Ciekawostki, Warto wiedzieć, Z rożnych stron świata

Original Unverpackt – pierwszy supermarket „Zero odpadów”

W Berlinie otwarto Original Unverpackt pierwszy supermarket dla świadomych ekologicznie klientów z hasłem przewodnim „Zero odpadów”.

Nie znajdziesz tu żadnych jednorazowych opakowań, plastikowych toreb czy butelek.  Wszystkie produkty sprzedawane są luzem.  Umożliwiają klientom zakup dokładnie takiej ilości jakiej potrzebują.  Kupujący przychodzą z własnymi torbami i pojemnikami (ewentualnie mogą wypożyczyć).  Nabierają potrzebną ilość z pojemników i kontenerów zawieszonych na ścianach, beczek lub koszyków. Nawet takie produkty jak oliwa, szampon czy mleko.

 

sklep zero odpadow

Original Unverpackt nie prowadzi sprzedaży żadnych popularnych marek. Sprzedawana żywność jest głownie od lokalnych dostawców.

Założycielkami sklepu są Sara Wilk i Milena Glimbowski . Te dwie kobiety postanowiły rzucić  wyzwanie tradycyjnym zakupom i stworzyć „coś niemożliwego.” Misją sklepu jest zmniejszenie odpadów i zahamowanie produkcji  opakowań. W Niemczech do śmieci trafia 16 mln ton rocznie samych butelek po oleju i wodzie.

 

bez odpadow supermarket

Ceny w Original Unverpackt niektórych produktów są droższe. Głównie że sprzedaje się produkty ekologiczne. Większość jest porównywalna lub czasem tańsza niż w standardowych supermarketach.  Pomysł „napełnij swój własny pojemnik” pomoże  również  zaoszczędzić pieniądze klientów. Umożliwia im nie przekraczania wydatków na niezbędne zakupy. Każdy może kupić na wagę dokładnie ilość jaką  potrzebuje, bez narzucania jej poprzez opakowanie.

 

Original Unverpackt oferuje naturalne, ekologiczne  i przyjazne środowisku produkty i usługi, które inspirują i edukują konsumentów do bardziej zrównoważonego stylu życia bliżej natury.

 

Original Unverpackt Berlin

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments