REKLAMA

Jak uzupełnić niedobór witamin – domowy suplement witaminowy

 

Wiemy, że witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niedobór witamin objawia sie zazwyczaj w sezonie wiosennym ponieważ jemy mniej świeżych owoców i warzyw, Brak światła słonecznego powoduje także zmniejszoną produkcję witaminy D. Niezbędne dla organizmu składniki najlepiej uzupełnić zdrową dietą lub suplementami. Na rynku są dostępne syntetyczne preparaty witaminowe, lecz organizm z nich czerpie dużo mniej korzyści, z kolei naturalne suplementy są zwykle bardzo drogie i nie każdego na nie stać.
Tanio i domowym sposobem można przygotować suplement, który usunie wiosenne zmęczenie i jego objawy spowodowane brakiem witamin takie jak osłabienie organizmu, spadek koncentracji, senność, brak energii, słabe wyniki morfologii krwi. Preparat ten można stosować w okresie zimowo-wiosennym, a także w czasie rekonwalescencji.

Składniki:
– 4 buraki
– 4 marchewki
– 3 jabłka
– 1 seler
– 1 cała cytryna
– Sok z 2 cytryn
– 6 łyżek miodu organicznego

Przygotowanie:

Warzywa starannie umyć, obrać i drobno pokroić, umyte cytryny zmielić lub zetrzeć na tarce. Dodać sok z cytryn i miód, dokładnie wymieszać. Włożyć do słoików. Przechowywać w chłodnym miejscu, najlepiej w lodowce. Z tej ilości składników uzyskamy 2 słoiki preparatu witaminowego, który wyeliminuje wiosenne zmęczenie, podniesie odporność, odżywi tkanki i poprawi morfologię krwi.

 

Dawkowanie:
1 łyżka 3 razy dziennie, 30 min przed posiłkiem.

 

domowy suplement witaminowy

 

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
 • Małgorzata

  Witam, jak długo można to przechowywać w lodówce?

 • Barbara Tomaszewska-Erlich

  Pychotka!

 • Gochurzyna

  Czy przy karmieniu piersia mozna?

  • Sylwia

   Seler, cytryna i miód – mogą mocno uczulić, więc przy karmieniu ostrożnie, zwłaszcza tych całkiem małych maluszków.

 • ela majka

  wszystkie witaminki bardzo pysznie można zakomponować w diecie, ale witaminę D, to trudno ponoć w wystarczającej dawce. Starałam się a i tak badanie pokazało mi niedobór

 • Gość

  Czy można to przyrządzić w formie zupy?

REKLAMA
%d bloggers like this: