Naturalny środek na depresję

Domowy skuteczny środek na depresję

Wg WHO depresja, zaraz po chorobie niedokrwiennej serca jest drugim najczęściej spotykanym schorzeniem, cierpi na nią 350 milionów ludzi na świecie i każdego roku ta liczba się zwiększa.

W medycynie wschodniej w sposób skuteczny od dawna stosuje się naturalne mikstury z udziałem kurkumy, która jak potwierdziła nauka ma działanie również antydepresyjne.

Być może wynika to z faktu że kurkumina posiada silne właściwości przeciwzapalne a w ciągu ostatnich 20 lat pojawiła się ogromna liczba dowodów wskazujących na zapalne podłoże depresji , przy czym zauważono, że pacjenci z ciężką depresją lepiej reagują na leczenie, jeśli podaje im się środki przeciwzapalne.

Depresja w większości przypadków to alergiczna reakcja organizmu na stan zapalny, a więc choroba autoimmunologiczna podobnie jak np. Hashimoto, gdzie również kluczową rolę odgrywa zaburzenie ciągłości bariery jelitowej  i cytokiny – białka odpowiedzialne za komunikację  międzykomórkową.

kurkuma wlasciwosci lecznicze

Skąd tyle przypadków depresji? Oczywiście jak w większości chorób cywilizacyjnych odpowiedzialny jest styl życia i  zła dieta: żywność przetworzona,  tłuszcze trans, wysokie spożycie cukru, zaburzenia pracy jelit związane z masowym przyjmowaniem antybiotyków, środków przeciwbólowych i innych lekarstw. (Jak odbudować florę bakteryjna jelit)

Za dużo chemii w naszej żywności i otoczeniu, za małym składników odżywczych. Czytaj także: Sprawdź jakich witamin i minerałów ci brakujeOsoby, które mają największe niedobory witamin i minerałów zawsze cierpią na depresję  np. anoreksja

 Naturalny środek na depresję – przepis

Składniki:

1/4 szklanki kurkumy (nowe opakowanie, aby nie była zwietrzała)
1/2 szklanki wody
Mleko roślinne (np. kokosowe, migdałowe, owsiane) ewentualnie naturalne mleko krowie lub kozie

Przygotowanie:

Krok 1 – pasta
Kurkumę i wodę podgrzewać 5-8 minut na średnim ogniu mieszając drewniana łyżką (nie doprowadzić do zagotowania). Kiedy przybierze konsystencje pasty, przełożyć do słoiczka. Przechowywać w lodówce .

Krok 2 – złote mleko – napój

W szklance ciepłego mleka rozpuścić 1 łyżeczkę pasty (najlepiej zacząć od ½ łyżeczki), można dosłodzić miodem lub syropem klonowym. Opcjonalnie można dodać odrobinę pieprzu Cayenne (ze względu na piperynę) oraz/lub szczyptę imbiru.

Zlote mleko jak przygotowac

Dawkowanie:

Przy depresji, stresie, kłopotach ze snem pić przed snem filiżankę napoju. W czasie infekcji można pić co 3-4 godziny.

Inny przepis napój z kurkuma będą z dodatkiem kardamonu

Używając tych naturalnych środków bez żadnych  skutków ubocznych, równocześnie wzmocnimy odporność, pozbędziemy się stanów zapalnych, infekcji i bólów

Uwaga: Kurkuma aby była skuteczna musi pochodzić z pewnego źródła, ta pochodząca od dużych dystrybutorów, sprzedawana masowo w niskich cenach ma nikłe, prawie żadne właściwości.

 

 

 

 

Przeczytaj także...

loading...
  • Karie

    Co za wierutne bzury!
    Ktos tu nie ma zielonego pojecia o tym czym jest depresja i nie ma nic wspolnego z zarciem ani perstaltyka jelit…. 3dni by czlowiek myslal i na taki kretynizm nie wpadl . gratulacje dla tego co te idiotyczny iracjonalny artykul pisal

%d bloggers like this: