REKLAMA

Co mówią o nas zęby ?

Już kilka tysięcy lat temu dostrzeżono związek pomiędzy stanem zębów i dziąseł o chorobami ogólnoustrojowymi. Między innymi ocenianie stanu zębów i dziąseł jest istotnym elementem diagnostyki medycyny chińskiej i ajurwedyjskiej.

W niechlubnych czasach niewolnictwa handlarze wyceniali wartość niewolnika w zależności od stanu jamy ustnej uzębienia, obrazu języka i błony śluzowej, bo ich obraz był niemożliwy do sfałszowania a świadczył o ogólnej kondycji. Sile i zdrowiu lub wręcz przeciwnie.

Lekarze rzadko zwracają uwagę na stan zdrowia zębów i dziąseł, a coraz więcej badań dowodzi, że choroby i  stany zapalne w obrębie jamy ustnej, zębów i przyzębia mogą być zarówno oznaką jak i przyczyną przewlekłych i ogólnoustrojowych chorób.

Np. górne i dolne siekacze odzwierciedlają stan nerek, pęcherza moczowego, uszu.  4 i 5 żołądka, śledziony i trzustki  a tak zwane „zęby mądrości”  stan serca i jelita cienkiego.
Czasami w miejscu dawno usuniętego zęba odczuwa się dyskomfort tzw ból fantomowy, który sygnalizuje, że chory narząd „wysyła informacje” poprzez strefy refleksologiczne.

Co mówią o nas zęby

.Co mówią o nas zęby ?

Górne i dolne siekacze jedynki i dwójki  mogą  świadczyć  o przewlekłym odmiedniczkowym zapaleniu nerek, zapaleniu pęcherza stanami zapalnymi ucha.

Trójki – stany zapalne migdałków, prostaty, osteochondrozę, problemy ze stawem biodrowym. Choroby pęcherzyka żółciowego lub wątroby są sygnalizowane stałym tępym bólem.

Bóle w czwartym i piątym korzeniu zębów, mogą sygnalizować przewlekłe stany zapalne płuc,  jelita grubego,  dysbakteriozę ,reakcje alergiczne (astma, zapalenie zatok przynosowych, alergia oddechowa).

A ból górnych i dolnych czwórek to prawdopodobnie problemy z stawami kolanowymi, barkami, łokciami – przewlekłe procesy zapalne stawów.

Ból szóstek i siódemek świadczy o w przewlekłym zapaleniu błony śluzowej żołądka, wrzodach żołądka lub dwunastnicy, niedokrwistości lub przewlekłym zapaleniu trzustki.
Ból w górnej szóstce jest zazwyczaj powiązany z migdałkami, zatokami, chorobami gardła,  guzami tarczycy, zapaleniem śledziony, jajników.
Dolne szóstki dają sygnał, że istnieje problem z tętnicami np. miażdżyca.
Dolne siódemki  odpowiadają  za problemy z żyłami (żylaki, hemoroidy), płuca (przewlekłe zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa), polipy w jelicie grubym.
Z kolei  zęby „mądrości”  związane są z chorobą wieńcową, wadami wrodzonymi serca i innymi „chorobami mędrców”.
Kamień nazębny może kierować uwagę na problemy hormonalne, dysbakteriozę, chorobę refluksową  przełyku  lub wrzody żołądka.

Co mówi wygląd zębów o charakterze człowieka

Ciekawostka z przymrużeniem oka
Co mówi wygląd zębów o charakterze człowieka

Równe zęby są oznaką elokwencji
Zęby o nierównej wysokości świadczą o człowieku, który dużo myśli, często zbyt dużo
Posiadacze długich zębów są zwykle chciwi i szybko się złoszczą
Małe, ostre i rzadko rozstawione zęby charakteryzują ludzi przebiegłych, często oszustów
Duże luki między zębami świadczą o próżności, czasem nijakości
Duży odstęp między górnymi siekaczami mówi ze ktoś jest wesoły, radosny czasem frywolny
Zęby równe, proporcjonalne, zdrowe cechują osoby dzielne, o dobrym sercu 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • sekretyzdrowia

    z dużym prawdopodobieństwem niedobór niektórych witamin i minerałów

REKLAMA
%d bloggers like this: