Dla kobiet, Harmonia duszy i ciała, Jesteś tym co jesz

Chcemy być szczupli

Mało kto zdaje sobie sprawę, że zapotrzebowanie na duże ilości pokarmowe kończy się z wiekiem 25 lat kiedy to organizm zużywa je do wzrostu i rozwoju. Po tym czasie organizm nie potrzebuje już budulca do wzrostu a jedynie do regeneracji, co oczywiście stanowi o wiele mniejszym zapotrzebowaniu pokarmowym. Spokojnie możemy zmniejszyć dostawy pokarmowe o 1/3  po 25 roku życia, zaś po pięćdziesiątce nawet o połowę.  W przeciwnym razie nasz organizm zacznie odkładać nadmiernie  przyjmowane ilości substancji odżywczych w postaci „złego tłuszczu” gdzie się tylko da. I tak widzimy całe rzesze „brzuszkowych” spacerujących z dumą po ulicach. Tkwi bowiem jeszcze w społeczeństwie dawny pogląd, że wydatny brzuch świadczy o dobrobycie .O dobrobycie kieszeni pewnie tak ale o zdrowym rozsądku już trochę mniej.jedzenie

A oto najczęściej popełniane  „grzechy” żywieniowe:

  1. Jemy zbyt dużo – Odżywiamy się tak jak byśmy wykonywali ciężką pracę fizyczną i obciążamy takąż ciężką pracą nasz układ pokarmowy żeby wszystko strawił. Szczególnie spożywamy nadmiar kalorii wieczorową porą i w dni wolne lub święta. W rezultacie pochłaniamy 360 kalorii dziennie więcej niż tego potrzebuje nasz organizm. Po paru latach fundujemy sobie 18-20kg nadwagę.
  2. Jemy nieregularnie i szybko prze co zjadamy więcej niż to konieczne.
  3. Jemy zbyt tłusto. Potrzeby przeciętnego organizmu to 80g tłuszczu dziennie, gdy tymczasem serwujemy sobie średnio 130g co, z czasem, daje nam niezły zapas niespalonego produktu.
  4. Jemy za dużo cukru. Cukier łącząc się z solami tłuszczów nasyconych produkuje ogromne kryształy cholesterolu.
  5. Pijemy za dużo słodkich napoi i alkoholu, przez co dostarczamy przeciętnie 330 kcal dziennie. Jemy źle ze względu na dostarczane organizmowi wartości. Za dużo cukrów, tłuszczów, białego pieczywa, ciastek, wyrobów mącznych, makaronów. Zbyt dużo konserw i żywności przetworzonej, za mało natomiast w naszej diecie warzyw, owoców, ryb, mleka.
  6. Nie dostosowujemy diety do wieku. Za dużo jemy po 50-tce. Potrzeby tej grupy są o wiele mniejsze, gdyż w tym wieku organizm potrzebuje mniej energii. Przekarmiamy również dzieci.

Może zaczniemy zatem myśleć ile i co jemy a będziemy zapewne szczupli i zadowoleni. Czego oczywiście Wam Życzę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Catherine Sophie
9 lat temu

Niestety, to nie takie proste. Niby wszyscy wiedzą dlaczego tyją, ale prawdziwy powód jest zupełnie inny! Tyjemy bo na standardowych dietach, nawet najzdrowszych jesteśmy zwyczajnie głodni cukrów! https://zyciepodpalmami.wordpress.com/2015/03/25/dlaczego-diety-nigdy-nie-dzialaja-i-jak-chudnac-bez-glodzenia-sie/