REKLAMA

Platforma Telemedyczna Medivio.pl

 

Sytuacja, w której potrzebna jest konsultacja ze specjalistą, ale nie trzeba na nią czekać kilka miesięcy w kolejce, a w dodatku można ją odbyć online, nie jest abstrakcją: powstała Platforma Telemedyczna Medivio, rewolucjonizująca rynek usług medycznych.
Na czym polega jej funkcjonowanie i co może zapewnić pacjentowi?

Pacjent (nie)zadowolony

Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego realizacji zadań Narodowego Funduszu Zdrowia w 2015 roku, mimo zwiększenia nakładów finansowych o 4 mld złotych i wprowadzenia tzw. pakietu kolejkowego, dostęp pacjentów do świadczeń zdrowotnych nie uległ poprawie.
Co więcej – kolejki do wielu specjalistów uległy wydłużeniu. I tak, do poradni endokrynologicznej w 2015 roku trzeba było czekać średnio 164 dni (wzrost o 14,7% w porównaniu z 2014 rokiem), do poradni kardiologicznej 98 dni (wzrost o 1% w porównaniu z 2014 rokiem) a okulistycznej – 60 dni (wzrost o 13,2%).
Jak czytamy w raporcie, najwyższy wzrost średniego czasu oczekiwania zanotowano w m.in. przypadku poradni osteoporozy – 296 dni, genetycznych dla dzieci – 189 dni, endokrynologicznych dla dzieci – 180 dni.

czas-oczekiwania-na-wizyte
Co ważne, kolejki utrzymują się niemal do wszystkich specjalistów świadczących usługi w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, toteż pacjenci coraz częściej korzystają z prywatnej opieki zdrowotnej i poszukują takich rozwiązań, które zapewnią im szybki i łatwy dostęp do konsultacji medycznej.
Jak pokazuje badanie CBOS z 2016 roku „Korzystanie ze świadczeń i ubezpieczeń zdrowotnych”, średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w publicznej służbie zdrowia w minionym półroczu wynosił średnio ponad 3 i pół miesiąca, a 6% ankietowanych musiało czekać na swoją wizytę ponad rok.
Niemal co 5 respondent przyznał, że nie udało mu się dostać do specjalisty w ramach NFZ wtedy, kiedy potrzebował konsultacji medycznej. Naprzeciw takim problemom i oczekiwaniom pacjentów wychodzi telemedycyna i platforma www.medivio.pl, ze specjalną aplikacją mobilną.

Medivio – nowa jakość konsultacji medycznych

Platforma Telemedyczna Medivio jest wyrobem medycznym klasy 2A, który został stworzony w celu  wspomagania procesów, takich jak: monitorowanie parametrów badań pomiarowych wykonywanych przez pacjenta przy użyciu zewnętrznych urządzeń, wspieranie elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta, monitoring przyjmowania leków.
Dzięki połączeniu wiedzy medycznej i zaawansowanej technologii, umożliwia nawiązanie szybkiego kontaktu online ze swoim lekarzem, z dowolnego miejsca na świecie, w prosty sposób. Wystarczy dostęp do internetu i komputer, telefon lub tablet.

W ofercie platformy znalazły się trzy specjalizacje: kardiologia, diabetologia i psychiatria.

  • Medivio Kardiologia skierowana jest do pacjentów z problemami kardiologicznymi, jak zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, incydenty wieńcowe.
  • Medivio Diabetologia została stworzona z myślą o pacjentach potrzebujących pomocy diabetologicznej, a więc z cukrzycą, hipoglikemią lub hiperglikemią, a także dla kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano cukrzycę.
  • Medivio Psychiatria wspiera pacjentów korzystających z pomocy lekarza psychiatry, a także ich opiekunów, m.in. poprzez treningi kognitywne w formie gier, które zostały przygotowane przez ekspertów i dają pacjentowi nieograniczoną możliwość ćwiczenia funkcji poznawczych.

Medivio – jedna platforma, wiele możliwości

Korzystanie z Platformy Telemedycznej Medivio daje szereg możliwości zadbania o własne zdrowie, poprzez wiele ułatwień i funkcji.

Telekonsultacje z lekarzem: umożliwiają szybki kontakt ze specjalistą, z dowolnego miejsca na świecie. To pozwala zaoszczędzić czas, a co najważniejsze – uzyskać poradę bez konieczności wychodzenia z domu czy czekania w długich kolejkach.

Rezerwacja wizyt: platforma daje możliwość szybkiego zarezerwowania wizyty w gabinecie lekarza albo zamówienia telekonsultacji. Pacjent, dzięki dostępowi do kalendarza swojego lekarza, może bez problemu umówić wizytę w wybranym terminie.

Zamawianie recept: istnieje opcja zamówienia recepty w trakcie trwania telekonsultacji, a po wykupieniu pakietu logistycznego, zostanie ona dostarczona pod wskazany przez pacjenta adres.

specjalizacje-medivio

Badania pomiarowe: część badań, takich jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi, saturacji, glukozy czy wagi, można wykonać zdalnie – bez wychodzenia z domu. Istnieje także możliwość opisu EKG w trakcie trwania telekonsultacji. Wszystko dzięki zewnętrznym urządzeniom pomiarowym, zintegrowanym z platformą. W sklepie Medivio można zamówić EKG, ciśnieniomierz, pulsoksymetr, wagę i glukometr. Lekarz ma bieżący podgląd do wyników przekazywanych przez urządzenia i może dzięki temu dokonać odpowiedniej diagnostyki lub np. zmodyfikować dawkę leków.

Kartoteka pacjenta: dzięki platformie pacjent ma stały dostęp do swojej dokumentacji medycznej. Może udostępnić ją zarówno swojemu lekarzowi, jak i innym specjalistom. Co ważne – Medivio jako certyfikowany wyrób medyczny klasy 2A (ISO 13485), gwarantuje pełne bezpieczeństwo przechowywania danych medycznych.

Kontrola przyjmowania leków: pacjent otrzymuje cykliczne przypomnienia o konieczności przyjęcia leku, zgodnie z planem terapii. Potwierdzenie przez pacjenta zażycia preparatu jest odnotowywane w systemie i stanowi cenną informację dla lekarza. Dzięki temu specjalista ma stały nadzór nad przebiegiem leczenia i może modyfikować częstotliwość przyjmowania leków.

Edukacja i treningi: Medivio to także obszerna baza materiałów edukacyjnych dla pacjenta, przygotowanych przez specjalistów. Stanowi nieocenione i rzetelne źródło wiedzy, podane w przystępnej formie videobooków.  Ponadto treningi kognitywne pod postacią gier, dają pacjentowi możliwość ćwiczenia funkcji poznawczych.

Jak skorzystać?

Żeby zacząć korzystać z platformy, trzeba mieć utworzone konto przez swojego lekarza. Dobrze jest więc skonsultować się z nim i zapytać o Medivio.
Następnie pobiera się aplikację i instaluje ją na wybranym urządzeniu (komputerze, tablecie, smartfonie).
Logowanie następuje przy użyciu nadanego numeru indentyfikacyjnego użytkownika oraz indywidualnego hasła.
Żeby móc korzystać z oferty, należy opłacić abonament. Za niecałe 10 złotych otrzymuje się możliwość odbycia telekonsultacji z lekarzem, własną kartotekę, opcję rezerwacji wizyt, dostęp do kalendarza, a także alerty przypominające o konieczności zażycia leku.
Z kolei pakiet Premium przewidziany dla tych osób, które oczekują pełnej usługi telemedycznej oraz dostępu do wszystkich funkcji platformy, to koszt 29,90 zł.

Podsumowanie

Wydłużające się kolejki do specjalistów i trudności z uzyskaniem szybkiej porady medycznej powodują, że pacjenci szukają alternatywnych rozwiązań.
Jednym z nich jest Platforma Telemedyczna Medivio, która umożliwia prowadzenie konsultacji audio-wideo z lekarzem, stałe monitorowanie swojego stanu zdrowia, a także wykonywanie pomiarów ciśnienia krwi, saturacji, glukozy, wagi, EKG, a następnie błyskawiczne przesyłanie uzyskanych parametrów bezpośrednio do swojego lekarza.
To doskonałe rozwiązanie dla pacjentów w każdym wieku, pozwalające zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze, ponieważ abonament jest znacznie niższy, niż koszt standardowej, prywatnej wizyty.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
REKLAMA
%d bloggers like this: