O nas

Witamy na blogu Sekrety Zdrowia, gdzie starożytna mądrość spotyka się z duchem nowoczesności. Posiłkując się najnowszymi odkryciami nauki, na nowo odkrywamy głęboką wiedzę i mądrość przeszłych pokoleń.

Rozwój cywilizacyjny przyniósł nam wiele zdobyczy, ułatwień i dobrych rozwiązań, ale równocześnie wiele odebrał. W pogoni za jutrem utraciliśmy to, czym człowiek żył przez tysiące lat. Wszystko to, co intuicyjnie wiedzieli nasi przodkowie, a o czym współcześnie zapomniano. 

Człowiek jest, był i zawsze będzie częścią Natury. Nie zmienią tego żadne wynalazki, rozwój techniki, nauk medycznych, farmacji. Za przekroczenie praw Natury płacimy brakiem harmonii, bólem, chorobą. Efektem jest coraz większa rzesza chorych, bezradna, oparta na farmakologii  medycyna, coraz większa sieć aptek i reklam, które przekonują, że wystarczy zażyć tabletkę, by pozbyć się problemu.

Ostatnie dwa stulecia ugruntowały odejście od tradycyjnego podejścia, opartego znajdowaniu przyczynprzywracaniu równowagi, na rzecz zarządzania chorobami i łagodzenia symptomów. Stąd niewielu zadaje sobie pytania, dlaczego problem się pojawił, co go wywołało? Odeszliśmy od wewnętrznej mądrości i zdrowego rozsądku na rzecz polegania na autorytetach.

Brak zrozumienia istoty chorób, ich przyczyn, przyjęte „jedyne słuszne” standardy leczenia,  fałszywe przekonania wpojone nam od kołyski  i wreszcie  wygodnictwo, skazują nas na nieustanne poszukiwania tego jedynego, właściwego remedium, który nas uleczy, a w efekcie nieustanne błądzenie.

A przecież kluczem zachowania zdrowia jest odpowiadanie na potrzeby ciała. Poprzez poznanie siebie możemy rozumieć procesy jakie w nas zachodzą, co nam służy co nie, żyć w harmonii z naturą, otoczeniem, cyklami przyrody, rozpoznawać wzorce nierównowagi i na wczesnym etapie na nie reagować.

Na stronach Sekrety Zdrowia znajdziecie Państwo wskazówki, inspiracje, porady, przepisy, bogate informacje o ziołach i roślinach leczniczych, uwzględniające ich działanie energetyczne na wszystkich poziomach: ciała, umysłu i ducha. 

Zachęcamy do współtworzenia serwisu, dzielenia się własnymi opiniami i poradami.

Nasze dane

Masz pytania lub wątpliwości? Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji!

Zachęcamy do kontaktu z nami w dni robocze w godzinach 8:00-16:00.

Sekrety Zdrowia Sp. z o.o.

  • ul. Wróblewskiego 19a
    93-578 Łódź
  • +48 722 188 840
  • kontakt@sekrety-zdrowia.org

Numer KRS: 0000981194
NIP: 7272860447
REGON: 522516113

Numer konta do wpłat:

88 1050 1461 1000 0090 8171 7044

ING Bank Śląski

Obserwuj nas