Ciekawostki, Leki z sadu i ogrodu, Nauka, Warto wiedzieć, Z rożnych stron świata

Firma farmaceutyczna sponsorem ($500.000)kampanii przeciw legalizacji marihuany

Firma farmaceutyczna INSYS Therapeutics, producent leków przeciwbólowych na bazie substancji opioidowych (kodeina, morfina, heroina)  przekazał  rekordową kwotę  $ 500,000 na kampanię przeciwko legalizacji marihuany w amerykańskim stanie Arizona, która pojawia się na kartach do głosowania w listopadzie tego roku.

marihuana lecznicza

Powołując się obawy dotyczące braku udowodnionego bezpieczeństwa stosowania marihuany w celach leczniczych oraz kierując się troską o mieszkańców Arizony, w szczególności dzieci producent bardzo silnych powodujących skutki uboczne leków chce za wszelką cenę by inicjatorzy głosowania w sprawie legalizacji konopi w Arizonie ponieśli klęskę.

INSYS produkuje opioidy w tym  subsys, podjęzykowy spray fentanyl i czeka na zatwierdzenie kolejnego leku syntetycznego THC Syndros ™  dla pacjentów nowotworowych, z AIDS i anoreksją oraz co ciekawe jest w trakcie testów klinicznych leków na bazie syntetycznego  CBD i THC. 

Byłaby to godna inicjatywa, gdyby nie fakt że INSYS  chce odebrać się pacjentom możliwość leczenia naturalnym środkiem roślinnym, bez skutków ubocznych i nie powodujących uzależnienia tylko po to tylko by zabezpieczyć swoje interesy finansowe i nie mieć konkurencji.

Źródła: (1) (2) (3)

Dr Marek Balicki, lekarz i były minister zdrowia:

Wiemy, że marihuana leczy. Mamy na to badania naukowe. Są prowadzone kolejne badania, m.in. nad leczeniem chorób nowotworowych. Idealny lek powinien być skuteczny, a także bezpieczny, czyli jak najmniej toksyczny. No i tani, czyli łatwy do wyprodukowania.

marihuana leczy

Jerzy Vetulani profesor nauk przyrodniczych, neurobiolog, członek PAN i PAU ,  wiceprzewodniczący Rady Naukowej Instytutu Farmakologii w Akademii Nauk:

Lista chorób, przy których marihuana pomaga, jest imponująca i wciąż się wydłuża.

Źródło

Czytaj również  brak związku między zażywaniem konopi indyjskich a zmianami w mózgu

 

0 0 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moneetor
Moneetor
7 lat temu

Czy ktoś mógłby poprawić gramatykę w tym artykule? „INSYS chce odebrać się pacjentom”-Dziwnie się to czyta.

Monter
Monter
4 lat temu
Reply to  Moneetor

Mnie siem to bardzo podoba