Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupować oryginalne końcówki do szczoteczek elektrycznych?

Wybieranie zamienników markowych końcówek do szczoteczek elektrycznych to tylko pozorna oszczędność.

W portfelu co prawda zostanie kilkanaście złotych więcej, ale narażasz się na nieprawidłową higienę jamy ustnej.

A konsekwencje tego znamy wszyscy, prawda? Przeczytaj, dlaczego kupowanie głowic z niesprawdzonego źródła nie jest dobrym pomysłem.

Oryginalne końcówki do szczoteczek elektrycznych, a zamienniki

Elektryczne szczoteczki wypierają manualne. Jako główne zalety możemy wymienić lepsze i krótsze czyszczenie zębów jak i prostą obsługę. Sklepowe półki uginają się od tego rodzaju urządzeń i akcesoriów do nich, przez co wybór może sprawić nam problem. W przypadku końcówek do szczoteczek częstym kryterium zakupu staje się cena, stąd sporo osób wybiera podróbki markowych głowic. Porównajmy więc imitacje a oryginalne części.

  • Podrabiane końcówki zazwyczaj nie posiadają żadnych atestów, certyfikatów oraz badań. Kupując taki produkt nie wiemy, z czego zostały wykonane włókna, które powinny dokładnie czyścić zęby i usuwać kamień nazębny. W optymistycznym założeniu takie głowice po prostu nie spełnią swojej funkcji. Co jednak jeśli materiał, z którego zostały wyprodukowane, jest toksyczny? Markowe końcówki nie tylko dają nam gwarancję bezpieczeństwa, ale są znacznie bardziej efektywne i mniej awaryjne.
  •  Wiele zamienników nie ma zaokrąglonych włókien lub ich miękkość nie jest dostosowana do osobistych preferencji właściciela szczoteczki. Kwestia estetyczna? Nie, półokrągłe włoski chronią Twoje szkliwa i dziąsła, dlatego oryginalna głowica minimalizuje ryzyko podrażnień.
  • W przypadku specjalistycznych końcówek, przykładowo przeznaczonych do aparatów ortodontycznych, ryzykujesz uszkodzeniem delikatnych części: zamków czy mocowań. Markowe głowice są odpowiednio zaprojektowane, właśnie po to, aby dobrze wyczyścić zęby nie naruszając aparatu.

Kilka sposobów na rozpoznanie podrabianych końcówek do szczoteczek

Powyższe informacje przekonały Cię, dlaczego warto kupować oryginalne akcesoria? Przy zakupie zwróć więc uwagę na kilka kwestii:

  • Imitacje markowych końcówek do szczoteczek elektrycznych są często oznaczane jako “zamiennik”
  • Oryginalny produkt zawsze ma wytłoczone logo i numer seryjny.
  • Jesteś w posiadaniu głowicy, co do której nie masz pewności? Sprawdź dopasowanie.. Jakiekolwiek nieprawidłowości w mocowaniu do główki szczoteczki wskazują, że jest to prawdopodobnie imitacja.

Najistotniejszym czynnikiem pozostaje jednak wybór sprawdzonego sklepu. Polecamy sprawdzić np. stronę internetową marki www.happydental.pl. Znajdziesz tam wyłącznie sprawdzoną ofertę produktów do higieny jamy ustnej. Nie zapomnij także, że końcówki powinny być wymieniane na nowe co trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments