REKLAMA

Moringa i imbir – cudowna kombinacja na większość chorób XXI wieku

Moringa jest rośliną, a właściwie drzewem zawierającym rekordowe ilości witamin, mnóstwo potasu, wapnia, łatwo przyswajalnego białka, żelaza, fosforu, niezbędnych aminokwasów, przeciwutleniaczy i szeregu innych składników i substancji czynnych, które w wyjątkowy sposób wzmacniają i odżywiają.
Analizy fitochemiczne wykazały, że moringa zawiera kilkakrotnie więcej witaminy C niż cytrusy, 4 razy więcej witaminy A niż uważana za jej najlepsze źródło marchewka, 4 razy więcej witaminy E niż kiełki pszenicy, 15 razy więcej potasu niż banany i ponad 20 razy więcej żelaza niż szpinak.

moringa właściwości zdrowotne

Moringa rośnie u podnóży Himalajów, w jednym z nielicznych regionów, gdzie ziemia i powietrze nie są tak zanieczyszczone jak w większości miejsc na globie.
Jest bardzo silną rośliną – potrafi owocować w okresie suszy, a wycięta odrasta. Stąd miejscowa ludność nadawała jej nazwy nigdy nieumierające drzewo, wieczne drzewo a także cudowne drzewo czy drzewo życia bowiem jej korzenie, korę, liście, kwiaty, owoce i nasiona wykorzystywano do zwalczania – wg danych ponad 300 – chorób , niemocy, dodawania sił, wigoru i niwelowania skutków niedożywienia ze względu na ogromny potencjał odżywczy – moringa dodatkowo zawiera zeatynę, która umożliwia większą przyswajalność witamin i minerałów.

W ostatnich latach rośliną zainteresowała się nauka. Potwierdzono, że jej skład jest niezwykle gęsty odżywczo, niespotykany w takiej konfiguracji.
Moringa przede wszystkim dostarcza większość niezbędnych składników odżywczych w formie łatwej do przyswojenia przez organizm. Jest pomocna w leczeniu chorób, których podłożem są niedobory witamin i mikroelementów, osłabiony system immunologiczny i rozregulowany metabolizm a więc większości chorób cywilizacyjnych wystarczy wymienić – cukrzyca, choroby serca i układu krążenia, alergie, astma, choroby układu trawiennego, wątroby, choroby układu kostnego i stawów, choroby neurodegeneracyjne, nowotwory w  tym trzustki
Moringa pomaga zwalczać zakażenia, grzybice, ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, wzmacnia wzrok, włosy, poprawia stan skóry, reguluje metabolizm.

Moringa i imbir - cudowna kombinacja na większość chorób XXI wieku

Mimo że zarówno moringa jak i imbir osobno działają skutecznie, to wykazano, że te dwa składniki zastosowane razem w odpowiednich proporcjach działają jeszcze lepiej.

Moringa i imbir – napój zdrowia i długowieczności przepis 

Składniki:
Kawałek świeżego imbiru
10 liści moringi lub 1 łyżeczka sproszkowanych
łyżeczka miodu naturalnego
1½ szklanka wody

Umyty, pokrojony w plasterki imbir gotowa 10 minut w wodzie. Zdjąć z ognia, dodać moringę i zostawić pod przykryciem na 10 minut.
Odcedzić, dodać miód.
Pić 1 lub 2 szklanki dziennie – rano lub rano i przed snem.

Moringa jest dostępna w sklepach zielarskich i niektórych aptekach.

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • Wanda Strzelec

    Gdzie można kupić liście lub kwiaty moringa.

REKLAMA
%d bloggers like this: