Dla kobiet, Domowy salon kosmetyczny, Porady, Przepisy, Sprawdzone efekty, Zamiast

9 naturalnych sposobów na wzmocnienie włosów – efekty gwarantowane

maseczki wzmocnienie włosów

8 naturalnych sposobów na wzmocnienie włosów

Zdrowe, mocne, lśniące włosy to w dzisiejszych czasach prawdziwa rzadkość. Dwie główne przyczyny, że mamy włosy w kiepskim stanie to: niedobór składników mineralnych w dzisiejszej żywności i zbyt częste używanie komercyjnych środków do pielęgnacji typu szampony, odżywki, balsamy, żele, lakiery. Zawarte w nich chemikalia usuwają usuwają naturalną warstwę ochronną włosa, wypłukują keratynę, osłabiają ich strukturę niszczą naturalne pH skóry głowy powodując wysuszanie lub nadmierne przetłuszczanie (skóra broniąc się przed detergentem produkuje więcej sebum).

Jeśli włosy nam przysparzają kłopotów wypadają, łamią się, są osłabione, utraciły blask a chcemy je wzmocnić musimy ograniczyć stosowanie komercyjnych środków. Równocześnie uzupełnić dietę w minerały np. przez pewien czas pić herbatki ze skrzypu polnego, pokrzywy lub wierzbownicy drobnokwiatowej, jeść więcej cebuli i bezpośrednio pomóc włosom zewnętrznie. Włosy potrzebują magnezu, żelaza, krzemu, cynku, wapnia, z witamin z grupy B, E i H. Niezbędne są im też nienasycone kwasy tłuszczowe. No i woda, bo trzeba je napoić.

wzmocnienie włosów

Sposoby na wzmocnienie włosów

 

1. Maseczka oliwkowa
Maseczka oliwkowa działa rewitalizuje i zapobiega wypadaniu włosów.
Łyżkę oliwy z oliwek mieszamy z żółtkiem kurzego jajka. Maseczkę nakładamy na wilgotne włosy, następnie głowę owijamy folią i ręcznikiem. Po 30 minutach spłukujemy dodając do ostatniego płukania nieco sok z cytryny. Przy ciemnych włosach można użyć octu jabłkowego, cytryna może rozjaśniać. Maseczkę stosować raz na 2 tygodnie.

2. Tonik do włosów z bylicy
Bylicę boże drzewko przez wieki stosowano jako środek na porost włosów. Do garnka wsypujemy 50 gram bylicy , zalewamy 1,5 szklanki wrzątku. Parzymy do ostudzenia, po czym odcedzamy. Następnie 1/2 szklanki naparu mieszamy z 1/2 szklanki wódki. Tak przygotowany tonik przechowujemy w lodówce. Przed użyciem tonik rozcieńczamy z przegotowaną wodą w stosunku 1:1 i nacieramy skórę głowy.

3. Maseczka z czarnej rzodkwi
Korzeń czarnej rzodkwi poprawia krążenie krwi w skórze i regeneruje cebulki włosowe, co przeciwdziała wypadaniu włosów i wzmacnia. Korzeń rzodkwi czarnej drobno trzemy i nakładamy go na skórę głowy. Trzymamy na włosach 30 minut, po czym spłukujemy. Skutek rewelacyjny. Uwaga: rzepa może delikatnie przyciemnić kolor.

4. Oliwka nagietkowa
W słoiczku ciasno układamy płatki nagietka. Całość zalewamy oliwą z oliwek. Zakręcamy, wstrząsamy i przechowujemy w ciepłym zacienionym miejscu przez 2 tygodnie, aż oliwa nasiąknie esencją nagietka. Odcedzamy do słoiczka i trzymamy w lodówce. 2 razy w tygodniu wcieramy przed myciem głowy w skórę głowy i olejujemy włosy owijamy folią i ręcznikiem, trzymamy przez 1 godzinę, można stosować na noc.

5. Płukanka z liści brzozy
Szklankę liści brzozy zalewamy 2 szklankami wrzątku i pozostawiamy do ostudzenia. Włosy płuczemy naparem po ich umyciu. Wyciągi z liści brzozy używane są w leczeniu łysienia.

6. Płukanka z kłącza tataraku
Tatarak od wieków używany jest jako środek hamujący wypadanie włosów. Ma działanie odżywcze oraz poprawia ukrwienie skóry głowy. Susz z kłącza tataraku zalewamy 3 szklankami wrzątku i pozostawiamy do ostudzenia. Następnie płuczemy nim umytą głowę.

7. Odżywka aloesowa
2 liście aloesu ścieramy na tarce, dodajemy sok z połowy cytryny, kilka kropli oliwy, nakładamy na włosy na 15 minut. Odżywka nawilża i uelastycznia suche włosy, jednocześnie redukuje produkcję sebum

8. Odżywka chmielowa
Miksujmy garść szyszek chmielu z 2 łyżkami oleju sezamowego lub oliwy z oliwek. Wcieramy w skórę głowy i rozprowadzamy po wilgotnych włosach. Nakładamy folię i ręcznik na 20 minut. Po maseczce najlepiej umyć głowę żółtkiem a do ostatniego płukania dodać ocet jabłkowy lub sok z cytryny.

9. Maseczka do bardzo wysuszonych i łamliwych włosów z awokado
Jajko ubijamy na puszystą masę, dodajemy zblendowaną połówkę awokado i 2 łyżeczki olejku arganowego lub kokosowego. Nakładamy na suche włosy na 30 minut.

Płukanka na porost włosów z tatarakiem i łopianem TUTAJ

Dodatkowo można codziennie delikatnie czesać włosy masując skórę głowy szczotką z naturalnego włosia. Efekty murowane!
A czym można zastąpić szampon przeczytacie TUTAJ

0 0 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments