REKLAMA

Relan – naturalny suplement na stres i lepszy sen

Podobno przewlekły stres jest powodem problemów ze snem. A niewyspany człowiek jest wiecznie zmęczony i zestresowany. Takie błędne koło. Znasz to? Bo ja tak, dlatego zdecydowałam że potrzebuję skutecznego, naturalnego suplementu diety, takiego, który ukoi moje skołatane nerwy i pomoże zasnąć…

Tylko co wybrać gdy wybór suplementów jest tak ogromny?

Zawsze pierwsze co robię to sprawdzam skład. Chcę żeby był bogaty, a substancje aktywne były w maksymalnych dawkach, bo takie zapewniają skuteczność działania. Następnie zwracam uwagę na sposób produkcji, jakość składników i to czy są dowody naukowe na ich skuteczność

Relan – naturalny suplement na stres, uspokojenie i złe samopoczucie

Sprawdźmy jego skład i to czym się wyróżnia wśród innych suplementów dostępnych na rynku.

 • Serenzo TM – ekstrakt z skórki słodkiej pomarańczy (20% limonen)
 • Sensoril​ ® – ekstrakt z korzenia i liści witanii ospałej (10% glikozydów witanolidowych, 32% oligosacharydów)
 • Saffr’Activ​ ® – ekstrakt z słupków szafranu (3% krocyny)
 • Ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego (5% ginsenozydów)
 • Ekstrakt z ziela dziurawca zwyczajnego (0,3% hypercyny)
 • Ekstrakt z kwiatu rumianku pospolitego (5% apigeniny)
 • Niacyna
 • Witamina B6

Skład rzeczywiście wygląda ciekawie i niespotykanie. Co łączy SerenzoTM, Sensoril® i Saffr’Activ®? Są to opatentowane i standaryzowane ekstrakty, a ich skuteczność została udowodniona w wyniku badań klinicznych. Produkuje się je ze składników, które podlegają surowym normom jakości, czyli są w 100% bezpieczne. Brzmi interesująco?
Sprawdźmy do jakich wniosków doszli naukowcy badając działanie antystresowe i uspokajające tych ekstraktów.

 • SerenzoTM – to ekstrakt z skórki słodkiej pomarańczy, zawiera limonen o stałej 20% zawartości. Limonen, co było wiadome już od bardzo dawna, a obecnie zostało potwierdzone w badaniach, bierze udział w regulacji stresu. Jednym słowem ekstrakt ze skórki słodkiej pomarańczy uspokaja i wycisza.
 • Sensoril ® – to ekstrakt z popularnej ashwagandhy, czyli witanii ospałej. Oprócz jakość wyróżnia się również tym, że w przeciwieństwie do innych ekstraktów ashwagandhy, Sensoril® czerpie swe właściwości zarówno z jej korzenia jak i liści. Zawiera standaryzowaną ilość składników aktywnych: 10% glikozydów witanolidowych i 32% oligosacharydów i to właśnie nim zawdzięcza m.in. właściwości antystresowe i antydepresyjne.
 • Saffr’Activ ®​, czyli ekstrakt ze słupków szafranu jest bogaty w aktywne związki, takie jak: krocyna, pikrokrocyna, safranal, flawonoidy, karotenoidy. Skutecznie pomaga w zmniejszaniu objawów stresu, co ważne: skraca czas zasypiania i poprawia jakość snu.

Relan to również standaryzowane (o stałym składzie i jakości) ekstrakty:

 • Ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego (5% ginsenozydów), żeń-szeń to nie tylko środek, który pomaga na brak życiowej energii, ale jak się okazuje reguluje również stres, uspokaja i wycisza.
 • Ekstrakt z ziela dziurawca zwyczajnego (0,3% hypercyny), usprawnia nie tylko trawienie, ale również działa uspokajająco i antydepresyjnie – pomaga w zasypianiu.
 • Ekstrakt z kwiatu rumianku pospolitego (5% apigeniny), nie od dziś wiadomo, że rumianek…uspokaja. Wszystko dzięki apigeninie, substancji w którą jest bogaty. A jak wiadomo skuteczne uspokojenie organizmu ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu.

Relan to suplement, w którym nie zapomniano również o witaminach wspierających układ nerwowy

 • Niacyna (witamina B3, witamina PP) – jak wynika z badań, suplementacja niacyną poprawia nastrój, obniża stres i lęk, bo gdy mamy jej za mało – za mało jest również serotoniny (hormon szczęścia).
 • Witamina B6 – jest niezbędna m.in. do produkcji dopaminy i serotoniny, a jej niedobór w organizmie skutkuje zaburzeniami emocjonalnymi i większą podatnością na stres.

Warto również wspomnieć, iż produkt jest odpowiedni dla wegan oraz wyprodukowany według idei czystej etykiety (clean label). Znaczy to tyle, że wszystkie składniki suplementu są 100% naturalne.

Jak więc radzić sobie ze stresem? Kiedyś przeczytałam mądrą radę, że radzić sobie ze stresem można poprzez unikanie stresu. W sumie logiczne, ale raczej ciężkie do wykonania. Dlatego uważam, że czasami trzeba sięgnąć po pomoc, a najlepsze jest to co naturalne, czytaj: naturalna i mądra suplementacja.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BartekAlapiotr Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
piotr
Gość
piotr

To chyba produkt od Grinday. Stosuję ich inne suplementy i moja opinia jest jak najbardziej ok 🙂

Ala
Gość
Ala

Żałuję, że producent dodał w składzie rumianek. Jest ziołem uczulającym i mnie niestety ta alergia dotyczy. Wśród moich bliskich to często występujące uczulenie, szkoda więc, że pojawił się w tak złożonym preparacie, mającym kilka innych substancji czynnych, które i bez niego przyniosłyby efekt. Stosowałam pojedynczo i Ashwagandhę, i preparaty z szafranem, dziurawcem oraz niacynę. Każdy z nich wywoływał pozytywne efekty. Z powodu włączenia do tego suplementu rumianku część osób w ogóle po niego nie sięgnie 🙁

Bartek
Gość
Bartek

W produkcie jest ekstrakt z rumianku, a nie susz z rumianku, który jest mało wartościowy i może posiadać niepożądane substancje uczulające. Ekstrakt z rumianku w Relanie nie jest uczulający. Jest zatem bezpieczny dla alergików.

REKLAMA
%d bloggers like this: