierunek nie ma znaczenia. Ważne aby czuć nacisk

W większości przypadków ciśnienie krwi powinno wrócić do normy.

REKLAMA

Przeczytaj także...

loading...
 • gośćiu

  a Ty popraw błędy ortograficzne 😉

  • Fikimik

   A Ty ruchnij se trupa

 • omg

  Omg…juz odżałujcie trochę kasy na profesjonalnego tłumacza bo czytać się tego nie da, to niepoważne zamieszczać taki szit z translatora

 • Margo

  Wypróbuję po 22:00 jak już wrócę z pracy, ogarnę dzieci i dom i położę się w łóżku :) Ale tak na serio. Mnie pomogły zioła na nadciśnienie Cholegin. Na początku byłam sceptyczna ale znajomy zielarz potwierdził mi, że ten skład ziół może być skuteczny. Polecam, ciśnienie się unormowało a zioła dają efekt uspokajający.

 • Margot

  Niby fajny taki masaż tyle, że nie każdy ma w ciągu dnia na niego czas. Ja mam czas na relaks dopiero wieczorem jak wrócę z pracy i ogarnę jeszcze dom i dzieci. Chciałam spróbować obniżyć skaczące ciśnienie naturalnie. Pomogły mi zioła na nadciśnienie Cholegin. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona ale znajomy zielarz potwierdził, że skład ziół jest dobry i mogą zadziałać. No i rzeczywiście ciśnienie się unormowało a zioła dają efekt relaksujący. Więc jednak zostanę przy ziołach.

 • heart

  Wypróbowałam i pomogło po kilku minutach. Serce przestało walić jak szalone. Super, dziękuję.

REKLAMA
%d bloggers like this: