Artykuł partnera

Ból kręgosłupa lędźwiowego przy schylaniu – co pomaga?

bol-kregoslupa-ledzwiowego

Ból na wysokości odcinka lędźwiowego to problem zdrowotny, który może mieć różne przyczyny.

Osoby, które postanawiają odwiedzić gabinet lekarza pierwszego kontaktu z powodu tzw. łupania w krzyżu, często skarżą się na nasilenie dolegliwości bólowych podczas skłonów i dźwigania ciężkich przedmiotów.

Jak bez konieczności przyjmowania leków złagodzić uciążliwy ból? Nowością na rynku urządzeń uśmierzających odczucia bólowe jest TRU+, domowy elektrostymulator oparty na metodzie TENS, która ma potwierdzone klinicznie działanie.

bol-kregoslupa-ledzwiowego

O czym może świadczyć ból kręgosłupa lędźwiowego przy schylaniu?

Zanim przedstawimy ideę działania elektrostymulatora TRU+, warto wyjaśnić, co może być źródłem bólu na wysokości odcinka lędźwiowego? Możliwe przyczyny dolegliwości bólowych kręgosłupa lędźwiowego to m.in.:

  • przeciążenie kręgosłupa,
  • dyskopatia,
  • kręgozmyk,
  • rwa kulszowa,
  • wady postawy,
  • otyłość,
  • entezopatia więzadła biodrowo-lędźwiowego,
  • złamanie kompresyjne kręgu.

Ból odcinka lędźwiowego może też mieć związek z nieprawidłową postawą ciała np. w czasie wykonywania pracy biurowej, gdy przez wiele godzin siedzimy przy komputerze w nieodpowiedni sposób. Dolegliwości bólowe odczuwalne przy schylaniu, potrafią być bardzo męczące i dokuczliwe (przyjmując pochyloną do przodu pozycję, angażujemy różne mięśnie, więzadła, kości oraz stawy). Należy wspomnieć, że na różnym etapie życia, ból krzyża dotyka około 90% dorosłych osób, warto więc wiedzieć, jak postępować, gdy również i my doświadczymy tego problemu. Co robić, gdy boli kręgosłup lędźwiowy? Szukać alternatyw dla środków farmakologicznych! Elektrostymulator przeciwbólowy TRU+ to nowe urządzenie na polskim rynku, które radzi sobie z bólem znacznie lepiej, niż popularne maści i żele dostępne w aptekach. Co przemawia na korzyść tego wyrobu medycznego?

Ból kręgosłupa lędźwiowego przy schylaniu – TRU+ ukoi dolegliwości bólowe

Fundament działania TRU+ stanowi mechanizm TENS (przezskórna elektryczna stymulacja nerwów), który jest stosowany przez większość fizjoterapeutów w celu uśmierzania zespołów bólowych o różnym nasileniu – nie tylko pleców, ale też ramion, stawów i mięśni. Elektrostymulator TRU+ to specjalistyczne urządzenie medyczne, które działa nie tylko w miejscu wystąpienia bólu, ale też tam, gdzie on promieniuje. Elektrody przyklejone w problematycznym obszarze ciała, wysyłają impulsy elektryczne. Wskutek tego procesu, sygnały bólowe nie są przesyłane do mózgu pacjenta, a ponadto organizm zaczyna wzmożoną produkcję endorfin – naturalnych substancji o działaniu przeciwbólowym. Ten lekki, dyskretny i łatwy w obsłudze sprzęt, jest dedykowany do redukcji bólu przewlekłego i ostrego. Możliwość zniwelowania bólu samodzielnie, w warunkach domowych jest ogromnym udogodnieniem, szczególnie dla seniorów o ograniczonej ruchomości. To metoda niefarmakologiczna i nieinwazyjna, z której mogą korzystać nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale też pacjenci chorujący na cukrzycę lub artretyzm. Sesja terapeutyczna trwa tylko 30 minut, a intensywność kuracji można dostosować do indywidualnych potrzeb (aż 30 poziomów zapobiega przekroczeniu progu bólowego).

Podsumowując, elektrostymulator przeciwbólowy TRU+ to sprzęt, który usuwa ból pleców w odcinku lędźwiowym bez lekarstw. Urządzenie przekazuje impulsy elektryczne, korzystając z mechanizmu TENS. To komfortowa terapia dla każdego, kto chce poczuć się lepiej i funkcjonować bez bólu. Sesje TRU+  są dedykowane dla osób, które pragną pozbyć się dolegliwości bólowych w beztabletkowy i nieobciążający organizmu sposób. Użytkowanie sprzętu nie jest skomplikowane, dzięki czemu nawet seniorzy bez problemu mogą samodzielnie korzystać z dobroczynnego działania urządzenia.

Przeciwwskazania:
posiadanie rozrusznika serca, metalowe/elektroniczne implanty, epilepsja, podłączenie do wysokoczęstotliwościowych sprzętów chirurgicznych;

Ostrzeżenia:
Nie używaj urządzenia podczas prowadzenia samochodu, innego środka komunikacji lub innych czynności podczas których stosowanie elektrostymulacji mogłoby spowodować rozproszenie uwagi i doprowadzić do urazu.
Nie stosuj urządzenia: na rany, wysypki lub spuchnięte, zaczerwienione, zainfekowane miejsca, w miejscach lub w pobliżu miejsc gdzie występują zmiany rakowe, podczas kąpieli lub w pobliżu wody, podczas snu.
Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem urządzenia jeżeli jesteś pod stałą opieką lekarską, stosowałeś inne środki do leczenia bólu. Przestań używać urządzenia lub skonsultuj się ze swoim lekarzem jeżeli twój ból nie ulegnie zmniejszeniu lub nasili się. Nie używaj urządzenia jeśli jesteś w ciąży lub istnieje taka możliwość, chyba że zostało to zalecone przez lekarza. Jeśli podejrzewasz lub została zdiagnozowana u Ciebie choroba serca, powinieneś przestrzegać zaleceń lekarza. Używaj urządzenia z ostrożnością, jeśli masz tendencję do wewnętrznego krwawienia takiego jak po złamaniu lub urazie. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem urządzenia jeśli niedawno przebyłeś operację, ponieważ elektrostymulacja może wpłynąć na proces leczenia. Wśród użytkowników z wrażliwą skórą może wystąpić podrażnienie skóry w miejscu przyłożenia elektrod. Jeśli zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane natychmiast przerwij stosowanie urządzenia i skontaktuj się z lekarzem.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments