Dlaczego święcone jajka smakują najlepiej?

Jajka stanowią zalążek nowego życia, przeto są używane w obrzędowości i symbolice różnych kultur jako symbol odradzającego się życia.
Kura i jajka występują przesądach, obrzędach i wierzeniach na całym świecie – w tradycji katolickiej to jajko wielkanocne.

Dlaczego święcone jajka smakują najlepiej

Nikt nie wie dokładnie, skąd w chrześcijaństwie wziął się ten zwyczaj.
Zapewne jest pamiątką po czasach plemiennych, kiedy wiara wiązała się z cyklami przyrody.
Nadejście wiosny i zimy było czasem zacierania się granicy między światem żywych i umarłych, a dusze przodków zstępowały na ziemię.
Celtowie i Słowianie przygotowywali dla nich poczęstunek, aby kupić sobie ich przychylność i pomóc zmarłym w osiągnięciu spokoju.

Do Polski obrzęd błogosławieństwa wielkanocnego jedzenia trafił w XIV w. z Włoch.
Na początku w Wielką Sobotę ksiądz chodził od domu do domu, by poświęcić wszystko, co miało znaleźć się na stole następnego rana.
Zajmowało to jednak mnóstwo czasu, więc operację święcenia przeniesiono na ryneczki i place z krzyżami.
Aż wreszcie na przełomie XVIII i XIX w. ceremonia trafiła do kościołów.

Święcone jajko daje szczęście, a dzielenie się nim umacnia rodzinę i chroni przed złym okiem.
Nawet skorupki mają magiczną moc.
Rozsypane wokół domu zapewnią bezpieczeństwo, a zakopane na rogach pola – urodzaj.
Kury, którym dodano je do ziarna, lepiej się niosą.

Kurze jajka są niezbędne do zdejmowania uroków a nawet służą do leczenia, znana jest i praktykowana jeszcze w Polsce prastara terapia jajem

Wreszcie jajka, wbrew przez lata utartych poglądów są bardzo zdrowe, to skarbnica najlepiej przyswajalnych składników odżywczych, minerałów, witamin w tym witaminy D której wszystkim w naszej szerokości geograficznej brakuje a która bierze udział aż w 200 procesach genetycznych, bardzo ważnej Witaminy K2, A, witaminy z grupy B  oraz wysokiej jakości kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowej pracy mózgu, układu nerwowego i serca.
Jajka to najdoskonalszy produkt pochodzenia zwierzęcego, jest w nich wszystko co potrzebne do życia.
Nie ma drugiego takiego pokarmu, który zawiera tyle niezbędnych dla zdrowia i łatwo przyswajalnych składników odżywczych.

jajka

 

Dlaczego święcone jajka smakują najlepiej?

Chyba każdy, kto jadł poświęcone jajka zgodzi się, że ich smak jest wyjątkowy ?

Cała tajemnica tkwi w ..wodzie, ten prosty związek H2O do dziś kryje dla nauki olbrzymie tajemnice.
Eksperymenty przeprowadzone w wielu krajach wykazały, że woda ma pamięć przyswaja i rejestruje każde oddziaływanie i zapamiętuje to co dzieje się w otaczającej ją przestrzeni. To że woda przechowuje informacje to już nie jest dla nauki zaskoczeniem, jest środkiem przekazu, reaguje na emocje, myśli i słowa.
Wystarczy wodzie dotknąć innej substancji by zapamiętać jej właściwości i zapisać je w swej pamięci.
Zapisując informacje woda nabiera nowych właściwości, ale jej skład chemiczny się nie ulega zmianie. Co więcej sama woda emituje na zewnątrz informacje w formie wibracji elektromagnetycznych.

Woda poddana konsekracji zmienia swoją strukturę, co zostało udowodnione. Wpływa na to spokojna, kontemplacyjna atmosfera, modlitwy, pozytywne emocje zgromadzonych wiernych. W czasie obrządku święcenia pokarmów emituje informacje w postaci wibracji na zewnątrz, przekazuje je również jajkom – dlatego nabierają one między innymi wspaniałego, niepowtarzalnego smaku.

A więc smacznego jajka!
Wszystkim czytelnikom
Dużo wiary i miłości, dużo spokoju i radości
Życzy Redakcja

woda jajko

Przeczytaj także...

loading...
  • Wanda Szczepaniak

    ZAGRANICZNI KSIEZA SA TYM SWIECENIEM BARDZO ZDZIWIENI I ZASKOCZENI NAWET ODSYLAA DO DOMU LUDZI Z KOSZYKAMI BO WPROWADZAJA JAKIES POGANSKIE ZWYCZAJE

%d bloggers like this: