REKLAMA

Szczepionka przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV powoduje poważne skutki uboczne

 

Szczepienie przeciwko wirusowi HPV w bieżącym roku znalazło się w kalendarzu szczepień zalecanych.  Koszt takiego szczepienia wynosi ok. 1000 zł

Doc. Bogdan Michalski, śląski konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej twierdzi:

Dowiedziono, że szczepionka ma szerokie spektrum działania i wpływa na ograniczenie liczby zachorowań nie tylko w raku szyjki macicy, ale również w raku sromu czy raku odbytu, a także części nowotworów nosogardła.

powazne powiklania poszczepienne HPV

Niestety, sprawa przedstawia się zupełnie inaczej.  Istnieje duże ryzyko, że szczepionka może spowodować poważne powikłania w tym paraliż, toczeń, drgawki, zapalenie mózgu. W USA potwierdzono co najmniej  44 zgony po podaniu szczepionki

 

Duńska telewizja nakręciła dokument, przedstawiający  historię młodych kobiet i dziewcząt, które ucierpiały mniej lub bardziej poważnie po podaniu szczepionki. Do chwili emisji zgłoszonych było ponad 1000 przypadków, w tym 283 poważne. Niestety, nikt nie bierze odpowiedzialności za to co się stało, pacjentki nie otrzymały żadnej pomocy. Jedyne co robią instytucje odpowiedzialne to ukrywanie dokumentów, które zawierają poważne ostrzeżenia odnośnie możliwych powikłań, z którymi lekarze nie mogą sobie poradzić.

 

Ryzyko zachorowania i zasadność szczepień

Dr Diana Harper, była czołowa ekspert odpowiedzialna za badania II i III fazy bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek przeciw HPV Gardasil™ i Cervarix ™  i zarazem autorka wielu prac naukowych,  na Międzynarodowej Konferencji w Reston w stanie Wirginia z rozbrajającą  szczerością stwierdziła, że ryzyko zachorowania na raka z powodu zakażenia  HPV jest bardzo niskie, w rzeczywistości 70% wszystkich zakażeń HPC organizm „wyczyści” samoistnie bez żadnego leczenia w ciągu pierwszego roku, w ciągu 2 pierwszych lat  aż  90%. W rezultacie w 3cim  roku pozostanie tylko 10% infekcji, z czego kolejne 5% będzie w fazie regresji. A więcej tylko 5% może (nie musi) rozwinąć się w stany przedrakowe.

Ryzyko, że HPV przekształci się w stan przedrakowy jest bardzo niewielkie a przecież na tym etapie można skutecznie wyleczyć , natomiast możliwość powikłań ogromna.

 

Skuteczność ochrony przed zachorowaniem także jest wątpliwa.

W roku 2010 dwóch wirusologów Stephen Krahling i Joan Wlochowski złożyli pozew przeciwko byłemu pracodawcy firmie Merck zarzucając koncernowi ponad 10 letnie manipulowanie badaniami klinicznymi i wynikami poprzez zawyżanie efektywności, niewłaściwie przeprowadzanie testów i fałszerstwa danych.

Sprzedaż szczepionek przynosi zysk firmie Merck ponad 20 miliardów dolarów rocznie.

 

Zastanawiające jest czy polscy eksperci rekomendujący dane leki lub szczepionki Ministerstwu Zdrowia nie mają żadnej wiedzy ani informacji ze świata, a z kolei MZ nie weryfikuje celowości wprowadzania do kalendarza szczepień kontrowersyjnych preparatów oraz nie weryfikuje ewentualnych skutków ubocznych ?

 

 

 

a

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: