REKLAMA

Jak skutecznie wyleczyć katar sienny i chore zatoki

 

Jest to stara ludowa metoda, polecana przez pszczelarzy ale nie tylko.

Dr. D.C. Jarvis znany amerykański lekarz, zwolennik naturalnych metod autor „Folk medicine” wypróbował na swoich pacjentach między innymi w szpitalu wojskowym w Teksasie, po czym skomentował:

„Ze wszystkich środków proponowanych do leczenia kataru siennego ten jedyny okazał się rzeczywiście skuteczny”.

Sposobem tym jest żucie plastra miodu.

 

zucie plastra miodu

Dr Jarvis polecał na poszczególne dolegliwości:

Katar może minąć w ciągu 5 minut, ale jeśli są zaatakowane zatoki, to należy żuć po 15 minut, powtarzając co godzinę. Wg niego w ten sposób można wyleczyć najcięższy przypadek problemów zatokowych maksymalnie w ciągu tygodnia i to bez nawrotów.

Katar sienny, pomimo że to katar alergiczny – profilaktycznie należy żuć kawałek plastra miodu 1—2 razy dziennie w ciągu 2 miesięcy poprzedzających zwykle okres pojawiania się kataru. Dzięki temu albo się on nie pojawi, albo będzie przebiegał bardzo lekko.

W razie ataku kataru siennego żuć plasterki miodu 5 razy dziennie przez pierwsze 2 dni. Potem 3 razy dziennie, dopóki w ogóle nie zniknie. Na koniec można miód w plastrach zastąpić płynnym świeżym miodem.

Dr Jarvis dowiódł przy pracy z pacjentami, że po 3 minutach przestaje cieknąć z nosa.  5—6 minut żucia wystarcza do oczyszczenia nozdrzy, przy czym przy okazji dolegliwości w gardle również ustępują.

Poza problemami z zatokami i gardłem, żucie plastra miodu dezynfekuje jamę ustną , czyści i wzmacnia zęby i dziąsła, pomaga w usuwaniu kamienia nazębnego, zapobiega paradontozie, pomaga zwalczać infekcje i przeziębienia, pomaga pozbyć się nałogu palenia papierosów, aktywizuje wydzielanie śliny i wspomaga poprawę przemiany materii, zalecane jest także przy objawach astmy.

Uwaga: przeżutych kawałków wosku nie należy połykać, ponieważ  jest ciężkostrawny.

 

folk medicine

REKLAMA

Przeczytaj także...

loading...
 • Agata

  A gdzie zakupić takie plastry miodu?

 • jacenty

  najlepiej w pasiece

 • BobiSzu

  czy Kobiety w ciąży mogą żuć plastry miodu?

  • sekretyzdrowia

   tak, jeśli nie ma uczulenia na produkty pszczele

REKLAMA
%d bloggers like this: