REKLAMA

Mniszek lekarski lepszy od chemioterapii

 

mniszek lekarski

 

Wg opublikowanych badań  przez  naukowców z Wydziału Chemii i Biochemii Uniwersytetu Windstor w Kanadzie, napar z korzenia mniszka lekarskiego powoduje rozpad komórek nowotworowych w ciągu 48h, a jego dłuższe stosowanie może zniszczyć ich większość. Poprzednie badania potwierdzały skuteczność w przypadku białaczki i czerniaka, przeprowadzone testy wykazały pozytywny wpływ także w przypadku leczenia raka piersi, prostaty i innych rodzajów .

W przeciwieństwie do chemioterapii taki rodzaj leczenia nie wpływa destrukcyjnie na cały organizm, wręcz przeciwnie mniszek aktywuje i regeneruje wątrobę, działa żółciotwórczo, moczopędnie i odtruwająco.

Wg naukowców, może być skuteczniejszy od chemioterapii. Co zbytnio nie dziwi, jako że ich koledzy z Uniwersytetu w Seattle udowodnili że chemioterapia powoduje wzrost komórek nowotworowych.

Mniszek lekarski  jest szczególnie pomocny  w przypadku schorzeń woreczka żółciowego i wątroby, często skuteczny nawet w przypadku marskości i po przebytym wirusowym zapaleniu. Ze względu na właściwości moczopędne polecany jest w schorzeniach pęcherza, nerek, kamicy moczowej. Oczyszcza krew, wątrobę i nerki z toksyn. Pobudza wydzielanie soków żołądkowych, reguluje trawienie.

mniszek lekarski salatka

 

Oprócz herbatek czy wywarów z liści i korzenia, warto jeść na surowo młode listki w postaci np. sałatek, bo poza dobroczynnymi właściwościami dla narządów wewnętrznych i trawienia świeże liście zawierają duże ilości luteiny i zeaksantyny, a te dwa składniki mają dobroczynny wpływ na wzrok i zapobiegają wielu chorobom oczu.

 

Źródła:
100 time more efficient than chemotherapy – According to the Scientists from University of Windsor from Canada
Dandelion Root Kills Cancer Cells In Lab Tests
Non-toxic cancer therapy 

 

UWAGA !

Istnieje więcej roślin podobnych do mniszka lekarskiego, w tym mlecz polny. Dlatego przed zbieraniem należy upewnić się jak wygląda mniszek i jak go rozpoznać lub zakupić w sklepie zielarskim.

 

 

REKLAMA

Przeczytaj także...

loading...
 • Rob Ertos

  Hmmm.. Bardzo ciekawe. O tym jeszcze nie słyszałem. Wiedziałem dużo o vit. B17 tzw. amigdalinie, której też przemysł farmaceutyczne nie chce uznać ale o mniszku słyszę pierwszy raz i uważam, że muszę zgłębic ten temat. W każdym razie wielki podziękowania za zamieszczenie artykułu.

 • gienio

  Przestańcie publikować takie farmazony, bo ktoś faktycznie uwierzy, że zamiast leczyć nowotwór może jeść mlecze i wyzdrowieje. Chcecie mieć kogoś na sumieniu?

  • sekretyzdrowia

   publikujemy informacje, nie farmazony. wszystko jest sprawdzone i potwierdzone nie tylko przez ludzi którzy używają, ale naukowo przez ośrodki medyczne i centra badawcze uniwersyteckie., jeśli Pan proponuje i promuje w zamian inne „lepsze” środki z BigPharma i kampanii naftowych prosimy się zgłosić do TV lub innych ośrodków , które 24 godzinę na dobę za właściwa oplata reklamują je 24 godziny na dobę

REKLAMA
%d bloggers like this: