REKLAMA

Poznaj sposoby, które pomogą Ci ograniczyć marnowanie jedzenia

Znów znalazłeś w lodówce zepsute produkty?
Czasem wynika to ze zbyt obfitych zakupów spożywczych, czasem zapominamy, co chowaliśmy ostatnio do lodówki, a czasem powód jest jeszcze bardziej prozaiczny – złe rozłożenie produktów na półkach.
Od właściwego rozmieszczenia jedzenia w lodówce naprawdę wiele zależy!

Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, jakie znaczenie ma właściwe rozmieszczenie produktów w lodówce, warto poświęcić temu chwilę i poznać kilka sprytnych sposobów.

Co wyżej, a co niżej?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, temperatura we wnętrzu lodówki nieznacznie różni się na górze i na dole. Dlatego właśnie wyższe półki najlepiej sprawdzają się jako miejsce do przechowywania mleka, kefirów, jogurtów i przetworów.
Jeśli dysponujemy odpowiednimi pojemnikami, również owoce mogą być umieszczone na górze lodówki.
Środek to za to doskonała przestrzeń na wszelkiego rodzaju produkty o krótkim terminie do spożycia, takie jak wędlina, sery czy przygotowane wcześniej dania obiadowe, które chcemy zjeść następnego dnia.
Najniższa temperatura zazwyczaj panuje na samym dole lodówki, dlatego jest to miejsce odpowiednie na mięsa, które najlepiej przechowywać w oddzielnych pojemnikach, by nie mieszał się ich zapach i aby jeszcze dłużej zachowały świeżość.
Boczne półki umieszczone na drzwiach to przestrzeń na olej, jajka, sosy, keczup, soki czy wodę.

Pojemniki do lodówki i ruchome półki

Dla jak najdłuższego zachowania świeżości produktów przechowywanych w lodówce zaprojektowano praktyczne pojemniki Flexi Box, które można spokojnie rozmieścić na różnych poziomach.
Jeśli zaś chcemy mieć w lodówce więcej przestrzeni i łatwiej dopasować jej zawartość, warto wybrać model z wysuwanymi półkami.
Nie tylko ułatwiają one dostęp do znajdujących się na nich produktów, ale dzięki sprytnemu systemowi blokującemu zapobiegają ich wypadaniu, więc są bezpieczne. To ważne, zwłaszcza jeśli mamy w domu dzieci.
Warto też wspomnieć o półkach Flexi Shelf, które składają się na pół i dają jeszcze więcej miejsca na przechowywanie dużych i wysokich naczyń.

Rozmieszczenie to nie wszystko

Nawet najlepsze rozmieszczenie produktów we wnętrzu lodówki nie pomoże, jeśli urządzenie nie jest wyposażone w nowoczesne technologie, takie jak No Frost.
To rozwiązanie pomaga utrzymać idealny poziom wilgotności w lodówce, a co za tym idzie – zachować świeżość jedzenia na dłużej.
Dzięki dwóm niezależnym systemom cyrkulacji powietrza w chłodziarce i w zamrażarce nie dochodzi do mieszania zapachów, a żywność nie wysusza się, nawet jeżeli nie jest przykryta.
No Frost sprawia też, że zamrażarka nie wymaga rozmrażania, bo nie zbiera się w niej lód (więcej dowiesz się tutaj: indesit.pl

Na koniec jeszcze jedna rada – planuj dobrze swoje zakupy spożywcze.
Możesz kupić więcej produktów z długą datą ważności, ponieważ łatwiej je przechowywać.
Warzyw, owoców, wędlin, serów i innych produktów, które szybciej tracą przydatność, kupuj tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz.
Lepiej częściej odwiedzać sklepy niż potem wyrzucać zepsute jedzenie.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
REKLAMA
%d bloggers like this: