Kawy

Kawa ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym poprawę wydajności umysłowej, zmniejszenie ryzyka chorób neurologicznych i sercowych oraz działanie jako naturalny środek pobudzający, jednak nadmierna ilość spożywanego napoju może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Miody i produkty pszczele

Miód jest znany od wieków ze swoich leczniczych właściwości. Nie tylko stanowi on słodki dodatek do potraw i napojów, ale również ma wiele zalet zdrowotnych.

Świece

Świece mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, działając uspokajająco i redukując stres, oraz mogą tworzyć odpowiednią atmosferę w zależności od ich rodzaju, składników i zapachu.

Tajemnice ziół

Autorka bierze na warsztat zielarstwo energetyczne, które jest tak stare jak ludzkość, i opiera się na odwiecznej prawdzie, że siły natury i siły życiowe człowieka są tym samym. Warto więc zagłębić się w tę wiedzę. Tym bardziej, że owa sztuka leczenia ma swe korzenie w tradycyjnym zielarstwie wszystkich kultur i medycynie czasów: Hipokratesa, Galena, Dioskurydesa, Awicenny, medycynie klasztornej, naukach św. Hildegardy, a do dziś stanowi podstawy ajurwedy i tradycyjnej medycyny chińskiej. Tajemnice ziół. Zapomniana wiedza to kompendium wiedzy przydatnej – niezależnie od czasów, w których żyjemy.

Strefa Wiedzy

Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak ze śmiertelników nie myśli że zachowanie zdrowia leży. w jego własnych rękach. Demokryt

Rozwój cywilizacyjny przyniósł nam wiele zdobyczy, ułatwień i dobrych rozwiązań i równocześnie wiele odebrał. W pogodni za jutrem utraciliśmy to, czym człowiek żył przez tysiące lat, wszystko to co intuicyjnie wiedzieli nasi przodkowie, a o czym współcześnie zapomniano.

Człowiek jest, był i zawsze będzie częścią Natury.

Nie zmienią tego żadne wynalazki, rozwój techniki, nauk medycznych, farmacji. Za przekroczenie praw Natury płacimy brakiem harmonii, bólem, chorobą. Efektem jest coraz większa rzesza chorych, bezradna medycyna oparta na farmakologii, coraz większa sieć aptek i reklam, które przekonują, że wystarczy zażyć odpowiednią tabletkę by pozbyć się problemu

My piszemy, jak naprawdę się z nich wyleczyć.

W naszym serwisie przedstawiamy informacje, ciekawostki, porady, przepisy, wyniki badań naukowców z całego świata oraz na nowo odkrywaną mądrość przeszłych pokoleń. Zachęcamy do współtworzenia serwisu, dzielenia się własnymi opiniami i poradami.

Redaktorzy, autorzy i eksperci serwisu sekrety-zdrowia.org

Bogusia della Porta
Naturoterapeutka specjalizująca się w medycynie ajurwedyskiej, uczennica dr Veeramuni.
Z zapałem kolekcjonuje oraz odkrywa na nowo ludowe i klasztorne receptury z różnych zakątków świata szukając potwierdzenia ich skuteczności w nowoczesnej nauce.
dr Chandrika Veeramuni
Lekarz 4 specjalizacji z wieloletnią praktyką kliniczną.
Jedna z dwojga najlepszych diagnostów i lekarzy medycyny ajurwedyjskiej na Sri Lance, obecnie stosująca w leczeniu tylko naturalne terapie z fenomenalnym skutkiem.
Dominika Dudek
Pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia, interesująca się medycyną naturalną, dzieli się własnymi doświadczeniami, które uważa za godne polecenia.
dr Malwina Taborowska
Doktor nauk o zdrowiu, dietetyk i biolog specjalizująca się w chorobach metabolicznych i wewnętrznych
dr Marek Roland
Biofizyk i wynalazca rozwiązań dla medycyny. Twórca regenerującej i leczniczej Diety Niskiej Entropii
Piotr Kiewra
Niegdyś nauczyciel, dziś trener stylu życia sprzyjającego zdrowiu i samouzdrawiania
Rafał Strzelczyk
Niekwestionowany ekspert w dziedzinie leczenia dietą, opierający swoje rozwiązania na koncepcji synergii człowieka z naturą. Ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu  i specjalizację z homeopatii we francuskim CEDH.
prof. Stanisław Wiąckowski
Profesor nauk przyrodniczych, ekolog, autor około 500 publikacji naukowych i popularnonaukowych
Sylwia Kocoń
Z zawodu psychoterapeuta transpersonalny, urodzona uzdrowicielka jakości życia ludzi. Autorka popularnego bloga , nauczycielka jogi, praktyk EFT tapping, metafizyki,  intuicyjna bioenergoterapeutka.