REKLAMA

Original Unverpackt – pierwszy supermarket „Zero odpadów”

 

W Berlinie został otwarty pierwszy supermarket dla eko-świadomych klientów z hasłem przewodnim „Zero odpadów”.

Nie znajdziesz tu żadnych jednorazowych opakowań, plastikowych toreb czy butelek – wszystkie produkty sprzedawane są luzem, umożliwiając klientom zakup dokładnie takiej ilości jakiej potrzebują.  Klienci przychodzą z własnymi torbami i pojemnikami (ewentualnie mogą wypożyczyć) nabierając potrzebną ilość z pojemników i kontenerów zawieszonych na ścianach, beczek lub koszyków. Nawet takie produkty jak oliwa, szampon czy mleko.

 

sklep zero odpadow

Original Unverpackt nie prowadzi sprzedaży żadnych popularnych marek. Sprzedawana żywność jest głownie od lokalnych dostawców.

Założycielkami sklepu są Sara Wilk i , które postanowiły  rzucić  wyzwanie tradycyjnym zakupom i stworzyć „coś niemożliwego.” Misją sklepu jest przyczynienie się do zahamowania produkcji odpadów poprzez opakowania, gdzie w samych Niemczech tylko sprzedaż wody i oleju generuje 16 mln ton rocznie.

 

bez odpadow supermarket

Ceny oferowane w Original Unverpackt niektórych produktów są nieznacznie droższe, głownie dlatego że są to produkty ekologiczne, ale większość jest porównywalna lub czasem tańsza niż w standardowych supermarketach.  Pomysł „napełnij swój własny pojemnik” pomoże  również  zaoszczędzić pieniądze klientów, poprzez umożliwienie im nie przekraczania wydatków na niezbędne zakupy. Każdy może kupić na wagę dokładnie taką  ilość jaką  potrzebuje, bez narzucania jej poprzez opakowanie.

 

Original Unverpackt oferuje naturalne, organiczne i przyjazne środowisku produkty i usługi, które inspirują i edukują konsumentów do bardziej zrównoważonego stylu życia bliżej natury.

 

Original Unverpackt Berlin

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: