REKLAMA

Kręgosłup – a problemy zdrowotne w innych częściach ciała

Kręgosłup jest podstawą, na której utrzymuje się wszystko, z czego składa się ciało człowieka.

Poważne urazy i minimalne zwichnięcia kręgów, często niewidoczne na zdjęciach rentgenowskich powodują nieprawidłowości w funkcjonowaniu nawet odległych narządów.  Powodując bóle i wiele innych dolegliwości. Kiedy zgłaszamy się z nimi do lekarza dostajemy tabletki przeciwbólowe. Chwilowo odczuwamy poprawę blokując receptory bólowe. Nie likwidujemy przyczyny bo dolegliwości są efektem przemieszczenia kręgów. Kręgosłup – a problemy zdrowotne w innych częściach ciała

Dawniej człowiek pozostawał ciągle w ruchu. Przy praktycznym braku najgorszej z możliwych pozycji – siedzącej – samoistne choroby wynikające z przesuwania się kręgów, wiotczenia mięśni przykręgosłupowych były rzadkością. Obecnie to prawdziwa epidemia. Dotyka już nawet dzieci, bo te już nie grają w piłkę czy dwa ognie, ale siedzą nieruchome wiele godzin wpatrzone w ekran monitora lub telewizora.

Ale jeśli spojrzymy na statystyki, 70% bólów głowy pochodzi z wadliwej postawy i z problemów z kręgosłupem szyjnym – oczywiście możemy „leczyć się latami” – skutek będzie taki, że choroba się nie cofnie a będzie postępować , a leki farmaceutyczne tyko chwilowo uśmierzą ból, i  dodatkowo spowodują inne problemy zdrowotne.

Problemy z części piersiowej kręgosłupa mogą powodować ból w okolicy serca, żołądka i jelit.
Problemy z kręgosłupa lędźwiowego może przejawiać się jako ból w biodrach, udach,  ból promieniujący  w nogach , zmęczenie.

Odpowiednie leczenie i i wzmocnienia kręgosłupa może pomóc pozbyć się problemów nie tylko z kręgosłupem, ale z ogólnym stanem zdrowia. Oto  akie problemy zdrowotne mogą wiązać się z kręgosłupem

 

schorzenia kregoslupa a skutki dla zdrowia

 

 

Zdjęcie za zgodą   Platforma Szumana 3d 

a

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: