Artykuł sponsorowany

Peeling enzymatyczny – jak wpływa na naszą cerę?

Peeling enzymatyczny – jak wpływa na naszą cerę?

Jeśli masz skórę z przebarwieniami, niedoskonałościami, czy też ziemistą i łuszczącą się – peeling enzymatyczny jest właśnie dla Ciebie. Pozwoli usunąć martwy naskórek, ujednolici skórę i sprawi, że stanie się bardziej promienna.

Peeling enzymatyczny do twarzy – jak działa?

Peeling enzymatyczny to kosmetyk, który usuwa z powierzchni skóry martwe komórki naskórka, powodując, że traci ona brzydki, ziemisty koloryt – a zyskuje ładną, zdrową barwę. Usunięcie zrogowaciałego naskórka pozwala lepiej nawilżyć skórę, gdyż nałożone po peelingu kosmetyki lepiej się wchłaniają. Składniki kremu lub serum nie zatrzymują się wtedy na martwej powierzchni, lecz docierają do zdrowych komórek skóry bardziej je odżywiając i nawilżając.

Peeling enzymatyczny – jak wpływa na naszą cerę?

Peeling enzymatyczny bywa również pomocny w usuwaniu przebarwień i ujednoliceniu cery. Ponieważ złuszcza wierzchnią warstwę skóry, pozwala na odsłonięcie nowych jej warstw już z mniejszą ilością nagromadzonych melanocytów. Oczywiście nie działa to w każdym przypadku. Jeśli przebarwienia są głębokie, nawet peeling ziarnisty czy chemiczny nie będzie w stanie ich usunąć. Jednak przy systematycznym stosowaniu peelingu enzymatycznego jesteśmy w stanie uzyskać bardziej jednolitą w kolorycie, niż gdybyśmy go wcale nie stosowali.

Peeling enzymatyczny i peeling ziarnisty – czym się różnią?

Działanie peelingu enzymatycznego opiera się o aktywność enzymów. To one potrafią rozpuszczać wiązania peptydowe między aminokwasami, z których zbudowane jest białko naszej skóry, m.in. keratyna. Kiedy nakładamy je na twarz (np. enzymy, takie jak papaina czy bromelaina), samoistnie usuwają martwy naskórek. Nie musimy przy tym ani pocierać twarzy kulistymi ruchami, ani w inny sposób wspomagać aktywności kosmetyku. Działa on sam z siebie. Wystarczy, że przez mniej więcej 10 minut potrzymamy go na skórze, by doszło do zadowalającego efektu oczyszczenia twarzy.

Z kolei peeling ziarnisty działa w oparciu o mechaniczne pocieranie go na twarzy. W swoim składzie ma przeważnie piasek korundowy, drobinki perlitu lub inne ostrzejsze kawałeczki, które służą do usuwania naskórka. Rozcierając te drobinki na skórze twarzy, usuwamy z niej martwy naskórek i w ten sposób pozbywamy się
niepotrzebnej, zrogowaciałej warstwy.

To, co odróżnia te dwa rodzaje peelingów, to sposób zastosowania oraz przeznaczenie. Peeling enzymatyczny przeznaczony jest w szczególności dla skóry wrażliwej, naczyniowej, przy której mechaniczne tarcie mogłoby pogorszyć stan cery. Natomiast peeling ziarnisty nadaje się przede wszystkim dla skóry tłustej, pogrubionej, która wymaga mocniejszego działania.

Najlepszy peeling do twarzy – co powinno się w nim znaleźć?

Dobry peeling enzymatyczny do twarzy ma na celu delikatne usunięcie martwego naskórka i poprawienie w ten sposób wyglądu skóry. Dobrze, aby oprócz tych funkcji dodatkowo odżywiał skórę i przywracał jej równowagę. Doskonałym przykładem na zrównoważenie składników enzymatycznych oraz odżywczych w jednym kosmetyku jest delikatny peeling enzymatyczny Tołpa holistic z adaptogenem.

tołpa holistic peeling

Posiada on w składzie tak cenne składniki jak: kwas azelainowy, papainę, bromelainę, kwas hialuronowy, ekstrakt z torfu czy adaptogen w postaci różeńca górskiego.

Papaina i bromelaina – to enzymy proteolityczne, które rozpuszczają wiązania między peptydami.

Papaina jest enzymem pochodzącym z owocu papai. Roślina znana jest z właściwości odżywczych, zawiera silne przeciwutleniacze takie jak: witaminy A, C, E, jak również kwas foliowy, kwas pantotenowy. Ma też działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Używana jest często w kosmetyce jako składnik kremów, jednak na potrzeby tworzenia peelingu enzymatycznego wykorzystuje się jej enzym w postaci papainy. To on posiada zdolności usuwania martwego naskórka, podobnie jak bromelaina zawarta w ananasie.
Bromelaina jest mieszaniną enzymów proteolitycznych, które znajdują się zarówno w owocach, liściach, jak i korzeniu ananasa. Peeling Tołpa korzysta z połączenia obu tych silnych enzymów, aby jeszcze szybciej i lepiej pozbyć się szarego kolorytu skóry i odsłonić świeżą, zdrowszą warstwę naskórka.

Kwas azelainowy – jest to dikarboksylowy kwas, który wytwarzany jest naturalnie przez drożdże z gatunku Malessesia furfur. Stosowany jest powszechnie jako składnik peelingów ze względu na swoje zdolności do usuwania przebarwień, czy zmniejszenia oznak trądziku zwykłego i różowatego. Przeciwtrądzikowe działanie kwasu azelainowego wynika z jego właściwości przeciwbakteryjnych oraz przeciwzapalnych.
Działa on bakteriobójczo m.in. na Propionibacterium acnes – bakterie odpowiedzialne za pojawienie się trądziku zwykłego. Co istotne, choć bakterie tego typu stają się coraz bardziej oporne na działanie różnego rodzaju antybiotyków, nie potrafią uodpornić się na kwas azelainowy. Dzięki temu jest on nadal skuteczną substancją wspomagającą pozbycia się trądzikowych krostek.
Kwas ten ponadto hamuje pojawianie się nowych zaskórników, co ma niebagatelne znaczenie w dążeniu do uzyskania idealnie gładkiej skóry. Użyty w peelingach ma ponadto zdolność do niwelowania przebarwień i w odróżnieniu od innych związków chemicznych, np. hydrochinonu, nie powoduje odbarwień na obszarach skóry, na których tych przebarwień nie ma. Poza tym normalizuje proces keratynizacji, co jest niezwykle pożądaną funkcją w przypadku kosmetyków takich jak peeling.

Różeniec górski – to adaptogen, czyli roślina, która potrafi przywracać równowagę w organizmie. Choć stosowany jest przede wszystkim wewnętrznie, jego użycie w kosmetykach staje się coraz bardziej popularne. Dlaczego? Stymulowanie powierzchni cery może wpłynąć na lepszy wygląd skóry. Jeśli więc różeniec górski stosowany jest doustnie przede wszystkim w celu odbudowy organizmu i odprężenia, to podobnie będzie działał na skórę. Uwidoczni się to w lepszym kolorycie skóry, jej wygładzeniu i odprężeniu.

Torf Tołpa.® – jest to cenne źródło mikro- i makroelementów. Używany jest w kosmetykach ze względu na swoje właściwości odżywcze, regenerujące, jak również pielęgnujące. Wzmacnia strukturę skóry i stymuluje odbudowę jej komórek. Ponadto chroni przed podrażnieniami i ma właściwości bakteriobójcze. Obecność składników łagodzących ma bardzo duże znaczenie w peelingach, które ingerują w strukturę skóry. Torf tołpa.® jest więc niezbędnym niezbędnym składnikiem peelingu enzymatycznego, który zapewnia skórze równowagę tuż po zabiegu.

Peeling enzymatyczny tołpa. holistic – dlaczego warto go kupić?
Delikatny peeling enzymatyczny tołpa holistic to kosmetyk o szerokich właściwościach. Dzięki licznym składnikom o działaniu złuszczającym (opisanym powyżej), jak również składnikom odżywczym, przywraca skórze równowagę i ładny koloryt. Chcąc podsumować jego wszechstronne działanie, można wymienić, że:

  • Delikatnie i skutecznie usuwa martwy naskórek, nadaje się więc do złuszczania np. skóry wrażliwej, naczyniowej.
  • Odsłania głębsze warstwy skóry, dzięki czemu składniki odżywcze z kremów i serum lepiej się wchłaniają.
  • Posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne (głównie dzięki kwasowi azelainowemu), co powoduje, że przyczynia się do zmniejszenia objawów trądziku zwykłego.
  • Penetruje głębsze warstwy skóry, co pomaga przy usuwaniu przebarwień i niwelowaniu zmarszczek.
  • Dzięki zawartości adaptogenu takiego jak różeniec górski przywraca skórze równowagę.

Zmniejsza widoczność porów i zaskórników, co powoduje, że skóra jest gładsza i przyjemniejsza w dotyku.

Peeling enzymatyczny do walki z zaskórnikami

Niezwykle skuteczny w walce z zaskórnikami jest peeling enzymatyczny tołpa. dermo face sebio 3 enzymy, którego kluczowe składniki – bromelaina wygładzająca naskórek i regulująca rogowacenie, papaina delikatnie złuszczająca martwe komórki oraz mikrokapsułkowana keratynaza o działaniu eksfoliacji – intensywnie złuszczają i ograniczają wydzielanie sebum aż o 74%!
Peeling enzymatyczny tołpy. nadaje się do stosowania zarówno do cery trądzikowej, tłustej i mieszanej, jak i tej wrażliwej, na której pojawią się niedoskonałości. Kosmetyk nie tylko zmniejsza liczbę zaskórników, ale także eliminuje nawracające niedoskonałości, ogranicza zaczerwienienia pojawiające się na twarzy i normalizuje pracę gruczołów. Skóra staje się wyciszona i ukojona.
Nie bez powodu peeling enzymatyczny tołpa dermo face sebio 3 enzymy jest jednym z najpopularniejszych produktów marki. To ekspert w domowych peelingach enzymatycznych dla każdej cery.
Źródła:
 R. Reszke, J. Szepietowski, Kwas azelainowy w lecznictwie dermatologicznym w
świetle aktualnego stanu wiedzy, „Przegląd Dermatologiczny” 2016, nr 103, s. 337-
343. Dostęp online 17.01.2021:
https://search.proquest.com/openview/a5e853ca389cd04348dd4a4676a39ca0/1?pq-
origsite=gscholar&cbl=1286336.
 J. Zielonka-Brzezicka, L. Synowiec, A. Nowak, A. Klimowicz, Wybrane owoce jako
źródło cennych składników stosowanych w kosmetologii, „Postępy Fitoterapii” 2017,
nr 2, s. 126-131. Dostęp online 17.01.2021: http://www.postepyfitoterapii.pl/wp-
content/uploads/2017/09/pf_2017_126-131.pdf.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments