Artykuł sponsorowany

Wszywka alkoholowa – jedna z najbardziej kontrowersyjnych metod leczenia uzależnienia

wszywka alkoholowa

Walka z uzależnieniem od alkoholu jest dużym wyzwaniem i nierzadko trwa przez całą resztę życia chorej osoby. Kultura spożywania alkoholu w Polsce zdecydowanie nie sprzyja takim osobom w zachowaniu trzeźwości. Jednym z rozwiązań tego problemu jest wszywka alkoholowa.

wszywka alkoholowa

Kiedyś było to jedna z najpopularniejszych metod leczenia alkoholizmu, dziś często spotyka się z głośną krytyką. W poniższym artykule przyglądamy się bliżej wykorzystaniu wszywki alkoholowej.

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa to nic innego, jak jałowe tabletki esperalu, przeznaczone do podskórnej implantacji. Umieszczone w mięśniu (zwykle pośladkowym), uwalniają stopniowo substancję aktywną, działając nawet 12 miesięcy.

Związkiem odpowiedzialnym za właściwości wszywki jest esperal. Jest to substancja blokująca dehydrogenazę alkoholową – enzym odpowiedzialny za metabolizm aldehydu octowego. Związek ten jest głównym metabolitem alkoholu, a jego toksyczność jest kilkukrotnie wyższa. Zablokowanie jest rozkładu powoduje, że nawet najmniejsza dawka alkoholu prowadzi do nagłego wzrostu stężenia aldehydu octowego we krwi. Zjawisko to przyczynia się do rozwoju szeregu nieprzyjemnych dolegliwości, w tym:

  • uderzeń gorąca
  • zaczerwienienia twarzy
  • nadmiernej potliwość
  • bólów i zawrotów głowy
  • mdłości i wymiotów
  • przyspieszonego bicia serca
  • uczucia lęku i niepokoju

Zastosowanie wszywki alkoholowej w leczeniu uzależnienia

Dlaczego stosowanie wszywki alkoholowej budzi obecnie tak duże kontrowersje? Wynika to przede wszystkim z mylnego postrzegania tej metody, jako cudownego leku na chorobę alkoholową. Niestety, wszywka sama w sobie nie przyczynia się do eliminacji przyczyn nałogu, a pomaga jedynie w tymczasowym utrzymaniu abstynencji. Najlepsze efekty zastosowania wszywki alkoholowej obserwuje się, gdy połączona jest ona z profesjonalną terapią uzależnień.

wszywka alkoholowa 2

 

Należy też podkreślić, że decyzja o wszyciu esperalu powinna wyjść bezpośrednio od chorej osoby. W momencie zastosowania przymusu istnieje duże ryzyko, że uzależniona osoba prezentować będzie zachowania zastępcze, sięgając po narkotyki czy uciekając w hazard. Co więcej, osoby zmuszone do implantacji wszywki alkoholowej mogą próbować jej samodzielnego wyciągnięcia lub przepicia, co może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Wszywanie esperalu w Warszawie? Tylko u KacDoktora!

Chcesz rozpocząć walkę z chorobą alkoholową i szukasz pomocy specjalistów? Jesteś w dobrym miejscu! KacDoktor to warszawska firma, która specjalizuje się w wykonywaniu odtrucia alkoholowego i wszywaniu esperalu. Specjaliści związani z KacDoktorem to lekarze i ratownicy medyczni, którzy posiadają ogromne doświadczenie w leczeniu choroby alkoholowej i redukcji szkód zdrowotnych wywołanych spożyciem alkoholu. Z odpowiednią pomocą jesteś w stanie wygrać z uzależnieniem raz na zawsze!

Jak skorzystać z pomocy KacDoktora? Jest to banalnie proste! Możesz umówić się na wizytę w nowoczesnym gabinecie lub skorzystać z usług firmy we własnym domu. Wystarczy, że zadzwonisz bądź wypełnisz formularz internetowy, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Nie musisz martwić się o odległe terminy czy nieodpowiednią porę, ponieważ KacDoktor świadczy swoje usługi całodobowo, w każdy dzień tygodnia. Co więcej, pracownicy firmy szczególnie dbają o zachowanie pełnej dyskrecji.

Nie czekaj aż choroba alkoholowa zawładnie Twoim życiem! Zdecyduj się na wszywkę alkoholową i utrzymaj trzeźwość przez najbliższy rok!

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments