Artykuły Sponsorowane

Plastyka powiek – co to za zabieg i kiedy się go przeprowadza?

Mówi się, że oczy to zwierciadła duszy, bo to właśnie one jako pierwsze zdradzają nasze emocje. Niestety również po oczach można bardzo szybko poznać nasz wiek.

 

Dlatego coraz więcej klinik urody oraz szpitali specjalizujących się w operacjach plastycznych oferuje zabiegi i operacje związane z okolicą oczu. Tego rodzaju zabiegi mają rewitalizować skórę i przywracać jej piękny, młodzieńczy wygląd. Do bardzo popularnych zabiegów tego rodzaju zaliczana jest przede wszystkim plastyka powiek. Kiedy ten zabieg można przeprowadzić i jakie są jego efekty?

Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek to operacja plastyczna powiek polegająca na usunięciu nadmiaru skóry z powiek, kiedy zaczyna się ona robić wiotka. Najczęściej dotyczy to górnej powieki. Jednak można zabieg wykonać również na powiekach dolnych. Plastykę powiek można wykonać przy pomocy tradycyjnych metod z użyciem skalpela lub nowoczesnych z wykorzystaniem lasera. Ta ostatnia metoda jest bezpieczniejsza i mniej inwazyjna, co zmniejsza ryzyko powstania powikłań. Mniejsze i praktycznie niewidoczne są również blizny po tego rodzaju zabiegu. Po laserowej plastyce powiek krócej trwa także rekonwalescencja i jest mniejsze ryzyko wystąpienia siniaków czy krwiaków w okolicy oczu, co często zdarza się w przypadku wykorzystania tradycyjnych metod.

Kiedy wykonuje się plastykę powiek?

Operacja powiek – najważniejsze informacje dla pacjenta. Plastyka powiek jest przeprowadzana po konsultacjach ze specjalistą, który ocenia, czy zabieg faktycznie jest potrzebny. Z reguły jako dolną granicę wieku wskazuje się ok. 35 lat, gdyż to właśnie w tym czasie zaczyna widocznie wiotczeć skóra w okolicy oczu. Warto przy tym pamiętać, że efekty zabiegu nie będą utrzymywały się cały czas. Wskazuje się, że po około 7 latach konieczne jest powtórzenie zabiegu. Wszystko zależy od tego, jak szybko będzie postępował proces starzenia się skóry.

Trzeba też pamiętać o tym, że przed zabiegiem należy wykonać wszelkie badania, na podstawie których lekarz będzie mógł stwierdzić, czy nie występują żadne przeciwskazania do przeprowadzenia plastyki powiek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tenia
tenia
5 lat temu

Plastyka powiek bardzo poprawia wygląd twarzy i mocno odmładza. Namówił mnie na nią dr Osuch gdy pytałam go o coś co odmłodzi twarz. Zdecydowanie racja, jestem po i wygladam sporo młodziej.