REKLAMA

Kręgosłup – a problemy zdrowotne w innych częściach ciała

Kręgosłup jest podstawą, na której utrzymuje się wszystko, z czego składa się ciało człowieka.

Poważne urazy i minimalne zwichnięcia kręgów, często niewidoczne na zdjęciach rentgenowskich powodują nieprawidłowości w funkcjonowaniu nawet odległych narządów.  Powodując bóle i wiele innych dolegliwości. Kiedy zgłaszamy się z nimi do lekarza dostajemy tabletki przeciwbólowe. Chwilowo odczuwamy poprawę blokując receptory bólowe. Nie likwidujemy przyczyny bo dolegliwości są efektem przemieszczenia kręgów. Kręgosłup – a problemy zdrowotne w innych częściach ciała

Dawniej człowiek pozostawał ciągle w ruchu. Przy praktycznym braku najgorszej z możliwych pozycji – siedzącej – samoistne choroby wynikające z przesuwania się kręgów, wiotczenia mięśni przykręgosłupowych były rzadkością. Obecnie to prawdziwa epidemia. Dotyka już nawet dzieci, bo te już nie grają w piłkę czy dwa ognie, ale siedzą nieruchome wiele godzin wpatrzone w ekran monitora lub telewizora.

Ale jeśli spojrzymy na statystyki, 70% bólów głowy pochodzi z wadliwej postawy i z problemów z kręgosłupem szyjnym – oczywiście możemy „leczyć się latami” – skutek będzie taki, że choroba się nie cofnie a będzie postępować , a leki farmaceutyczne tyko chwilowo uśmierzą ból, i  dodatkowo spowodują inne problemy zdrowotne.

Problemy z części piersiowej kręgosłupa mogą powodować ból w okolicy serca, żołądka i jelit.
Problemy z kręgosłupa lędźwiowego może przejawiać się jako ból w biodrach, udach,  ból promieniujący  w nogach , zmęczenie.

Odpowiednie leczenie i i wzmocnienia kręgosłupa może pomóc pozbyć się problemów nie tylko z kręgosłupem, ale z ogólnym stanem zdrowia. Oto  akie problemy zdrowotne mogą wiązać się z kręgosłupem

 

schorzenia kregoslupa a skutki dla zdrowia

 

 

Zdjęcie za zgodą   Platforma Szumana 3d 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: