REKLAMA

Platforma Telemedyczna Medivio.pl

 

Sytuacja, w której potrzebna jest konsultacja ze specjalistą, ale nie trzeba na nią czekać kilka miesięcy w kolejce, a w dodatku można ją odbyć online, nie jest abstrakcją: powstała Platforma Telemedyczna Medivio, rewolucjonizująca rynek usług medycznych.
Na czym polega jej funkcjonowanie i co może zapewnić pacjentowi?

Pacjent (nie)zadowolony

Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego realizacji zadań Narodowego Funduszu Zdrowia w 2015 roku, mimo zwiększenia nakładów finansowych o 4 mld złotych i wprowadzenia tzw. pakietu kolejkowego, dostęp pacjentów do świadczeń zdrowotnych nie uległ poprawie.
Co więcej – kolejki do wielu specjalistów uległy wydłużeniu. I tak, do poradni endokrynologicznej w 2015 roku trzeba było czekać średnio 164 dni (wzrost o 14,7% w porównaniu z 2014 rokiem), do poradni kardiologicznej 98 dni (wzrost o 1% w porównaniu z 2014 rokiem) a okulistycznej – 60 dni (wzrost o 13,2%).
Jak czytamy w raporcie, najwyższy wzrost średniego czasu oczekiwania zanotowano w m.in. przypadku poradni osteoporozy – 296 dni, genetycznych dla dzieci – 189 dni, endokrynologicznych dla dzieci – 180 dni.

czas-oczekiwania-na-wizyte
Co ważne, kolejki utrzymują się niemal do wszystkich specjalistów świadczących usługi w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, toteż pacjenci coraz częściej korzystają z prywatnej opieki zdrowotnej i poszukują takich rozwiązań, które zapewnią im szybki i łatwy dostęp do konsultacji medycznej.
Jak pokazuje badanie CBOS z 2016 roku „Korzystanie ze świadczeń i ubezpieczeń zdrowotnych”, średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w publicznej służbie zdrowia w minionym półroczu wynosił średnio ponad 3 i pół miesiąca, a 6% ankietowanych musiało czekać na swoją wizytę ponad rok.
Niemal co 5 respondent przyznał, że nie udało mu się dostać do specjalisty w ramach NFZ wtedy, kiedy potrzebował konsultacji medycznej. Naprzeciw takim problemom i oczekiwaniom pacjentów wychodzi telemedycyna i platforma www.medivio.pl, ze specjalną aplikacją mobilną.

Medivio – nowa jakość konsultacji medycznych

Platforma Telemedyczna Medivio jest wyrobem medycznym klasy 2A, który został stworzony w celu  wspomagania procesów, takich jak: monitorowanie parametrów badań pomiarowych wykonywanych przez pacjenta przy użyciu zewnętrznych urządzeń, wspieranie elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta, monitoring przyjmowania leków.
Dzięki połączeniu wiedzy medycznej i zaawansowanej technologii, umożliwia nawiązanie szybkiego kontaktu online ze swoim lekarzem, z dowolnego miejsca na świecie, w prosty sposób. Wystarczy dostęp do internetu i komputer, telefon lub tablet.

W ofercie platformy znalazły się trzy specjalizacje: kardiologia, diabetologia i psychiatria.

  • Medivio Kardiologia skierowana jest do pacjentów z problemami kardiologicznymi, jak zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, incydenty wieńcowe.
  • Medivio Diabetologia została stworzona z myślą o pacjentach potrzebujących pomocy diabetologicznej, a więc z cukrzycą, hipoglikemią lub hiperglikemią, a także dla kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano cukrzycę.
  • Medivio Psychiatria wspiera pacjentów korzystających z pomocy lekarza psychiatry, a także ich opiekunów, m.in. poprzez treningi kognitywne w formie gier, które zostały przygotowane przez ekspertów i dają pacjentowi nieograniczoną możliwość ćwiczenia funkcji poznawczych.

Medivio – jedna platforma, wiele możliwości

Korzystanie z Platformy Telemedycznej Medivio daje szereg możliwości zadbania o własne zdrowie, poprzez wiele ułatwień i funkcji.

Telekonsultacje z lekarzem: umożliwiają szybki kontakt ze specjalistą, z dowolnego miejsca na świecie. To pozwala zaoszczędzić czas, a co najważniejsze – uzyskać poradę bez konieczności wychodzenia z domu czy czekania w długich kolejkach.

Rezerwacja wizyt: platforma daje możliwość szybkiego zarezerwowania wizyty w gabinecie lekarza albo zamówienia telekonsultacji. Pacjent, dzięki dostępowi do kalendarza swojego lekarza, może bez problemu umówić wizytę w wybranym terminie.

Zamawianie recept: istnieje opcja zamówienia recepty w trakcie trwania telekonsultacji, a po wykupieniu pakietu logistycznego, zostanie ona dostarczona pod wskazany przez pacjenta adres.

specjalizacje-medivio

Badania pomiarowe: część badań, takich jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi, saturacji, glukozy czy wagi, można wykonać zdalnie – bez wychodzenia z domu. Istnieje także możliwość opisu EKG w trakcie trwania telekonsultacji. Wszystko dzięki zewnętrznym urządzeniom pomiarowym, zintegrowanym z platformą. W sklepie Medivio można zamówić EKG, ciśnieniomierz, pulsoksymetr, wagę i glukometr. Lekarz ma bieżący podgląd do wyników przekazywanych przez urządzenia i może dzięki temu dokonać odpowiedniej diagnostyki lub np. zmodyfikować dawkę leków.

Kartoteka pacjenta: dzięki platformie pacjent ma stały dostęp do swojej dokumentacji medycznej. Może udostępnić ją zarówno swojemu lekarzowi, jak i innym specjalistom. Co ważne – Medivio jako certyfikowany wyrób medyczny klasy 2A (ISO 13485), gwarantuje pełne bezpieczeństwo przechowywania danych medycznych.

Kontrola przyjmowania leków: pacjent otrzymuje cykliczne przypomnienia o konieczności przyjęcia leku, zgodnie z planem terapii. Potwierdzenie przez pacjenta zażycia preparatu jest odnotowywane w systemie i stanowi cenną informację dla lekarza. Dzięki temu specjalista ma stały nadzór nad przebiegiem leczenia i może modyfikować częstotliwość przyjmowania leków.

Edukacja i treningi: Medivio to także obszerna baza materiałów edukacyjnych dla pacjenta, przygotowanych przez specjalistów. Stanowi nieocenione i rzetelne źródło wiedzy, podane w przystępnej formie videobooków.  Ponadto treningi kognitywne pod postacią gier, dają pacjentowi możliwość ćwiczenia funkcji poznawczych.

Jak skorzystać?

Żeby zacząć korzystać z platformy, trzeba mieć utworzone konto przez swojego lekarza. Dobrze jest więc skonsultować się z nim i zapytać o Medivio.
Następnie pobiera się aplikację i instaluje ją na wybranym urządzeniu (komputerze, tablecie, smartfonie).
Logowanie następuje przy użyciu nadanego numeru indentyfikacyjnego użytkownika oraz indywidualnego hasła.
Żeby móc korzystać z oferty, należy opłacić abonament. Za niecałe 10 złotych otrzymuje się możliwość odbycia telekonsultacji z lekarzem, własną kartotekę, opcję rezerwacji wizyt, dostęp do kalendarza, a także alerty przypominające o konieczności zażycia leku.
Z kolei pakiet Premium przewidziany dla tych osób, które oczekują pełnej usługi telemedycznej oraz dostępu do wszystkich funkcji platformy, to koszt 29,90 zł.

Podsumowanie

Wydłużające się kolejki do specjalistów i trudności z uzyskaniem szybkiej porady medycznej powodują, że pacjenci szukają alternatywnych rozwiązań.
Jednym z nich jest Platforma Telemedyczna Medivio, która umożliwia prowadzenie konsultacji audio-wideo z lekarzem, stałe monitorowanie swojego stanu zdrowia, a także wykonywanie pomiarów ciśnienia krwi, saturacji, glukozy, wagi, EKG, a następnie błyskawiczne przesyłanie uzyskanych parametrów bezpośrednio do swojego lekarza.
To doskonałe rozwiązanie dla pacjentów w każdym wieku, pozwalające zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze, ponieważ abonament jest znacznie niższy, niż koszt standardowej, prywatnej wizyty.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: