Piasek uleczy ciało, wprowadzi harmonię, ucieszy zmysły

Piasek, zwłaszcza ciepły nadmorski ma zbawienny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Relaks w gorącej „kąpieli piaskowej” działa jak sauna. Pomaga wydalić toksyny, łagodzi bóle, daje ulgę zbolałym stawom i mięśniom. Poprawia pracę narządów wewnętrznych, odpręża, wycisza umysł, harmonizuje główne ośrodki energetyczne ciała.

chodzenie boso korzyści uziemianie

Tysiące lat ludzie spędzali większość czasu na świeżym powietrzu. Mieli bezpośredni kontakt z glebą, piaskiem, trawą, energetycznym podłożem Matki Natury. Spali na ziemi, chodzili na boso, zajmowali się ogrodnictwem, ręcznie uprawiali pola. Zawsze dotykali ziemi…do niedawna..

Ważny kontakt z ziemią

Współczesny człowiek stracił kontakt z ziemią. Mieszkamy w betonowych domach, nosimy obuwie na gumowych podeszwach, jesteśmy odizolowani od ziemi stalą, asfaltem, żelbetonem. Codziennie narażeni na smog elektromagnetyczny. Niemal zatraciliśmy kontakt z naturą i ziemskim  polem elektromagnetycznym.

Płacimy za to zaburzeniami na poziomie fizycznym i psychicznym. Nerwicami, bezsennością, zwyrodnieniami kręgosłupa, stawów, chorobami, utratą witalności i przedwczesnym starzeniem. Zabiegani w codziennym życiu często zapominamy jakie to istotne dla życia w harmonii.

Zwykłe zdjęcie obuwia i zanurzenie stóp w piasku lub miękkich źdźbłach trawy to wspaniałe doświadczenie przypominające nasz związek z naturą.  Ciało i umysł spowalniają, natychmiast doświadczamy bycia tu i teraz.

Piasek uleczy ciało, wprowadzi harmonię, ucieszy zmysły

Wyobraź sobie jak kładziesz się na rozgrzanym, drobniutkim piasku. Zanurzasz w nim dłonie, stopy. Czujesz, jak drobinki, osypując się, subtelnie muskają twoją skórę. Jest ci błogo i przyjemnie.

Jeśli akurat masz taką możliwość zrób to! Kąpiel w piasku ma działanie terapeutyczne.

Leczniczy piasek

Rozgrzany słońcem piasek nagrzewa tkanki bezpośrednio pod skórą. Rozszerza naczynia krwionośne, krew szybciej dopływa do narządów powodując ich lepsze dotlenienie i odżywienie. W czasie seansu w piasku:

 • Rozluźniają się mięśnie, redukują obrzęki,
 • Szybciej są wydalane toksyny,
 • Poprawia się metabolizm,
 • Nerki, śledziona, wątroba i inne narządy wewnętrzne zaczynają harmonijniej pracować.

Piaskowe drobinki, małe kryształki kwarcu, mają działanie masujące, pomagają uspokoić myśli, wzmacniają pozytywne nastawienie, poprawiają pamięć.

Ludzkie ciało i wszystko co żyje funkcjonuje w oparciu o elektryczny i chemiczny system.  Układy mięśni i organów są napędzane przez elektryczne zasilanie z układu nerwowego, sterują nimi chemiczne neuroprzekaźniki. Każde ciało ma swoje pole elektromagnetyczne, podobne do linii wysokiego napięcia.

Nadprzewodniki przekazują energię elektryczną z prędkością światła. Wszystkie od największych po najdrobniejsze włókna nerwowe mają zdolność przewodzenia prądu elektrycznego. Grubsze z prędkością do 500 metrów na sekundę, cieńsze około 3 metrów na sekundę.

Funkcjonowanie żywego organizmu  jest nierozerwalnie związane z prądem elektrycznym, jonami i wytwarzaniem pól elektrycznych i magnetycznych.

Kuracja gorącym piaskiem

Ziemia, piasek, gleba jest środkiem przeciwzapalnym. Ujemne naładowane elektrony pochłaniają wolne rodniki, następuje wymiana ładunków. Rozpoczyna się proces leczenia. Z tych samych powodów uziemia się gniazdka elektryczne, by uniknąć gromadzenia się nadmiaru ładunków dodatnich.

kuracja piaskiem

W wielu sanatoriach na całym świecie ludzie dają się zasypywać po szyję w gorącym piasku by leczyć chroniczne bóle, przewlekłe stany zapalne, choroby skóry, układu nerwowego, problemy z płodnością i wiele innych.

Piaskowe kąpiele,  nawet zwykłe uziemianie [1] chodzenie boso, leżenie na trawie czynione regularnie pomogą:

 • zlikwidować przewlekłe stany zapalne, przyczynę ponad 80% chorób przewlekłych
 • złagodzić, a nawet zlikwidować chroniczne bóle
 • poprawić pracę serca i układu krążenia
 • zwiększyć poziom energii, odporność, witalność,
 • zredukować stres i napięcie
 • poprawić jakość snu i pracę mózgu
 • obniżyć ciśnienie krwi
 • ustabilizować rytm biologiczny
 • złagodzić napięcia mięśni, bóle głowy
 • wyregulować pracę hormonów
 • wspomóc leczenie astmy, alergii, reumatyzmu, artretyzmu, autyzmu,
 • nowotworów, chorób serca, układu krążenia, cukrzycy, chorób jelit i narządów wewnętrznych, depresji

Kuracja piaskiem jest za darmo. Nie ma żadnych przeciwwskazań, na pewno warto korzystać!

4.3 6 votes
Article Rating

Możesz również polubić…

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: