REKLAMA

Przytulia na układ limfatyczny i węzły chłonne

 

przytulia zastosowanie

Przytulia na układ limfatyczny i węzły chłonne.

Niepozorna roślina, chwast dziko rosnący na łąkach, polach i w lasach, parkach – praktycznie zapomniany a to jedno z najbardziej skutecznych ziół do oczyszczania układu limfatycznego. Rozpuszcza zatory, zmniejsza obrzęk i stany zapalne węzłów chłonnych, przekrwienie dróg oddechowych, usuwa nadmiar śluzu z organizmu, oczyszcza i tonizuje krew, wzmacnia układ krążenia.

Zmniejsza obrzęki, wzdęcia i przywraca prawidłową retencje wody w organizmie. Zawiera związki o działaniu przeciwnowotworowym, wzmacnia i oczyszcza wątrobę, śledzionę i trzustkę, może być pomocna w leczeniu żółtaczki, chorób migdałków, prostaty, kamicy nerkowej, chorób wrzodowych układu pokarmowego i hemoroidów.

Zewnętrznie do stosowania jako okłady w leczeniu czyraków, oparzeń, wrzodów, egzemy i łuszczycy.

 

 

Herbatka z przytulii

2 łyżeczki suszonych ziół zalać szklanką wrzątku. Zaparzać pod przykryciem 10min. W razie potrzeby dosłodzić miodem.  Oczyszcza drogi oddechowe, usuwa nadmiar śluzu, oczyszcza krew i limfę. W przypadku zaburzeń układu chłonnego należy pić codziennie przez dłuższy czas, aż do ustąpienia objawów.

Herbatka z przytulii z jeżówką purpurową 

100g ziela przytulii
50g jeżówką purpurowej

Wymieszać. 3 łyżki mieszanki zalać 3 szklankami wody, zagotować, pozostawić do naciągnięcia 15 min. Przecedzić, pić ciepłą herbatkę w ciągu dnia.
Wg Stefanii Korżawskiej herbatka doskonale czyści krew i limfę, jest pomocna w chorobie nowotworowej także w białaczce.

Nalewka z przytulii

50g ziela przytulii
50g kwiatu nagietka
50g ziela nawłoci

8 łyżek mieszanki wsypać do słoika, zalać 1/2 litra wódki lub 70 % spirytusu, macerować 10 dni codziennie wstrząsając. Pić 3 razy dziennie łyżkę nalewki w przypadku stanów zapalnych migdałków, skóry i przeroście prostaty.

 

Przytulia na układ limfatyczny i węzły chłonne

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • Kowal

    Witam, czy ktoś stosował tą nalewkę, czy pomaga na przerost prostaty?

  • Kowal

    Witam,

    Czy ktoś stosował tą nalewkę, czy pomaga na przerost prostaty?

REKLAMA
%d bloggers like this: