REKLAMA

Firma farmaceutyczna sponsorem ($500.000)kampanii przeciw legalizacji marihuany

Firma farmaceutyczna INSYS Therapeutics, producent leków przeciwbólowych na bazie substancji opioidowych (kodeina, morfina, heroina)  przekazał  rekordową kwotę  $ 500,000 na kampanię przeciwko legalizacji marihuany w amerykańskim stanie Arizona, która pojawia się na kartach do głosowania w listopadzie tego roku.

marihuana lecznicza

Powołując się obawy dotyczące braku udowodnionego bezpieczeństwa stosowania marihuany w celach leczniczych oraz kierując się troską o mieszkańców Arizony, w szczególności dzieci producent bardzo silnych powodujących skutki uboczne leków chce za wszelką cenę by inicjatorzy głosowania w sprawie legalizacji konopi w Arizonie ponieśli klęskę.

INSYS produkuje opioidy w tym  subsys, podjęzykowy spray fentanyl i czeka na zatwierdzenie kolejnego leku syntetycznego THC Syndros ™  dla pacjentów nowotworowych, z AIDS i anoreksją oraz co ciekawe jest w trakcie testów klinicznych leków na bazie syntetycznego  CBD i THC. 

Byłaby to godna inicjatywa, gdyby nie fakt że INSYS  chce odebrać się pacjentom możliwość leczenia naturalnym środkiem roślinnym, bez skutków ubocznych i nie powodujących uzależnienia tylko po to tylko by zabezpieczyć swoje interesy finansowe i nie mieć konkurencji.

Źródła: (1) (2) (3)

Dr Marek Balicki, lekarz i były minister zdrowia:

Wiemy, że marihuana leczy. Mamy na to badania naukowe. Są prowadzone kolejne badania, m.in. nad leczeniem chorób nowotworowych. Idealny lek powinien być skuteczny, a także bezpieczny, czyli jak najmniej toksyczny. No i tani, czyli łatwy do wyprodukowania.

marihuana leczy

Jerzy Vetulani profesor nauk przyrodniczych, neurobiolog, członek PAN i PAU ,  wiceprzewodniczący Rady Naukowej Instytutu Farmakologii w Akademii Nauk:

Lista chorób, przy których marihuana pomaga, jest imponująca i wciąż się wydłuża.

Źródło

Czytaj również  brak związku między zażywaniem konopi indyjskich a zmianami w mózgu

 

a

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MonterMoneetor Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Moneetor
Gość
Moneetor

Czy ktoś mógłby poprawić gramatykę w tym artykule? „INSYS chce odebrać się pacjentom”-Dziwnie się to czyta.

Monter
Gość
Monter

Mnie siem to bardzo podoba

REKLAMA
%d bloggers like this: