REKLAMA

Jak oczyścić organizm z metali ciężkich

Jak oczyścić organizm z metali ciężkich

Wszelkie metale w formie nieorganicznej są szkodliwe dla organizmów żywych, w odróżnieniu od tych w surowej, nieprzetworzonej formie np. miedź zawarta w warzywach wręcz jest niezbędna, a ta przenikająca z naczyń kuchennych lub instalacji hydraulicznych jest kancerogenna.

Szczególnie silne toksycznie są metale ciężkie typu rtęć, kadm, arsen, tal osadzające się w narządach wewnętrznych, komórkach, bardzo trudne do zmetabolizowania, powodują szereg poważnych problemów zdrowotnych, w tym często złe samopoczucie i choroby niesklasyfikowane, niewiadomego pochodzenia i niewiadomych przyczyn. Jeśli ktoś się źle czuje, a standardowe testy medyczne i badania lekarskie nie wykazują odchyleń od normy, może to być oznaką skumulowania się metali ciężkich, toksyn, niewykrytych pasożytów lub wszystkiego na raz.

W dzisiejszym zanieczyszczonym świecie trudno jest wyeliminować wszystkie źródła tych bardzo toksycznych substancji, z którymi się stykamy, ale mając świadomość można do minimum je ograniczyć i od czasu do czasu oczyścić z nich organizm.

Najbardziej zabójcze są te,  które uwalniają się cały czas np. z plomb dentystycznych, wypełnienia w formie amalgamatów rtęciowych, które mogą być zanieczyszczone talem. W takim przypadku lepiej je wymienić. Więcej na temat wypełnień dentystycznych  TUTAJ 

Ołów i kadm występują najczęściej w lutowanych i galwanizowanych instalacjach wodociągowych, kosmetyki i środki higieny zawierają nikiel i chrom, a puszki, konserwy żywnościowe, garnki – szkodliwe aluminium. Większość nowoczesnych środków ułatwiających nam życie nie jest wolna od toksycznych zanieczyszczeń, które są obecne nawet w jednorazowych pieluchach.

 

metale ciezkie w pieluchach dla dzieci

Nie wolna od nich jest również żywność, warzywa, owoce, przyprawy pochodzące z upraw gdzie ziemia jest skażona, a nawet ryby

 

Najbardziej skutecznym, naturalnym antidotum na obecność metali ciężkich innych toksycznych zanieczyszczeń jest kolendra, która pozwala większość z nich, szczególnie rtęć zgromadzoną w tkankach a nawet przestrzeni komórkowej wydalić z organizmu. 

kolendra metale ciezkie

W celu oczyszczenia organizmu z toksyn niezbędne jest spożywanie kolendry codziennie od 3 do 6 tygodni, można z niej robić herbatki (łyżkę świeżej kolendry zaparzać pod przykryciem 15 minut w szklance wody), dodawać świeże listki do posiłków np. zamiast natki pietruszki, jeśli komuś nie odpowiada jej specyficzny smak może wyczarować z niej przepyszny dip, który na pewno każdemu bez wyjątku będzie smakował. Najwygodniej do tego celu kolendrę  hodować w doniczce na parapecie.  Właściwości kolendry i przepisy LINK 

 

 

Kiedy kumulacja metali ciężkich jest duża, może się okazać że kolendra wyciągnie więcej toksyn z komórek niż jest w stanie usunąć z organizmu, aby nie doszło do wtórnego zatrucia,  równocześnie należy zastosować pomocniczą substancje, która wchłania toksyny może to być np. glon morski chlorella. Należy również jeść dużo błonnika i pić dużo wody. Chlorellę można przyjmować w tabletkach lub sproszkowaną dodawać do potraw – sałatek, dressingów, twarogów,  sosów, potraw z ryb.

Taka „kuracja” w formie dodawania kolendry i chlorelli do potraw przez 6 tygodni jest w stanie usunąć 80% metali ciężkich z organizmu, ale już to spowoduje jego znacznie lepsze funkcjonowanie, ustąpienie wielu przykrych objawów, poprawę samopoczucia i zmniejszy ryzyko poważnych chorób.

 

chlorella metale ciezkie

 

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
sekretyzdrowiaMichal Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Michal
Gość
Michal

Poproszę o jakieś linki do badań potwierdzających takie działanie kolendry.

sekretyzdrowia
Gość
sekretyzdrowia

linki są podświetlone na niebiesko

REKLAMA
%d bloggers like this: