REKLAMA

Stara ludowa receptura skuteczna przy wielu dolegliwościach

balsam z wosku pszczelego

To bardzo stara receptura stosowana medycynie ludowej w Rosji od stuleci.

Skuteczna w leczeniu wielu chorób m.in zapalenie oskrzeli, choroby zatok, rany otwarte, dusznica bolesna, zapalenie jajników, oparzenia, pękanie naskórka na stopach i dłoniach, choroby kobiece  i wiele innych

 

Składniki:

400 ml oleju roślinnego nierafinowanego
1 jajko
60 g wosku pszczelego

Przygotowanie:

Ugotować jajko,  oddzielić żółtko i je rozgnieść. Wlać do garnka olej roślinny, dodać wosk i podgrzewać na małym ogniu. W momencie gdy zacznie wrzeć, szybko wrzucić rozgniecione żółtko , usunąć pianę przy pomocy łyżki cedzakowej, zdjąć na chwilę z ognia, raz jeszcze umieścić na ogniu i wymieszać. Balsam za chwilę będzie gotowy, przybierze brązowy odcień. Ostudzić. Po około 20 minutach odcedzić przez gazę lub sitko i przełożyć do słoika. Przechowywać w chłodnym miejscu, w lodowce nawet do 10 miesięcy.

Sposób użycia:

Stosować doustnie lub miejscowo na skórę lub doustnie.

Doustnie:  ½ łyżeczki 3 razy dziennie przed posiłkiem.

Balsam jest bezpieczny, nie ma skutków ubocznych. W przypadku stosowania doustnego najlepiej stosować oliwę z oliwek, przypadku chorób kobiecych najlepszy jest olejek z dziurawca.

Choroby kobiece

Torbiel jajnika, upławy, stan zapalny : umieszczać  tampon nasączony balsamem w pochwie rano i wieczorem. Torbiele cofają się już po 10 dniach stosowania.

Zapalenie gruczołów mlekowych – umieścić serwetkę nasączoną balsamem na piersi i przyłożyć folię lub inaczej zabezpieczyć przed zabrudzeniem. Zmieniać co godzinę.

Choroby gardła i krtani ropień gardła, zapalenie zatok i dusznica bolesna

Przyjmować doustnie, dodatkowo smarować balsamem szyje i piersi. W przypadku ropnia gardła, dodatkowo ssać, ropień pęknie następnego dnia.

W przypadku ostrego zapalenia zatok, pipetą zakraplać do nosa co godzinę.

Owrzodzenia, zgorzel

Przyłożyć ręcznik papierowy namoczony w miksturze na obszarze chorobowo zmienionym. Zmieniać co 2 godziny. Wkrótce ropa zacznie wychodzić z ran.

Ropne zapalenie ucha

Zamoczyć watę w balsamie i umieścić go na uchu. Natychmiastowa ulga. Zmieniać watkę co 2 godziny.

Hemoroidy

Umieszczać w odbycie nasączony balsamem tampon na noc. Powtarzać przez 8-10 dni aż do wyleczenia. Poprawa będzie odczuwalna niemal natychmiast.

Oparzenia, rany, bóle zęba, bóle stawów, wrzody, obrzęki

Nałożyć balsam ​​w miejscach bólu lub chorobowo zmienionych i zawinąć na noc np. bandażem. W przypadku bólu zęba, umieścić palcem trochę balsamu na bolącym zębie.

Balsam można używać także do masażu w przypadku bólów  stawów i kolan, oraz dla wzmocnienia struktury paznokcia.

 

balsam z wosku pszczelego, oliwy i jajka

REKLAMA

Przeczytaj także...

loading...
REKLAMA
%d bloggers like this: