REKLAMA

Odchudzanie w męskim wydaniu

 

Odchudzanie ukazywane jest za domenę kobiet walczących o smukłą sylwetkę i upragniony mniejszy rozmiar. Niestety otyłość nie jest przypisana wyłącznie kobietom i cierpią na nią również mężczyźni.
Wielu z nich zmaga się zwłaszcza z otyłością brzuszną, której przyczyną jest przede wszystkim niewłaściwa dieta i mało aktywny tryb życia.
Na szczęście coraz więcej panów decyduje się na podjęcie walki ze zbędnymi kilogramami stosując różnorakie diety odchudzające oraz ćwiczenia na odchudzanie. Jak wygląda proces redukcji masy ciała w męskim wydaniu i które sposoby na odchudzanie w przypadku mężczyzn sprawdzają się najlepiej?

Poszukajmy odpowiedzi.

 

odchudzanie-w-meskim-wydaniu

Skuteczne odchudzanie okiem mężczyzny

Pytanie o to, jak schudnąć, dręczy wielu mężczyzn.
Wbrew pozorom mężczyźni również zwracają uwagę na wygląd, a nadprogramowe kilogramy, podobnie jak u kobiet, wywołują u nich niższą samoocenę i związane z nią gorsze samopoczucie.
Jednak męskie odchudzanie zdecydowanie różni się od odchudzania stosowanego przez płeć piękną. Pierwsza z różnic dotyczy tego, że panowie zazwyczaj zmagają się z dużo większą masą ciała, a ich praca nad nową sylwetką niejednokrotnie jest znacznie cięższa niż w przypadku kobiet.

Kolejna różnica dotyczy sposobu odżywiania.
Według mężczyzn skuteczna dieta pozwalająca pozbyć się zbędnych kilogramów powinna być bardzo restrykcyjna.
Zgodnie z owym przekonaniem męska dieta bardzo mocno ogranicza ilość spożywanych kalorii.
Rzadko kiedy jest ona odpowiednio zbilansowana i oparta na zasadach zdrowego odżywiania (odpowiednia wartość kaloryczna spożywanych posiłków oraz ich jakość odżywcza).
Mężczyźni gorzej radzą sobie również z regularnością spożywanych posiłków. Zamiast tego skupiają się głównie na tym, by jak najmniej kalorii dostarczyć do organizmu.

Niestety taka dieta na odchudzanie nie jest bezpieczna dla zdrowia, a ponadto mocno zaburza metabolizm, co z kolei prowadzi do efektu jo – jo.
Pomimo tego, że często pomaga osiągnąć wprost spektakularne efekty, dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa lepiej zastąpić ją zrównoważonym jadłospisem oraz odpowiednią dawką aktywności fizycznej.

Idealna dieta dla panów

Co jeść aby schudnąć?
Dieta dla mężczyzny, który chce obniżyć masę ciała zasadniczo nie różni się zbyt mocno od tej przeznaczonej dla kobiet. Największą różnicę stanowi natomiast ilość kalorii, którą powinny dostarczyć spożywane posiłki.
Ze względu na większe zapotrzebowanie energetyczne, dieta odchudzająca dla panów musi dostarczać około 1200 – 1400 kcal. Oczywiście optymalna wartość energetyczna posiłków jest uwarunkowana od wieku, prowadzonego trybu życia oraz stopnia nadwagi osoby odchudzającej się.
Podobnie jak w przypadku kobiet, jej podstawę powinny stanowić warzywa i owoce, pełnowartościowe produkty zbożowe oraz duże ilości białka spożywane o regularnych porach – w postaci pięciu posiłków dzienne.

Jadłospis powinny uzupełniać duże ilości wody mineralnej, natomiast należy wystrzegać się podjadania pomiędzy głównymi posiłkami.
Produkty, które muszą zostać wyeliminowane z jadłospisu to przede wszystkim słodycze, słone przekąski, słodkie gazowane napoje, żywność przetworzona, tłuste potrawy oraz niestety uwielbiane przez mężczyzn piwo.
Panowie nie mogą zapominać również o ruchu. Wyłącznie odpowiednio zbilansowana dieta, połączona z odpowiednią dawką wybranego rodzaju aktywności fizycznej, może przynieść zadowalające rezultaty w zakresie redukcji masy ciała.

Mężczyźni mogą wesprzeć swoje działania stosując zioła na odchudzanie lub tabletki na odchudzanie, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz usprawniają metabolizm.
Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich skład – powinny zawierać naturalne składniki, które znane są i cenione ze względu na to, że doskonale wspomagają organizm w walce ze nadwagą.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: