REKLAMA .

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

Można obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut bez lekarstw uciskając punkty akupresurowe.

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, bardzo ważny jest właściwego przepływ krwi do mięśni i tkanek. Gdy krew nie przepływa prawidłowo, zaczyna się zastój i stwarza warunki odpowiednie dla powstania choroby. Dzięki niektórym technikom można szybko zwolnić blokady w organizmie spowodowane stagnacją krwi. Jedną z technik jest uciskanie, masaż odpowiednich punktów na szyi i twarzy.

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

Punkty 1 – 2
To właściwie linia od końca płatka ucha do polowy połowy obojczyka.
Bardzo lekko i powoli od góry do dołu, ledwie dotykając czubkami palców. Wykonać po 10  razy po jednej i drugiej stronie.

Punkt 3
Ten punkt znajduje w odległości około 1 cm od ucha w kierunku nosa.
Należy masować punkt przez około minutę z każdej strony, w sposób ciągły. Mocno naciskać, ale nie tak mocno, aby poczuć ból, nie ma znaczenia czy w prawo czy lewo.  Ruch może być w prawo, ale kierunek nie ma znaczenia. Ważne aby wyraźnie czuć nacisk.

W większości przypadków ten zabieg pozwala obniżyć ciśnienie. W ciągu kilku minut ciśnienie krwi powinno wrócić do normy.

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ddddheartMargotMargoomg Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
gośćiu
Gość
gośćiu

a Ty popraw błędy ortograficzne 😉

Fikimik
Gość
Fikimik

A Ty ruchnij se trupa

omg
Gość
omg

Omg…juz odżałujcie trochę kasy na profesjonalnego tłumacza bo czytać się tego nie da, to niepoważne zamieszczać taki szit z translatora

Margo
Gość
Margo

Wypróbuję po 22:00 jak już wrócę z pracy, ogarnę dzieci i dom i położę się w łóżku 🙂 Ale tak na serio. Mnie pomogły zioła na nadciśnienie Cholegin. Na początku byłam sceptyczna ale znajomy zielarz potwierdził mi, że ten skład ziół może być skuteczny. Polecam, ciśnienie się unormowało a zioła dają efekt uspokajający.

dddd
Gość
dddd

To obniza tylko cholesterol a nie nadcisnienie

Margot
Gość
Margot

Niby fajny taki masaż tyle, że nie każdy ma w ciągu dnia na niego czas. Ja mam czas na relaks dopiero wieczorem jak wrócę z pracy i ogarnę jeszcze dom i dzieci. Chciałam spróbować obniżyć skaczące ciśnienie naturalnie. Pomogły mi zioła na nadciśnienie Cholegin. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona ale znajomy zielarz potwierdził, że skład ziół jest dobry i mogą zadziałać. No i rzeczywiście ciśnienie się unormowało a zioła dają efekt relaksujący. Więc jednak zostanę przy ziołach.

heart
Gość
heart

Wypróbowałam i pomogło po kilku minutach. Serce przestało walić jak szalone. Super, dziękuję.

REKLAMA .
%d bloggers like this: