Tajemnice ludzkiej konstrukcji – ciało, skóra, zmysły, świadomość

Tajemnice ludzkiej konstrukcji – ciało, skóra, zmysły, świadomość

Kim w istocie jesteśmy? Czy tylko zlepkiem narządów obleczonych w skórę, które utrzymuje układ kostny?
Tak zakłada zachodnia materialistyczna filozofia i oparta na tych założeniach medycyna. Naukowi mędrcy przy pomocy szkiełka i oka uznali, że istnieje tylko to co można zobaczyć ewentualnie zmierzyć urządzeniami pomiarowymi. Ale trzymając się założeń tej hipotezy to nas nie ma. Do tej pory nie potrafiono naukowo dowieść istnienia ani umysłu ani materii. A przecież tego codziennie doświadczamy.

Swoje przekonania, osądy, wiedzę opieramy o przekazywane nam informacje z zewnątrz. Ekspert z telewizji się nie myli, naukowiec jest od nas mądrzejszy, lekarz zna lepiej nasz organizm. Ale czy na pewno? Czy potrafimy dać sobie wolność poddania w wątpliwość twierdzeń innych ludzi dotyczących życia biologicznego i obserwowanych zjawisk?

Tajemnice ludzkiej konstrukcji - ciało, skóra, zmysły, świadomość

Współczesny człowiek tak bardzo oddalił się od swojego wnętrza, że nie tylko zatracił intuicję ale wiarę we własne zmysły. Bardziej wierzy w to co ktoś mówi lub pisze niż własnym obserwacjom. Przykład. Od lat krążą po sieci tytuły „Unia zakazała ziołolecznictwa”. Pełne oburzenia komentarze, udostępnianie, dyskusje. Zaraz, zaraz. Dlaczego jeden czy drugi posiadacz własnego umysłu i narządów zmysłu nie zada sobie pytań?

  • Czy ktoś mi zabrania pójść do lasu, na łąkę nazbierać ziół?
  • Mogę kupić zioła w sklepach zielarskich, aptekach ?
  • Czy zielarze prowadzą swoją działalność a może zostali pozamykani?

Tak nas wytresował system i do tego służy tak zwana edukacja. Utrzymanie społeczeństwa w takim stanie wiedzy a raczej niewiedzy jest dla rządzących bezcenne. Osoby zorientowane na zewnątrz, zamknięte na własną świadomość są bardzo łatwe do sterowania. Pogląd że wyłącznie naukowcy, eksperci mają patent na wiedzę jest nieprawdziwy.

człowiek ciało dusza świadomość

Prawdziwy naukowiec docieka nie przez pryzmat własnych przekonań. Jego postawa jest otwarta na obserwację zjawisk bez z góry narzuconej hipotezy. Chce zrozumieć naturę zjawisk takie jakimi one są w rzeczywistości. Niewiele jest takich odkrywców, którzy ponadto nie boją się głosić swoich poglądów. Z historii znamy takie nazwiska jak Leonardo da Vinci czy Nicola Tesla współcześnie światłym naukowcem jest Bruce Lipton. Ten wybitny biolog i genetyk udowodnił, że to nie geny nas determinują ale sami możemy wpływać na ich ekspresję. Ale czy skostniała nauka bierze to pod uwagę? Czy  ciało nas ogranicza czy umysł ?

konstrukcji człowieka ciało świadomość

Tajemnice ludzkiej konstrukcji – ciało, skóra, zmysły, świadomość

Każdy z nas jeśli wyjdzie poza granice umysłu może doświadczyć i przekonać się, że nasze biologiczne ciało jest bardziej zależne od pól energii i fizyki niż biologii. Nasze zdrowie lub chorobę determinują fale elektromagnetyczne i świadomość. Człowiek może wyjść ze stanu choroby osiągając harmonię na poziomie energii. Ciało można uleczyć lecząc duszę, ale nigdy odwrotnie. Jeśli dusza choruje fale emocji tworzą blokady fizyczne, a wtedy żadne cudowne diety i lekarstwa nie pomogą. Wiedza ta była znana naszym przodkom, do dziś przetrwała prawie we wszystkich kulturach od Antypodów po Syberię.

Człowiek nie jest zlepkiem narządów obleczonych w skórę opartych na kręgosłupie jak twierdzą najtęższe umysły tego świata 🙂
Doświadczanie siebie, prawdziwej natury człowieka. Zapraszam do wysłuchania mojego subiektywnego poglądu na rzeczywistość
Bogusia della Porta

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: