REKLAMA

Rukiew wodna – oczyszczający koktajl na zaburzenia metaboliczne i… piękną cerę

Rukiew wodna inaczej rzeżucha wodna to najzdrowsze i najbardziej pożywne warzywo na świecie, jest prawdziwą skarbnicą witamin, minerałów i substancji odżywczych.
Zawiera więcej żelaza niż szpinak, czy brokuły, więcej witaminy C niż porzeczka czy cytrusy.
Jest bogata m.in. w witaminy A, D, E, K i z grupy B, kwas foliowy, cynk, wapń, potas i białko.

rukiew wodna najzdrowsze warzywo na świecie

W Polsce dziko występuje rzadko, głównie w zachodniej części kraju w pobliżu rzek, strumieni, wód stojących i stawów. Dużo stanowisk tej rośliny można spotkać w innych częściach Europy np. w Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Italii.
Rukiew ją dostać w niektórych supermarketach, zwykle stoi w doniczkach obok innych ziół lub samemu uprawiać nawet w balkonowej skrzynce, pamiętając o obfitym podlewaniu. Ziemia musi być bardzo mokra, niemal jak błoto.

Rukiew wodna znalazła się na samym szczycie listy roślin o najsilniejszych właściwościach przeciwnowotworowych i zapobiegających chorobom cywilizacyjnym ze względu na zawartość i gęstość składników odżywczych i przeciwutleniaczy, zajmując pierwsze miejsce.
Już sam Hipokrates zalecał tę roślinę przy chorobach płuc, gardła, jako środek oczyszczający krew.

Teraz wiemy, że rukiew wodna pomaga na dolegliwości wynikające z zaburzeń przemiany materii, do których należy  m.in większość chorób reumatycznych, cukrzyca, dna moczanowa, miażdżyca, otyłość i naturalnie wszelkie problemy układu trawiennego.

Rukiew wodna ponadto zmniejsza stres, oczyszcza krew, zwalcza wirusy, grzyby i bakterie, działa nawilżająco na płuca i gardło. Doskonale odżywia komórki ciała oraz odmładza spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry, poprawia stan włosów i paznokci. Doskonale odżywia komórki ciała.

Rukiew wodna - oczyszczający koktajl na zaburzenia metaboliczne i... piękną cerę

Rukiew wodna – koktajl odżywczy, odmładzający, oczyszczający

Garść rukwi wodnej
1/2 banana
1/2 awokado
1/2 pęczka natki pietruszki
3-4 łyżki soku z cytryny
Nieco wody do rozcieńczenia
Opcjonalnie można wg uznania dodać połowę niewielkiego ogórka, moreli, kawałek ananasa, ekologicznego jabłka, chlorellę czy kolendrę lub kostki lodu by uzyskać zimny deser.

Wszystkie składniki zblendować, by wzmocnić produkcję kolagenu posypać odmładzającą posypką – przepis TUTAJ

Koktajl oczyszcza i alkalizuje krew, reguluje procesy metaboliczne, odmładza ciało od zewnątrz i na zewnątrz.

rukiew wodna hodowla

Rukiew wodna jest również idealnym dodatkiem do sałatek, wiosną ewentualnie można ją podawać z liśćmi mniszka.

Ale samo dłuższe żucie rukwi wodnej i mieszanie ze śliną powoduje reakcję biochemiczną w wyniku której powstaje związek zwany PEITC, który posiada zdolność zabijania macierzystych komórek raka  nawet w ciągu 24h. Źródła 1, 2, 3 

Macierzyste komórki raka są odpowiedzialne  za rozwój, przerzuty i nawroty nowotworu. Są odporne na chemioterapię i radioterapię ponieważ są nieliczne, ukryte w głębi tumoru i rzadko się dzielą.

 

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: