REKLAMA

Kręgosłup a problemy zdrowotne w innych częściach ciała.

Kręgosłup jest podstawą, na której utrzymuje się wszystko z czego składa się ciało człowieka.

Poważne urazy i minimalne zwichnięcia kręgów, często niewidoczne na zdjęciach rentgenowskich powodują nieprawidłowości w funkcjonowaniu nawet odległych narządów. Powodują bóle i wiele innych dolegliwości. Kiedy zgłaszamy się z nimi do lekarza dostajemy tabletki przeciwbólowe. Chwilowo odczuwamy poprawę, ale nie likwidujemy przyczyny. Wiele dolegliwości jest efektem przemieszczenia się kręgów.

Dawniej człowiek pozostawał ciągle w ruchu. Przy praktycznym braku najgorszej z możliwych pozycji – siedzącej – samoistne choroby wynikające z przesuwania się kręgów, wiotczenia mięśni przykręgosłupowych były rzadkością. Obecnie to prawdziwa epidemia. Dotyka już nawet dzieci, bo te już nie grają w piłkę czy dwa ognie, ale siedzą nieruchome wiele godzin wpatrzone w ekran monitora.

Kręgosłup – a problemy zdrowotne w innych częściach ciała

Zdrowy kręgosłup to

zdrowy układ mięśniowy, nerwowy, pokarmowy. Nie ma takiego organu, którego kondycja nie pozostaje w zależności od kręgosłupa.

  • Ponoć 70% bólów głowy pochodzi z wadliwej postawy i problemów z kręgosłupem szyjnym
  • Mikr urazy z części piersiowej kręgosłupa mogą powodować ból w okolicy serca, żołądka i jelit
  • Problemy z kręgosłupa lędźwiowego może przejawiać się jako ból w biodrach, udach,  ból promieniujący  w nogach , zmęczenie.

Możemy „leczyć się latami” – skutek będzie taki, że choroba się nie cofnie a będzie postępować. Leki farmaceutyczne tyko chwilowo uśmierzą ból, i  dodatkowo spowodują inne problemy zdrowotne. Odpowiednie leczenie i i wzmocnienia kręgosłupa może pomóc pozbyć się problemów nie tylko z kręgosłupem, ale z ogólnym stanem zdrowia. Oto  jakie problemy zdrowotne mogą wiązać się z kręgosłupem:

 

schorzenia kregoslupa a skutki dla zdrowia

 

Kąpiele ziołowe na bóle kręgosłupa

  • 100 g ziela skrzypu polnego zalać dzień wcześniej 4 litrami wody. Przed kąpielą podgrzać zioła do wrzenia i wlać do wanny z ciepłą wodą. Woda powinna sięgać powyżej linii nerek, poniżej serca. Siedzieć w wannie 20 minut. Po kąpieli nie wycierać się, włożyć piżamę, szlafrok i na godzinę położyć się do łóżka. W wielu przypadkach efekt leczniczy widać po pierwszej kąpieli.
  • Okłady parowe ze skrzypu PRZEPISY
  • 2 kg słomy owsianej zalać rano zimną wodą. Wieczorem zagotować, dosypać 4 łyżki mięty. Odstawić do naciągnięcia  na 15 minut. Odcedzić, dolać do wanny z wodą. Czas kąpieli 10 minut, temperatura wody 36-40 ° C.
  • 1/2 kg szpilek sosnowych zagotować w 4 litrach wody. Dosypać 5 łyżek mięty pieprzowej, odstawić na 15 minut. Odcedzony wywar wlać do wanny z ciepłą wodą. Czas kąpieli 15 minut, położyć się do łóżka.

Zdjęcie za zgodą   Platforma Szumana 3d 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: