REKLAMA

Zrób własną witaminę C

 

 

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jej niedobór powoduje wiele schorzeń – m.in. złe funkcjonowanie układu krwionośnego, nerwowego, znaczne osłabienie systemu immunologicznego, co ma bezpośredni wpływ na cały organizm.

witamina C domowym sposobem
Główne źródło witaminy C w diecie stanowią owoce i warzywa.

 

Wg badań naukowych dzisiejsze owoce i warzywa zawierają mniej składników odżywczych, w tym witaminy C, niż jeszcze kilkanaście lat temu. LINK  Dlatego w przypadku niedoboru wskazana jest suplementacja.

 

Zamiast kupować syntetyczny suplement (najczęściej produkowany z kukurydzy GMO) źródło , można w prosty sposób wyprodukować domowym sposobem własną witaminę , w 100% przyswajalną przez organizm, bogatą w bioflawonidy, rutynę, hesperydynę.

Sposób jest prosty, jednakże do przygotowania będziemy potrzebować skórek z organicznych cytrusów – w Polsce można je już dostać w niektórych sklepach – lub – jeszcze lepiej przy okazji wycieczek do tropikalnych krajów zaopatrzyć się na miejscu.

Przygotowanie:

Skórki pozostałe po zjedzeniu owoców cytrusowych (np. cytryny, pomarańcze, grejpfruty) należy drobno pokroić i rozłożyć na talerzu lub tacy do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Po kilku dniach ususzone skórki zmielić w młynku do kawy.

 

Przyjmowanie: 

1 łyżeczkę otrzymanego proszku dodawać codziennie rano do napoju o temperaturze pokojowej – może to być np. świeżo wyciśnięty sok warzywny czy owocowy koktajl. Jest to dawka większa, niż organizm potrzebuje na cały dzień, jednakże przyjmowanie witaminy C w naturalnej formie nie grozi przedawkowaniem.
Stosowanie przez dłuższy czas podniesie odporność, usunie zmęczenie, doda energii, przywróci skórze blask i elastyczność.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • http://zyciepodpalmami.pl/ Catherine Sophie

    Świetna sprawa! Jako że przeziębiłam się ostatnio nawet tu – na Karaibach – a owoce są tu naturalne i niepryskane (jak zauważa Nika to faktycznie może mieć wpływ) – biorę się to przygotowań! 😀

REKLAMA
%d bloggers like this: