Artykuł sponsorowany

Pomoc w uzależnieniach

pomoc w uzależnieniach

W obecnych czasach, z powodu stresu, ciężkiej pracy lub problemów rodzinnych często sięgamy po różnego rodzaju używki mające na celu poprawę naszego samopoczucia. Niestety sposób ten bywa omylny, co więcej jest krótkotrwały. Z tego powodu żądza przyjmowania większych dawek alkoholu lub innych substancji bywa uzależniająca. Bywa tak, że problem jest na tyle silny, iż nie dajemy sobie z nim rady. Z pomocą przychodzą ośrodki leczenia uzależnień, które zdecydowanie mogą przywrócić równowagę w życiu i zaprzestanie przyjmowania szkodliwych substancji.

 

pomoc w uzależnieniach

Problem uzależnień

Narkomania oraz alkoholizm uznawane są, zdecydowanie jako choroby. Z tego powodu warto jest obserwować najbliższych, czy nie doznali pierwszych objawów uzależnienia. Zacznijmy od alkoholizmu. Objawami niepokojącymi powinny być:

  • rosnąca tolerancja na alkohol- wraz z rosnącym uzależnieniem, osoba taka będzie mogła wypić więcej,
  • skoki ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, wymioty, nudności, poty- oznaki te są powodem tzw. zespołu abstynencyjnego,
  • silne pragnienie picia,
  • nachalne picie, mimo świadomości jego skutków ubocznych.

Symptomami narkomani mogą być:

  • zmiany fizyczne, objawiające się zmianą koloru skóry, zaczerwienieniem oczu, nietypowy zapach i wygląd włosów,
  • zmiany psychiczne, głownie odizolowanie się od rodziny i znajomych, porzucanie obecnych pasji i zainteresowań, apatia, niechęć wykonywania czegokolwiek, zmiany emocjonalne, wybuchy agresji.

Nie należy lekceważyć nawet błahych objawów. Uzależnienie zaczyna się od niewielkich dawek, gdy przerodzi się w coś większego może być ciężkie do zatrzymania

Pomocna dłoń

Jednym z podstawowych i bardzo efektywnych sposobów leczenia osób uzależnionych są zamknięte ośrodki. Przykładem takiego ośrodka może być https://www.medjol.pl/. Pierwszym etapem leczenia jest tzw. detoks, czyli całkowite zerwanie z przyjmowaniem substancji odpowiedzialnych za uzależnienie. Okres ten jest bardzo trudny dla chorego z powodu powikłań jakie niesie odstawienie narkotyków i alkoholu oraz brak kontaktu z bliskimi, jednak w takim ośrodku jest objęty ścisłą obserwacją, a przede wszystkim ochroną i całkowitym bezpieczeństwem. Głównym celem jest uświadomienie chorego o procesie uzależnienia, o jego negatywnych skutkach dla niego samego oraz dla bliskich. Dodatkowo dołącza się leczenie farmakologiczne. Osobie chorej podaje się leki uspokajające, a także witaminy i minerały, które utracił w czasie spożywania alkoholu. Gdy osoba taka przejdzie pierwszy etap leczenia, oraz podda się całkowicie leczeniu, efekty będą na pewno widoczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments