REKLAMA

Lei gong teng (Tripterygium wilfordii)

 

Lei gong teng (łacTripterygium wilfordii) czyli Winorośl boga piorunów – roślina o tej dziwacznej nazwie od 400 lat stosowana w medycynie chińskiej do leczenia wielu chorób m.in.  skóry, nerek,  reumatycznych i autoimmunologicznych takich jak stwardnienie rozsiane czy toczeń,  w ostatnich latach stała się przedmiotem badań naukowych w laboratoriach na całym świecie.

 

Lei gong teng (Tripterygium wilfordii) Winorośl boga piorunów

 

Okazuje się, że ta niepozorna roślina może stać się panaceum na wiele chorób cywilizacyjnych. Na stronach Narodowego Instytutu Zdrowia USA można przeczytać, że wyniki badań sugerują skuteczne działanie przeciwzapalnie, przeciwnowotworowe i immunosupresyjne

 

„Ten lek wykazuje niewiarygodną skuteczność  w niszczeniu komórek nowotworowych”, powiedział Ashok Saluja – wiceprezes działu badań z wydziału Masonic Cancer Center na Uniwersytecie Minnesoty.

Badania na myszach wykazały całkowite usuniecie komórek nowotworowych bez nawrotów w ciągu 40 dni.  Lek może być szczególnie przydatny do leczenia najtrudniejszego nowotworu – raka trzustki 

Z kolei naukowcy z Harwardu, po przeprowadzeniu doświadczeń na myszach stwierdzili, że żadne z przebadanych wcześniej roślin nie wykazały tak obiecujących wyników w leczeniu otyłości. Prawdopodobnie chodzi o zwiększenie ilości leptyny – hormonu regulującego masę ciała.

 

Inne możliwe działania terapeutyczne

Reumatoidalne zapalenie stawów
Choroba Crohna
Wirus HIV 
Choroby autoimmunologiczne jak np. stwardnienie rozsiane czy łuszczyca

We wszystkich przypadkach właściwości terapeutyczne wykazuje głównie jeden związek obecny w roślinie – Tryptolid. Na rynku są już dostępne jego wyciągi , ale przed zakupem należy się upewnić, że pochodzi z dobrego źródła, bo jeśli nie został właściwie wyekstraktowany, może mieć właściwości toksyczne.

 

a

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: