REKLAMA

Profilaktyka zdrowotna – czy warto robić rutynowe badania profilaktyczne?

Profilaktyka zdrowotna czyli prewencja, zapobieganie są to wszelkie działania podejmowane w celu zapobiegania pojawianiu się chorób.
Za jej twórcę w naszym kręgu kulturowym uchodzi Hipokrates, który pierwszy stwierdził, że profilaktyka zdrowotna to zapobieganie chorobom poprzez utrwalenie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia, które nie dają szansy zaistnieniu chorób, a więc odpada potrzeba leczenia.

Profilaktyka zdrowotna - czy warto robić badania profilaktyczne

Według dzisiejszej definicji Ministerstwa Zdrowia „Profilaktyka zdrowotna to działania mające na celu zapobieganie chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie”.

Niby drobna różnica, a jednak diametralnie zmienia znaczenie.

Jak widać dla kolejnych ekip rządzących nie jest ważne zapobieganie,  ale wyłącznie szukanie chorób, często tam gdzie ich nie ma, po to tylko by wdrożyć leczenie przynoszące olbrzymie zyski biznesowi medyczno-farmaceutycznemu.

To dlatego na wydziałach lekarskich uczy się głównie o lekach i o tym w jaki sposób wchodzą w reakcje. Lekarze nic nie wiedzą na podstawowy temat roli żywności witamin, mikroelementów, enzymów, a z drugiej strony nadmiaru różnego rodzaju toksyn dla utrzymania lub zaburzenia homeostazy w organizmie.

badania nad rakiem

Dzieci w szkołach na lekcjach biologii uczą się budowy pantofelka, a nie otrzymują wiedzy zdecydowanie bardziej potrzebnej, jeśli nie najważniejszej w ich życiu o tym jak utrzymać własny organizm w dobrej formie.
Dlaczego nie ma programów edukacyjnych w środkach masowego przekazu, które uczciwie a nie biznesowo informowałyby o tym jak zdrowo żyć?

Zamiast tego wprowadza się na rynek żywność GMO wycofywaną z innych krajów, zwiększa dopuszczalność chemicznych trucizn w rolnictwie i żywności, wprowadza przymusowe szczepienia, dopuszcza ogłupiające reklamy niebezpiecznych leków bez recepty jako remedium na wszelkie bolączki, wprowadza się ograniczające procedury medyczne, gdzie i lekarz i sam pacjent nie ma wyboru formy leczenia, naturalne metody terapii są publicznie potępiane i wyśmiewane.

Czyż nie wydaje się być dziwne, że publicznie zachęca się zdrowe kobiety do poddaniu się bezpłatnemu badaniu piersi tzw mammografii, podczas gdy chorzy mają wyznaczane odległe terminy do specjalistów?
Już sam ten fakt powinien wzmóc czujność.

Mammografia to jedno z inwazyjnych badań, które jak dowiedziono ani nie jest skuteczne ani nie jest bezpieczne. Bezsprzecznie odkryto związki między mammografią a rakiem piersi, dowiedziono że częstość występowania raka piersi znacznie wzrasta u kobiet poddających się badaniom mammograficznym oraz udowodniono, że mammografia daje zbyt dużo wyników fałszywie pozytywnych.
Źródła 1, 2, 3, 4 ,5, 6
Prowadzi to do oczywistych i niepokojących pytań czy poddawanie delikatnych tkanek piersi olbrzymiemu naciskowi i promieniowaniu może sprzyjać powstawaniu zmian w gruczołach piersiowych?? Z całą pewnością jest to ingerencja, która nie pozostaje bez wpływu na tkanki i organizm.

mammografia jest niebezpieczna

Pomyłki zdarzają się nie tylko przy badaniach mammograficznych, ale przy większości badań.
Nawet zwykła analiza krwi nie jest z reguły miarodajna, gdyż skład krwi podlega nieustannej zmianie.  Organizm człowieka nieprzerwanie odnawia się i regeneruje. W każdej sekundzie ludzkie ciało traci od 10 do 50 milionów komórek i zastępuje je nowymi, w każdej sekundzie zachodzi miliony reakcji biochemicznych. Obraz krwi ciągle się zmienia w zależności od różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych Jednego dnia możemy się czuć pełni energii, innego osłabieni, senni, znużeni.

Nie mniej ważny, jeśli nie najbardziej istotny jest kolejny aspekt.

Jeśli badania profilaktyczne wykażą podejrzane zmiany lekarz, wzbudzając naturalnie niepokój u pacjenta, zleca kolejne testy czy badania zwykle w odległym terminie.
Już sam ten fakt powoduje lęk i ogromny stres, który załamuje system odpornościowy.
Zwiększa się produkcja adrenaliny, kortyzolu, zapalnych prostaglandyn, rozregulowuje się system hormonalny, oddychanie, rytm serca, praca całego organizmu zostaje zakłócona.

Czarne wizje, które często towarzyszą lękowi wyzwalane przez fale mózgowe jako odpowiedź na negatywne emocje i obawy powodują efekt nocebo (przeciwieństwo placebo) czyli zaczynają pojawiać się niepożądane objawy, do tego bałaganu włącza się podświadomość dysponująca potężną siłą i zaczyna „przyciągać” niejako to czego się najbardziej obawiamy.

Ileż to jest przypadków kiedy ktoś zdrowy, któremu nic nie dolega poddaje się tzw. badaniom profilaktycznym, w których wykryto nieprawidłowości po czym na długie miesiące lub lata wpada w sidła biznesu medyczno-farmaceutycznego, zaczyna być faszerowany chemią, poczucie lęku i emocje z tym związane produkują toksyny zatruwając ciało dzień po dniu – zdarza się że nie wychodzi z tej nierównej walki żywy.

Nasz umysł, a zwłaszcza podświadomość ma ogromny wpływ na stan ciała i procesów zachodzących w organizmie. Same negatywne emocje związane z lękiem mogą wywoływać szereg chorób. Joga i medytacja naprawiają DNA odkryli naukowcy

Najlepsza profilaktyka zdrowotna to właściwe zadbanie o naturalne odżywianie, odpowiednie nawodnienie, zdrowy sen, prawidłowy oddech i techniki relaksacyjne, aktywność fizyczną i pozytywne relacje z otoczeniem.

Ludzki organizm jest skonstruowany doskonale.
Jest w nas superinteligentny mechanizm leczący – system immunologiczny. Doskonalszy twór niż nauka jest w stanie wytworzyć. Ten doskonały mechanizm potrafi wyleczyć każdą chorobę, wymieniać uszkodzone komórki na nowe, ma w sobie wszystkich specjalistów od kardiologa po onkologa – trzeba go tylko dobrze traktować a temu właśnie służy profilaktyka zdrowotna  w jej prawdziwym znaczeniu.

Codziennie w naszym organizmie powstają komórki rakowe, które organizm sam niszczy. Ba, zdarzają się również remisje nowotworów w zaawansowanej fazie.
W onkologii coraz poważniej rozważana jest koncepcja, zgodnie z którą transformacja nowotworu nie zachodzi w sposób linearny czyli postępujący ale dynamiczny.
Nawet gdy w jakimś miejscu ciała nagromadzą się komórki nowotworowe, możliwe jest samoistne cofnięcie się, a nawet zniknięcie guzka, szczególnie w  początkowej fazie jego rozwoju.
Wskazują na to sekcje zwłok ofiar wypadków komunikacyjnych, podczas których odkrywa się guzy w stanie remisji czyli samoistnego zanikania.

Test łyżeczki - sprawdź swój stan zdrowia w 60 sekund

Zważywszy na to, że wg statystyk w samych Stanach Zjednoczonych na pierwszym miejscu  wśród przyczyn zgonów uplasowała się medycyna akademicka i farmacja, w tym kontekście słowa Hipokratesa nabierają nowego znaczenia:

Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mirka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Mirka
Gość
Mirka

Świetny tekst! Tylko te reklamy są okropne, czy muszą być na stronie?

REKLAMA
%d bloggers like this: