REKLAMA

Zwykły sok z marchwi i imbiru a tak wiele korzyści zdrowotnych

 

Powszechnie wiadomo, że sok z marchwi to samo zdrowie, ale w połączeniu z odrobiną imbiru staje się wielokrotnie silniejszym środkiem, który wzmacnia system immunologiczny i ma wiele innych korzystnych działań m.in.

sok z marchwi i imbiru

Układ odpornościowy

Dzięki łatwo przyswajalnej dużej zawartości  witaminy A i C silnie wzmacnia system immunologiczny. Od prawidłowego poziomu obydwu witamin zależy proces produkcji leukocytów w szpiku kostnym przez komórki macierzyste. Zaledwie szklanka tego soku dostarcza 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę  A i około 20% dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

 

Układ krążenia

Imbir zawiera biologiczny związek aktywny gingerol, który wchodzi w reakcje z hormonami peptydowymi Angiotensyna I i II, która jest jednym z najbardziej efektywnych regulatorów ciśnienia krwi.  Sok z marchwi w połączeniu z imbirem obniża ciśnienie krwi w przypadku kiedy jest za wysokie, co z kolei zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca, udaru czy zawału.

 

Profilaktyka raka

Witaminy, enzymy i minerały zawarte w szklance soku Marchew + Imbir obniżają ryzyko powstawania nowotworów m.in piersi, żołądka, jajnika i jelita grubego. European Journal of Pharmacology w 2012 r opublikowało raport dotyczący gingerolu i jego właściwości przeciw nowotworowych, przeciw hiperglikemii (reguluje poziom cukru) i anty-utleniających, zapobiegającym zmianom DNA.

 

Uroda

Witamina C, A , E oraz  beta karoten zapewnią  zdrową, jędrną i młodą skórę. W połączeniu z enzymami znacząco wzmacnią  produkcje kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu powoduje powstawanie zmarszczek, utratę napięcia i zmiany grawitacyjne owalu twarzy. Regularne picie soku pozwoli zatrzymać a nawet odwrócić  ten proces. Dodatkowo zmniejszy obrzęki i zlikwiduje stany zapalne.

 

Przepis :

5 średnich marchewek
2½  centymetrowy kawałek świeżego imbiru
½ obranej cytryny

kilka kropli oliwy z oliwek lub oleju lnianego

Opcjonalnie dodatkowo:

Kilka liści sałaty rzymskiej
2 obrane mandarynki

Wycisnąć w wyciskarce sok ze wszystkich składników, ewentualne przepuścić przez sokowirówkę i od razu wypić.

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • http://zyciepodpalmami.pl/ Catherine Sophie

    Wspaniałe na śniadanie gdy się śpieszymy!

REKLAMA
%d bloggers like this: