Artykuł sponsorowany

Laserowa korekcja wzroku – pozbądź się wady wzroku raz na zawsze!

Noszenie okularów lub soczewek to codzienne czynności, do których można się przyzwyczaić, ale… czy trzeba to robić?

Dla wielu osób możliwość pozbycia się – raz na zawsze – okularów z nosa byłaby ogromną ulgą, znacznie wpływając przy tym na poprawę
komfortu codziennego funkcjonowania.

Laserowa korekcja wzroku – pozbądź się wady wzroku raz na zawsze

Wady wzroku można skorygować za pomocą laserowej korekcji wzroku. Na czym polega ten zabieg i kto może mu się poddać?

Na czym polega zabieg laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest zaliczana do mało inwazyjnych zabiegów usuwania wad wzroku. Cała procedura trwa ok. 20 minut, z czego działanie samego lasera zwykle ogranicza się do ok. 20 sekund. Zabieg jest bezbolesny i obarczony minimalnym ryzykiem – laserowa korekcja wzroku jest uznawana za najbezpieczniejszą metodę usuwania wad wzroku. Nic więc dziwnego, że to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych na świecie.

Zabieg laserowej korekcji wzroku wykonuje się wyłącznie na zewnętrznej części oka, a więc na rogówce. Procedura polega na tym, by skorygować kształt rogówki w taki sposób, żeby wpadające do oka światło skupiało się na siatkówce. I tak, w przypadku nadwzroczności – rogówka zostanie uwypuklona, krótkowzroczności – spłaszczona, a w przypadku astygmatyzmu – wyrównana.

Jakie wady wzroku można skorygować za pomocą lasera?

Za pomocą laserowej korekcji wzroku można skorygować niemal wszystkie wady wzroku, a dokładnie:
 krótkowzroczność (tzw. minusy) – do -12 dioptrii,
 nadwzroczność (tzw. plusy) – do +6 dioptrii,
 astygmatyzm (nieostre lub rozmyte widzenie kształtów) – do 6 dioptrii.

Warto przy tym dodać, że można jednocześnie skorygować dwie wady wzroku, np. krótkowzroczność i astygmatyzm lub nadwzroczność i astygmatyzm. Istnieje również możliwość korekcji wzroku w przypadku, gdy w obydwu oczach występują inne wady.

Kto może poddać się korekcji wzroku?
Zabieg laserowej korekcji wzroku, o którym więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.optegra.com.pl/  jest przeznaczony dla osób od 21 do 60 roku życia, u których wada wzroku jest stabilna co najmniej od 12 miesięcy.
Jednak decyzja o tym, czy dana osoba będzie mogła poddać się zabiegowi, zostanie podjęta podczas wizyty kwalifikacyjnej. Podczas takiej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, a także wykonywane są specjalistyczne badania diagnostyczne. Dzięki temu lekarz jest w stanie wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i dobrać optymalną metodę korekcji wzroku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments