REKLAMA

Woda alkaliczna – jak zrobić samemu

 

Ciało człowieka jest zbudowanie w około 70% z wody i to jej jakości zależy w dużym stopniu zdrowie.

Większość ludzi ma zakwaszony organizm z powodu czynników środowiskowych, żywności przemysłowej, stresu, diety – dlatego jedną z cech spożywanej wody powinna być jej alkaliczność.  

 

Woda alkaliczna – jak zrobić samemu

 

Zdrowe komórki mają odczyn alkaliczny. W przypadku prawie wszystkich schorzeń przewlekłych w organizmie stwierdza się nadmiar kwasów. Każda choroba, poczynając od przeziębienia a kończąc na nowotworze, rozpoczyna się po przekroczeniu limitu zatrucia, powyżej którego organizm nie może sobie poradzić z usuwaniem  kwaśnych pozostałości i traci możliwości przeciwdziałania wolnym rodnikom  

 

W 1931 roku dr Otto H Warburg otrzymał Nagrodę Nobla za odkrycie , że rak rozwija się w środowisku kwaśnym . Zakwaszenie powoduje m.in. chroniczne zmęczenie, problemy trawienne, przyrost masy ciała. Sprzyja zachorowaniom na nowotwory i inne poważne choroby, które  nie mogą się rozwijać w środowisku zasadowym pH 7,36

Gdy poziom pH spada, organizm dążąc do homeostazy stara się naturalnie to regulować poprzez przechwytywanie i magazynowanie niektórych nadmiernie kwaśnych pozostałości z organów takich jak nerki, wątroba i płuca, a tym samym utrzymania optymalnego pH pomiędzy 7,35-7.45.

Te kwaśne substancje w rezultacie zaczynają atakować zdrowe komórki uszkadzając je a czasami powodując niekontrolowany wzrost i rozprzestrzenianie.

Zakwaszenie organizmu spowodowane jest najczęściej przez wysoko przetworzoną żywność, alkohol, cukier, kofeinę, lekarstwa, a także hormony i antybiotyki stosowane do produkcji żywności, konserwanty, pestycydy.

Picie przez jakiś czas (najlepiej jak najdłużej) wody alkalicznej pomoże organizmowi wyeliminować związane z tym problemy. Co prawda można kupić wodę butelkowaną, ale woda w plastikowych butelkach może być niebezpieczna dla zdrowiaa poza tym ta lepiej działa

Woda alkaliczna przepis

Do domowej produkcji potrzebne będą:

Szklany dzbanek powyżej 2 litrów
2 litry wody z kranu, przefiltrowanej lub przegotowanej
1 cytryna bez pestycydów
1 łyżka nieoczyszczonej soli kamiennej lub himalajskiej

Napełnić słoik wodą. Dodać cytrynę pokrojoną w plasterki i sól (dlaczego sól) . Przykryć i pozostawić w temperaturze pokojowej od 12 do 24 godzin. Wypić rano powoli co najmniej 2 szklanki wody – po prostu delektować się zamiast kawy. Można również dodać odrobinę mięty do smaku. Dobrze jest pić również przez cały dzień zamiast innych płynów, przynajmniej przez pierwsze kilka dni.

Już po kilku dnia można zauważyć przypływ energii, lepsze trawienie, wygładzenie, nawodnienie i lepszą elastyczność skóry, lepsze funkcjonowanie mózgu, a nawet utratę wagi.  Aby nie zniweczyć wysiłków lepiej jest unikac w tym czasie cukru, alkoholu i przetworzonej żywności.

woda alkaliczna dla zdrowia

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
 • Mary

  Cytryny należy pokroić w plasterki czy też wycisnąć sok z cytryny?

  • anna

   ….Dodać cytrynę pokrojoną w plasterki …. wyrażnie jest napisane

 • Jeśli się odstawi cukry, alkohol i przetworzoną żywność, a będzie piło się wodę, to schudnie się i na kranówie :-)))

 • Xperts

  Wg mnie woda z kranu to zło. Ponadto, cytryna de facto odkwasza, ale ma odczyn kwasny i to bardzo kwasny, wiec skad w wodzie ph powyzej 7 ? Nie wiem…

  • sekretyzdrowia

   woda z kranu jest często bardziej alkaliczna niż butelkowana, która dodatkowo jest nie świeża, stojąca i jeśli w plastikowych butelkach to przenikają do niech chemiczne substancje z opakowań http://sekrety-zdrowia.org/woda-pierwszy-krok-do-zdrowia/. cytryna ma odczyn kwaśny, ale tylko w środowisku zewnętrznym. Ostatecznie taka woda faktycznie silnie alkalizuje organizm

 • Pulsar

  Działanie wody alkalicznej czuć już po kilku dniach, ciało jest lżejsze, ma więcej energii. Zwłaszcza, jeśli wodę dodatkowo postawi się na BioVitalizer.Taką wodę ciało pije chętnie i dużo :-)

 • sekretyzdrowia

  Oczywiście ze nawet w PL można kupić cytryny niepryskane, kosztują trochę więcej. Poza tym nie wszyscy czytelnicy mieszkają w Polsce, całkiem sporo osób Polaków mieszka poza granicami, często w krajach gdzie rosną cytryny.

 • JA

  w LIDLU SPRZEDAJĄ TAKIE CYTRYNY

 • Bogdan Jot

  Artykuł nieprecyzyjny. I nie chodzi mi o to, że przygotowuje się dzbanek, a wodę wlewa do słoika, jest większa nieprecyzyjność. Dotyczy „optymalnego pH pomiędzy 7,35-7.45”. Nie ma czegoś takiego, jak jednolite pH całego organizmu, więc czego dotyczy ten przedział: tkanki mięśniowej? krwi? limfy? kwasu żołądkowego?

  • sekretyzdrowia

   Panie Bogdanie, w tytule jest zawarte jak przygotować wodę alkaliczna, a że optymalny zakres pH większości procesów metabolicznych, krwi i płynów ustrojowych to 7,35-7,45 więc jest jak najbardziej precyzyjny – to artykuł z cyklu porady, a nie podręcznik do nauki biochemii.
   Proponujemy doświadczenie empiryczne raz z woda akaliczna, a innym razem zamiast tej samej ilości wody – kawa i słodkie napoje typu cola. Po czym zbadać pH krwi, ewentualnie moczu lub śliny a odczyty porównać z tabelami w podręczniku

  • Roman

   To powinno być pH płynu wewnątrzkomórkowego. Nie da się tego uregulować piciem alkalicznej wody. To jest totalna bzdura. Organizm ma wiele sposobów autoregulacji kwasowości. Głównie biorą w tym udział płuca, nerki, skóra, wątroba, serce i jelita. One pracują nad utrzymaniem równowagi kwasowo-zasadowej. Poza płynem komórkowym pH jest rozmaite. Inne w ślinie, inne w moczu inne w krwi etc. Najbardziej miarodajne jest pH osocza i tego prawdopodobnie dotyczy ww. pH (jest „książkowe”). A picie alkalicznej wody wg recepty – jak wyżej – sprzyja homeostazie. Tylko bez przesady! 2-3 szklanki dziennie i starczy.

 • Grażyna

  Ciekawi mnie to urządzenie do uzdatniania wody,jak je zrobić ?(żeby ja sama zrobić,to nie,ja mam zdolnego męża)Czy to Twoje urządzenie, to takie jak jonizator?(bardzo drogie urządzenie).

 • Michał

  Witam, czy taka gotowa woda alkaliczna powinna być mega słona ? Dodałem jedną płaską łyżkę stołową soli himalajskiej i cytrynę do 1,5 l wody i ciężko to pić.

  • sekretyzdrowia

   Łyżka soli nieoczyszczonej na 1,5 litra wody to nie jest tak dużo aby woda była tak bardzo słona by nie nadawała się do picia. Powinna mieć smak zbliżony do niektórych słonawych wód które się pije w uzdrowiskach

  • Adam

   W artykule jest błąd, ma być łyżeczka, w innych spotkałem się z łyżeczką na 2 litry, z pół łyżeczką na 2 litry i znowu pół na galon. Jak się da łyżkę stołową to tak jak piszesz nie da się tego pić.

 • Adam

  Piszcie łyżeczka nie łyżka, wszędzie jest o łyżeczce, a to różnica, dałem łyżkę i tego nie da się pić.

REKLAMA
%d bloggers like this: