Apteka w twojej kuchni, Ciekawostki, Medycyna ludowa, Porady, Przepisy, Zioła

Miażdżyca naczyń – cofnij zmiany naturalnie. Przepis na domową kurację

Miażdżyca naczyń krwionośnych nie dotyka wyłącznie ludzi starszych. Zmiany miażdżycowe można zaobserwować u bardzo młodych ludzi,  nawet małych dzieci i niemowląt. I odwrotnie.  Bywa, że tętnice osób w podeszłym wieku mają duży przekrój i gładkie ściany. Miażdżyca nie zależy więc od wieku jak się powszechnie uważa.

Innym błędnym przekonaniem jest opinia, że wysoki poziom cholesterolu przyczynia się do powstawania blaszek miażdżycowych, a ten z kolei powstaje na skutek spożywania tłuszczów zwierzęcych. Tyle, że w blaszkach miażdżycowych nie znaleziono nawet śladu tłuszczów zwierzęcych , są natomiast te pochodzenia roślinnego.

Jak powstaje miażdżyca ?

Gdy w naczyniach krwionośnych pojawia się stan zapalny i uszkadza ich ściany. Krążący we krwi cholesterol skupia się właśnie w takim miejscu „zaklejając uszkodzenia”. Obrazowo można porównać to łatania dziur w asfalcie po zimie. Cholesterol pełni rolę swojego rodzaju zalepiacza uszkodzonych naczyń.  Sztuczne obniżanie statynami jego poziomu zwiększa ryzyko powikłań i zgonu z powodu uszkodzenia naczyń.  Potwierdzają to najnowsze badania, które bezsprzecznie wskazują, że niski poziom cholesterolu jest bardziej groźny niż wysoki, szczególnie u ludzi starszych.

miażdzyca przyczyny prawdziwe, dieta

Powodem tworzenia się blaszek miażdżycowych są więc toczące się stany zapalne, które wywołują szereg reakcji innych w tym zwiększone napięcie ścian naczyń krwionośnych i wzrost gęstości krwi.  Chroniczne stany zapalne przez wiele lat mogą toczyć się bezobjawowo. By to sprawdzić można przeprowadzić proste badanie krwi mierzące poziom białka C-reaktywnego CPR – markera procesów zapalnych. Innym ważnym wskaźnikiem określającym stopień ryzyka chorób układu krążenia jest poziom homocysteiny.  By więc wykluczyć ryzyko zawału, udaru, choroby zakrzepowej wystarczy wykonać te dwa testy.

Skąd się biorą chroniczne stany zapalne czyli pierwotna przyczyna miażdżycy?

Winne nie są wcale tłuszcze zwierzęce.  W latach 50-tych amerykański badacz Ancel Keys na podstawie tendencyjnych badań wysunął koncepcję dotyczącą cholesterolu, która stałą się fundamentem diety dla serca. Pomimo, że wyniki jego badań budziły poważne wątpliwości, a niewygodne rezultaty wręcz zatajano ten ten jako jedyny!! projekt badawczy stał się postawą potężnej teorii, która żyje do dziś pomimo, że została wielokrotnie obalona.

Zainteresowanych odsyłamy do solidnie u dokumentowanej publikacji Niny Teichol The Big Fat Surprise, podtytuł Dlaczego masło, mięso i ser należą do zdrowej diety.  Publikację autorka rozpoczyna od wskazania na Eskimosów, Masajów i lud Samburu z Ugandy, których pierwotnie dieta składała się z 60-80% tłuszczu a nie byli otyli, nie cierpieli na nadciśnienie i choroby serca. Dalej posiłkując się imponującą liczbą badań i przykładów metodycznie obala hipotezę, jakoby tłuszcze nasycone były przyczyną chorób układu krążenia. Sugeruje wręcz, że to właśnie krucjata przeciwko cholesterolowi nakręciła epidemię otyłości i chorób krążenia.

Główni sprawcy stanów zapalnych, czego skutkiem jest miażdżyca to żywność przemysłowo przetworzona bogata w wolne rodniki, uboga w przeciwutleniacze, w szczególności:

  • biologiczne uszkodzone kwasy tłuszczowe powstające przy produkcji olejów roślinnych, tłuszcze trans i estryfikowane
  • współczesna pszenica modyfikowana oraz węglowodany rafinowane typu pieczywo, płatki śniadaniowe, musli
  • cukier, syropy o wysokiej zawartości fruktozy stosowane jako dodatki np. syrop kukurydziany, glukozowo-fruktozowy
  • przemysłowe wędliny i przetwory mięsne
  • wszelkie tzw „zdrowe” produkty dietetyczne, odtłuszczone, light, fit
  • nadmiar alkoholu, stresu, brak ruchu, tytoń

Dieta chorych na miażdżycę powinna być oparta na możliwie naturalnych produktach, bogata błonnik i w witaminy A, E, C, kwas foliowy i antyoksydanty. Szczególnie w warzywa jak czosnek, czosnek niedźwiedzi, cebulę, pietruszkę, natkę pietruszki, granaty, winogrona, dobre tłuszcze – naturalne masło, jaja, wiejskie mięso, oleje roślinne wyłącznie tłoczone na zimno do sałatek – oliwa z oliwek, olej lniany, z krokosza barwierskiego, słonecznikowy i rzepakowy. Te dwa ostatnie  nie jest łatwo dostać tłoczone na zimno z dobrego ziarna. Do smażenia stosujemy wyłącznie tłuszcze zwierzęce lub olej kokosowy.

Miażdżyca naczyń - cofnij zmiany naturalnie. Przepis na domową kurację

Dla wzmocnienia naczyń, serca i poprawy krążenia polecany są zioła takie jak głóg, serdecznik, macierzanka, kozłek, miłorząb, aronia, pokrzywa, liść oliwny, mniszek

Mikstura przeciw miażdżycy przepis

Składniki
1 szklanka soku z cebuli
½ szklanki soku z korzenia selera
1 szklanka soku z cytryny
1 szklanka czystej wódki, brandy lub koniaku

Odmierzyć wg proporcji świeżo wyciśnięte soki z cebuli, cytryny i selera, połączyć z alkoholem. Ostawić do lodówki na 5 dni.
Zażywać ½ małego kieliszka 2 x dziennie, pierwsza dawka na czczo przez 5 dni. Zrobić przerwę na 2 tygodnie i kurację powtórzyć.
Przed każdym użyciem wstrząsnąć.

Mikstura udrażnia żyły, zapobiega tworzeniu się zakrzepów. Usprawnia krążenie w całym organizmie. Stabilizuje poziom trójglicerydów i cholesterolu. Obniża nieco poziom cukru we krwi i ciśnienie. Zapobiega zapaleniom nerek i dróg moczowym, szczególnie przy cukrzycy. Pobudza ogólnym metabolizm i odtruwa organizm z toksyn. Usuwa nadmiar nagromadzonej wody z tkanki tłuszczowej. Pomaga usunąć obrzęki nóg, dłoni i twarzy spowodowane niewydolnością krążenia. Leczy stany zapalne jelit – pisze autor receptury Zbigniew T. Nowak w Ziołowej Aptece Seniora.

5 3 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Auriga
Auriga
3 lat temu

Mały kieliszek ile ma ml?

hanna
hanna
2 lat temu
Reply to  Auriga

25 ml ?