REKLAMA

Naturalny środek przeciw stanom zapalnym z kuchennych składników

Mikstura przeciw stanom zapalnym według receptury profesora Stiga Bengmarka, wieloletniego wykładowcy Wydziału Medycyny Uniwersytetu w Lund, dyrektora kliniki chirurgicznej przy tamtejszym szpitalu uniwersyteckim, który większość życia zawodowego spędził na badaniu wpływu odżywiania na zdrowie i samopoczucie.

Działa skutecznie w przypadku ostrych infekcji, ale wartą ją  przede wszystkim stosować przeciw toczącym się chronicznym stanom zapalnym, które jak wskazuje wiele badań, są przyczyną długiej listy chorób degeneracyjnych w tym nowotworowych, serca i układu krążenia, neurodegeneracyjnych, autoimmunologicznych, szybszego starzenia, itp.

Naturalny środek przeciw stanom zapalnym z kuchennych składników

Domowy środek przeciw stanom zapalnym przepis

Składniki:

½ szklanki dowolnego, świeżo wyciśniętego soku lub wody
1 łyżka kurkumy
1 łyżka octu jabłkowego własnoręcznie zrobionego lub ekologicznego, niefiltrowanego z widocznymi farfoclami
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
1 łyżka świeżo wyciśniętego soku z cytryny
1-2 rozbite lub zmielone goździki
Szczypta czarnego pieprzu lub pieprzu cayenne

Składniki dokładnie wymieszać, miksturę wypijać w 2 porcjach w ciągu dnia.

Chroniczne stany zapalne przez wiele lat mogą toczyć się bezobjawowo.
By to sprawdzić można przeprowadzić proste badanie krwi mierzące poziom białka C-reaktywnego – markera procesów zapalnych.
Jeśli wyniki CRP są podwyższone, powyżej 5 mg/l oznacza to duże prawdopodobieństwo toczącej się reakcji zapalnej. Badania nie ma sensu wykonywać w trakcie ostrych infekcji, oparzeń, uszkodzeń skóry gdyż wynik nie będzie miarodajny.
Ponadto na stężenie CRP w fazie bez infekcyjnej mają wpływ nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, palenie tytoniu, przyjmowanie leków hormonalnych, ciąża, płeć, wiek i pora roku.

Białka ostrej fazy produkowane są przez wątrobę i tkankę tłuszczową.
Już wiadomo, że u osób otyłych a nawet u niektórych szczupłych z nadmiarem tłuszczu trzewnego, zbierającego się w okolicach wątroby i innych narządów wewnętrznych, którego z zewnątrz nie widać toczą się lub wystąpią stany zapalne.

Za chroniczne stany zapalne odpowiedzialna jest przede wszystkim dieta bogata w żywność przetworzoną i cukry, brak ruchu, nadmierne przyjmowanie leków, zaburzenie równowagi stosunku kwasów tłuszczowych omega 3 do omega 6 we współczesnej żywności.

REKLAMA

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • teresa

    Jak długo trzeba stosować ten środek?

    • sekretyzdrowia

      Tak długo aż do uzyskania poprawy

REKLAMA
%d bloggers like this: