Zwykły majeranek – niezwykłe działanie

 

Prawie każdy trzyma w kuchennej szafce  majeranek, którym lubimy przyprawiać różne potrawy, szczególnie grochówkę barszcz czerwony czy flaczki.

 

majeranek

 

 

Ale nie każdy wie, że majeranek powinien się znaleźć w podręcznej apteczce.

 

Ma wiele zastosowań medycznych – przede wszystkim bardzo szybko przynosi ulgę w problemach żołądkowo-jelitowych. W przypadku zatrucia lub bólów żołądka należy uważnie połknąć 1 łyżeczkę majeranku popijając wodą . Uważnie, znaczy tyle, aby przyjmując majeranek nie połykać powietrza, bo łatwo można się zakrztusić. Ulga jest natychmiastowa.

herbatka z majeranku

 

W innych przypadkach, można przygotować herbatkę z majeranku – idealna w przypadku wzdęć, bólów brzucha i żołądka, nadmiernych gazów. Ale nie tylko, ma działanie uspokajające, pozytywnie działa na mózg, system nerwowy i choroby oczu.

Zaobserwowano także że pomaga w przypadkach padaczki.  Herbatka leczy obrzęki i stany zapalne wątroby, zatrucia a także przeziębienia, kaszel, pomaga oczyszczać oskrzela i płuca z flegmy.

 

Przepis:
2 łyżeczki suszonego majeranku zalać wrzącą wodą .
Parzyć ok. 5 minut następnie odcedzić.
Pić napar bez żadnych dodatków, niedosładzany.
Maksymalna ilość – 1-2 filiżanki dziennie, nadmierna ilość może powodować zmęczenie i bóle głowy.

 

majeranek zdrowie

Przeczytaj także...

loading...
 • sekretyzdrowia

  W przypadku, kiedy testy medyczne niczego nie wykazały, należy zaobserwować w jakich okolicznościach nasilają się bóle, mogą być wynikiem nietolerancji przez organizm niektórych pokarmów, które na pewien czas trzeba odstawić, reakcją na stres lub innymi czynnikami np. mikroskopijnymi zwichnięciami kręgów kręgosłupa, których badania nie wykażą, a bóle mogą się nasilać po określonym wysiłku fizycznym lub długim staniu czy siedzeniu w jednej pozycji. Należy prowadzić swoisty dziennik zapisując dzień po dniu : posiłki, rozkład dnia, wykonywane prace, sytuacje stresujące itp oraz pory pojawiania się ataków i z tym dzienniczkiem udać się do dobrego lekarza naturoterapeuty.

 • stg

  …wyrostek

  • Dominika Kowalewska

   Może zrosty pooperacyjne o ile były jakieś operacje .

%d bloggers like this: