REKLAMA

Pomoc w uzależnieniach

W obecnych czasach, z powodu stresu, ciężkiej pracy lub problemów rodzinnych często sięgamy po różnego rodzaju używki mające na celu poprawę naszego samopoczucia. Niestety sposób ten bywa omylny, co więcej jest krótkotrwały. Z tego powodu żądza przyjmowania większych dawek alkoholu lub innych substancji bywa uzależniająca. Bywa tak, że problem jest na tyle silny, iż nie dajemy sobie z nim rady. Z pomocą przychodzą ośrodki leczenia uzależnień, które zdecydowanie mogą przywrócić równowagę w życiu i zaprzestanie przyjmowania szkodliwych substancji.

 

pomoc w uzależnieniach

Problem uzależnień

Narkomania oraz alkoholizm uznawane są, zdecydowanie jako choroby. Z tego powodu warto jest obserwować najbliższych, czy nie doznali pierwszych objawów uzależnienia. Zacznijmy od alkoholizmu. Objawami niepokojącymi powinny być:

  • rosnąca tolerancja na alkohol- wraz z rosnącym uzależnieniem, osoba taka będzie mogła wypić więcej,
  • skoki ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, wymioty, nudności, poty- oznaki te są powodem tzw. zespołu abstynencyjnego,
  • silne pragnienie picia,
  • nachalne picie, mimo świadomości jego skutków ubocznych.

Symptomami narkomani mogą być:

  • zmiany fizyczne, objawiające się zmianą koloru skóry, zaczerwienieniem oczu, nietypowy zapach i wygląd włosów,
  • zmiany psychiczne, głownie odizolowanie się od rodziny i znajomych, porzucanie obecnych pasji i zainteresowań, apatia, niechęć wykonywania czegokolwiek, zmiany emocjonalne, wybuchy agresji.

Nie należy lekceważyć nawet błahych objawów. Uzależnienie zaczyna się od niewielkich dawek, gdy przerodzi się w coś większego może być ciężkie do zatrzymania

Pomocna dłoń

Jednym z podstawowych i bardzo efektywnych sposobów leczenia osób uzależnionych są zamknięte ośrodki. Przykładem takiego ośrodka może być https://www.medjol.pl/. Pierwszym etapem leczenia jest tzw. detoks, czyli całkowite zerwanie z przyjmowaniem substancji odpowiedzialnych za uzależnienie. Okres ten jest bardzo trudny dla chorego z powodu powikłań jakie niesie odstawienie narkotyków i alkoholu oraz brak kontaktu z bliskimi, jednak w takim ośrodku jest objęty ścisłą obserwacją, a przede wszystkim ochroną i całkowitym bezpieczeństwem. Głównym celem jest uświadomienie chorego o procesie uzależnienia, o jego negatywnych skutkach dla niego samego oraz dla bliskich. Dodatkowo dołącza się leczenie farmakologiczne. Osobie chorej podaje się leki uspokajające, a także witaminy i minerały, które utracił w czasie spożywania alkoholu. Gdy osoba taka przejdzie pierwszy etap leczenia, oraz podda się całkowicie leczeniu, efekty będą na pewno widoczne.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: