REKLAMA

Test łyżeczki – sprawdź swój stan zdrowia w 60 sekund

Test łyżeczki to prosta metoda sprawdzenia stanu zdrowia w zaledwie 60 sekund.
Do przeprowadzenia testu wystarczy kuchenna łyżeczka , plastikowa torebka i lampka biurowa by minutę sprawdzić czy wszystko jest w porządku z układem oddechowym, metabolizmem, układem moczowym, hormonalnym i obrębem jamy ustnej.

Test łyżeczki - sprawdź swój stan zdrowia w 60 sekund

Jak przeprowadzić tekst łyżeczki?

Łyżeczkę do herbaty należy włożyć do jamy ustnej,możliwie jak najbliżej gardła, obficie poślinić i zeskrobać nieco nalotu z powierzchni języka.
Łyżeczkę natychmiast włożyć do plastikowej torebki, szczelnie zawinąć i umieścić w dobrze oświetlonym miejscu,np pod zapalną lampką biurową.
Silne światło i ciepło z żarówki przyspiesza namnażanie się patogenów.
Odczekać 60 sekund i sprawdzić jak wygląda łyżeczka i jaki ma zapach.

Test łyżeczki – jak odczytać wyniki  

U osoby zdrowej łyżeczka pozostanie czysta, bez zapachu.
Jeśli jednak pojawią się dziwne kolory i zapachy może to być wczesny objaw problemów z drogami oddechowymi jak zatoki, gardło, oskrzela, płuca, wątrobą, nerkami, jelitami, hormonami, zębami, dziąsłami, metabolizmem.

Owocowy zapach wyczuwalny po otwarciu woreczka może świadczyć o kwasicy ketonowej lub zaburzeniach metabolicznych, słodki zapach o cukrzycy lub stanie przedcukrzycowym, zapach amoniaku o problemach z nerkami, silny, nieprzyjemny zapach o problemach z płucami, układem oddechowym, migdałkami, żołądkiem, wątrobą lub chorobami jamy ustnej.

Kolorowe plamy na łyżeczce mogą świadczyć o problemach hormonalnych i metabolicznych.
Żółte plamy mogą wskazywać na choroby tarczycy, białe problemy hormonalne lub problemy układu oddechowego, pomarańczowe – układu moczowego, nerek, fioletowe stany zapalne w obrębie oskrzeli i płuc.

Uwaga:
Test łyżeczki nie może zastąpić badań kontrolnych, może posłużyć jedynie jako wskazówka, sygnał ostrzegawczy że w organizmie coś niepokojącego się dzieje i na co zwrócić szczególną uwagę zanim wystąpią symptomy choroby.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: